Skocz do zawartości
Robert-reef

Pudełko przelewowe blau 1500l/h - przeróbka na 3000l/h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uruchomiłem wstępnie hydraulikę na pudełku przelewowym. Zauważyłem że system durso zastosowany w tym pudle znacząco zmniejsza jego wydajność. Wywalając durso i blokując lekko zaworem na spuście udało mi się przelewać około 3000l/h (tyle ma pompa, z tym że była lekko przykręcona na wylocie + 2 metry rur.

Proszę o informacje czy przerobienie pudełka na standardowy odpływ regulowany zaworem + dorobienie rewizji zwiększy przepływ wody przez pudełko?

Jakie śrubunki zastosować przy przeróbce? Co to jest śrubunek VDL?

Jaka powinna być wysokość spiętrzonej wody na grzebieniu tego pudełka?

Czy woda przy normalnym spływie leci całym przekrojem rury, jak z kranu? Przy durso musiałem tak ustawić wodę aby nie bulgotało, woda spływała po ściankach - wolno.

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelewać około 3000l/min (tyle ma pompa, z tym że była lekko przykręcona na wylocie + 2 metry rur.

No ja rozumiem 3000L/h ale na min :) no może ja czego nie zrozumiałem :) sam już nie wiem :) Jak ostatnio widziałem pompę na 3000l/min to była to pompa strażacka :p


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem 3000L/h ale na min :) no może ja czego nie zrozumiałem :) sam już nie wiem :) Jak ostatnio widziałem pompę na 3000l/min to była to pompa strażacka :p

Oczywiście na godzinę - poprawiłem już błąd w treści i w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.