Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanko czy spływ wody ze zbiornika głównego do sump-a tak aby nie hałasował powinien się kończyć:

A.nad wodą w sumpie ( jeśli tak to ile nad)

B. być całkowicie zanurzony w sumpie

post-15926-0-86727900-1366627644_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście zanurzony około 2cm pod wodą i nic nie hałasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja mam co prawda panel ale też końcówka spływu jest zanurzona ponad 1/3 poziomu wody i hałas robi tylko pompa obiegowa.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rewizja jak powinna byc ?

Rewizje też mam zanurzoną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizję również zanurz parę centów w sumpie.

Często tak się ustawia zawór na spływie, że woda lekko spływa rewizją do sumpa.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem rewizja nie powinna byc troche wyzej ? I czy trzeba ja przyciac pod katem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizje przycinasz pod kątem w kominie :) i ustawiasz poziom tak żeby woda się delikatnie przelewała rewizją tak jak napisał Noa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze sie podlaczylem ale bede robil teraz rewizje i nie bardzo czailem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się wtrącę, bo też posiadam spływ i rewizje (rezerwowy spływ w razie zatkania głównego), a jest to moja pierwsza taka instalacja i spływ kończy mi się 10cm pod wodą w sumpie, a rewizja 2cm nad taflą wody i nie płynie przez niego woda - chyba że przytka się główny spływ.

Moje myślenie było takie by w rurce nie pojawiała sie woda i nie rosły w niej np gąbki których mam sporo w sumpie i rosną w różnych dziwnych miejscach, nawet na rurkach spływu i powrotu.

Bo co by było gdyby nagle rewizja sobie zarosła i nie spełniła swojego zadania jak będzie potrzeba?!


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widzę powodu, dla którego rewizja (sensowniej brzmi "rezerwa") miałaby być wykorzystywana w normalnych warunkach. Na szczęście nie ma jednej, najlepszej metody i każdy może znaleźć swoją drogę.

Mój spływ rezerwowy był zwykle suchy, a całość wody z komina zasilała odpieniacz - tak też można. Wcześniej spływ był nieco zanurzony w sumpie bo tak było ciszej, ale testowałem też np. wylot nieco ponad wodą, skierowany na koszyk z adsorberem. Wszystkie metody mają zalety i wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to juz generalnie nie wiem jak to najlepiej zrobic, z ta rewizja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy przez rewizje będzie spływać woda czy nie to życie pokaże. Generalnie stosuje się ten myk po to żeby nie było słychać 'siorbania' spływu. Jeżeli bez puszczenia przez rewizje będzie ci odpowiadać to tak zostaw, nie ma obowiązku tego robić.

Pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wcześniej się pogubiłem z rewizją i pomogli :) więc ja też spróbuję

- główny spływ ustaw pod poziomem wody w kominie - może być nawet przy dnie komina

- rewizję (awaryjny spływ) ustaw powyżej poziomu wody w kominie (np na równi z końcem grzebienia) ale tak, żeby wrazie wrazia woda nie przelała się z akwarium - tylko przelała się tą rewizją.

- utnij pod skosem tą rurkę (rewizję), ale pod dużym skosem tak jak byś chciał zaostrzyć tą rurę.

- ustaw poziom wody w kominie tak, żeby woda delikatnie przelewała się tą rewizją (awaryjnym spływem) (3-5mm)

poziom wody w kominie regulujesz zaworem, który powinieneś mieć zamontowany na głównym spływie. Musisz to tak ustawić, żeby wylatywało tyle samo wody z akwarium ile podaje pompa. Jest z tym trochę zabawy, ale to działa, bo dzięki temu skończyły się moje kłopoty z wahaniami wody w kominie i sumpie.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.