Skocz do zawartości
DeeCann

WPReef [210 + 64]

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię pisać pseudo blogów ani zamieszczać jakichś moich osiągnięć bo co tam to kogo może interesować, a i ja zbyt wylewny nie jestem. Myslałem o tym, ale ze względu na to, że jest spora grupa tutaj dzięki której stoi w moim domu to co stoi postanowiłem opisać po krótce co jak gdzie i kiedy.

Stelaż powstał w styczniu ... zeszłego roku. Także cały proces miał prawie rok, nie spieszyło mi się kompletnie.

Wiele rzeczy można było zrobić inaczej/lepiej/fajniej/szybciej .. tak wiem, jest jak jest, wyjdzie w praniu.

Baniak:

Delta 210 ( w praktyce wyliczyłem, że jest tam jakieś 179L )

Sump: 64L

Graty:

APF600 (z odzysku - @peniek dzięki za pomoc przy odburzaniu pompy ale niestety skończyło się na wymianie wirnika )

NJ2300 (z odzysku)

2x6045 - @peniek, dzięki za doradzenie rezygnacji z koralii :) nie dość że za chiny nie mogłem zlokalizować magnesów do niej, to te 6045 sa o niebo mniejsze i elegantsze ;)

Reef Octopus 300D z załączonym Aqua Lifterem działającym w trybie non-stop ( @morswin - dzięki za kontroler. Dla niewtajemniczonych @morswin skontruował cudo które powoduje wyłączenie obiegu w momencie podniesienia się poziomu wody (czujnik w baniaku chroniony prze rure 25mm ). Dodatkowo drugie gniazdko wcześniej pozwala załączyć odpowietrzanie pudełka. Na dzień dzisiejszy Lifter chodzi cały czas także wszystko przede mną)

Grzanie - Jager 200W

Oświetlenie - no tutaj szacun dla kolegi @tomasz. Lampa w trójkącie140W + kontroler by @morswin

... no i jakieś tam popierdułki żeby wszystko miało ręce i nogi

Start: połowa stycznia.

Po tygodniu dodana skała

Po 3 tygodniach piach

Defacto na 4 tygodnie zostawione samo sobie, miałem już dywanik alg ale z tego co widze na dzień dzisiejszy już sobie pomału odpuszczają.

Zawartość:

20kg żywej skały

15kg żywego piachu

Życie

Ze skałą wprosiły się 2 rozgwiazdy ( nie wiem jeszcze dokładnie jakie bo narazie mają po 5mm) no i mam parkę Eunic (co z nimi poczne to jeszcze zobaczę, sporo czytałem o nich na forum także zobaczymy )

Pierwsze testy za mną ( w stopce wyniki ). Jak na mój gust na początek szału nie ma ale tragedii też nie.

Jeśli kogoś to interesuje to parę fotek

1. Stelaż ... profile 5x5 i MDF na obicie

1.JPG

2.Przyjechał baniak

2.JPG

3. Oklejanie

3.jpg

4. No tutaj zaczyna sie hardkor ... klejenie 2 warstw sklejki elastycznej na szafke. Nie jest łatwo

4.JPG

5.jpg

6.jpg

Fantastyka zawsze się przydaje ;)

7.jpg

8. Efekt końcowy

9.JPG

8.jpg

9.JPG

10. Pierwsze graty w środku

10.jpg

11. Pierwszy test lampy

11.JPG

12. Solenie

12.jpg

13.JPG

14. Lampa

14.JPG

15. Szałka

15.JPG

I stan z dnia dzisiejszego

16.jpg

17.JPG

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie.

Ile jest skały i jakie korale planujesz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały 20kg

Co do korali to mam kilka typów z reeflex'a ale to życie jeszcze zweryfikuje, na początek napewno nie będę ładował się w SPS'y.

Czekam na rozwój sytuacji i lecim najpierw ze sprzątaczkami.

Właśnie obserwowałem "gości" i zweryfikowałem mój pogląd odnośnie eunic, bardziej mnie to pasuje do eurythoe.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jesteś wielki, ogromny podziw za szafkę - co prawda widać że sklejka trochę zafalowała na górnej krawędzi ale sam pomysł i w koncepcyjne dopieszczenie "kompozycji", by stanowiła całość zamiast prowizorki, to jest coś.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się podobają takie projekty :) trzymam kciuki jest naprawdę super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny dobrze przemyślany projekt,pozostaje mi życzyć Ci tylko powodzenia i cierpliwości


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aqua skalar: czemu pudełko ? Już tłumacze. Delty mają jedną zaletę: głębię. Kiedy zrobiłbym komin w rogu automatycznie straciłoby to bardzo dużo na tym. Po pierwsze 50mm profile na których stoi szafka musiały by by wzięte pod uwagę w wielkości komina ( nie mógłym wiercić dziur przez profil tylko za nim) to raz. Dwa, dodać do tego minimum po 20 cm. Daje to strasznie dużo zmarnowanego miejsca. Przymierzany był w pustym baniaku "komin" tekturowy i niestety podjąłem decyzję że nie. Aczkolwiek teraz zrobiłym pseudo pudełko szklane z nawiertami w bocznej ścianie, działałoby to jak zwykły komin - widziałem takie rozwiązanie gdzieś na forum jankesów.

@nanorafa. Chłopie, ile się napitoliłęm z tą sklejką to moje ;). Jest delikatne zafalowanie u góry bo sklejka już do końca nie przylegała do "kopyta". Poza tym sama szafka to wyzwanie bo obie ściany narożne idą w kompletnie różne strony, także spasowanie tego graniczy z cudem.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super projekt ale sie kase ma to się robi pozdrawiam i jeszcze raz super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka szafeczka, świetnie się całość komponuje z pokojem :clap: Po wrzuceniu skały efekt również bardzo fajny.

Wisielcowi na prawo od baniaka wróżę mocny spadek oglądalności ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, projekt zaje... fajny, możesz coś więcej napisać o tym urządzeniu morswin'a ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa gniazdka w obudowie. Jedno do podłączenia urządzenia odpowietrzającego a drugie do podłączenia pompy obiegowej.

Zasada działania prosta: dwa czujniki wody, każdy do odobnego urządzenia. Jeśli poziom wody zacznie się podnosić najpierw zalącza się czujnik od urządzenia odpowietrzającego i stara się odpowietrzyć pudło. Jeśli dalej poziom wody będzie szedł do góry i dojdzie do poziomu drugiego czujnika, wyłączony zostaje obieg.

Ot cała filozofia

Pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze @marbecz zaczynam sprzątać .. a w zasadzie oni

turbo1.JPG

turbo2.JPG

pozdrawiam

Edytowane przez DeeCann (wyświetl historię edycji)

aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja ... szokująca ;)

W zasadzie mecz z San Marino był bardzo poruszający ale jeszcze bardziej mnie poruszyło to co zobaczyłem w baniaku w przerwie meczu.

Od mniej więcej 1,5 miesiąca wieczorami słyszałem delikatne stukanie, małe kamyczki spadające na szybę ( jako że z tyłu nie wszędzie żwir zakrywa dno). Wiedziałem że coś się gdzieś chowa ale nie przypuszczałem, że wylezie taki bydlak ... ma z 6 cm w szerokości, także moje zdziwienie było większe niż Borubara w 90 minucie jak znalazł się sam na sam z napastnikiem San Marino :)

Próbuje go w reeflexie odnaleźć, ciemno jest ale może ktoś ma jakiś pomysł z jakie rodzinki on pochodzi.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwarium, znakomicie wkomponowane w kąt mieszkania. Widac ze masz wiernego kibica polskiej reprezentacji, tylko sie cieszyc


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

Zaczynamy zbierać korale. Od kolegi Penka wylądowały u mnie zoa i xenia

DSC_0033.JPG

DSC_0036.JPG

DSC_0037.JPG

No i udało nam mi się dokładnie zbadać przybysza ze skały który niestety w sumpie wylądował bo polowanie na korale zaraz pierwszego dnia urządził : przed Państwiem

Actaeodes tomentosus

krab1.JPG

krab2.JPG

krab4.JPG

No i teraz pytanie. Wsadzony do sumpa z kawałkiem skałki i teraz pytanie czy tam przeżyje ? Bo szczerze drania bym sobie zostawił tylko żeby gamoń się tam wyżywił bo głodówki nie chce mu robić ... bandyta bandytą ale no coż, nie jego wina.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab kapitalny, ale co znim zrobić sama miałabym problem - mam nadzieję, że u mnie nic takiego nie wypełznie, bo nie mam serca do spłukiwania zwierzaków a i sumpa nie mam... A ty swojego zostawiłeś?

Akwarium super, bardzo mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

@Garnet ekipa powiększona o 2 Debeliusy i krabika Calcinus elegans, dzisiaj/jutro przychodzą 2 wundermany bo mi gdzieniegdzie aipitasia wyłazi. Jeden turbo padł bo biedak na "plecach" skończył a z drugiego z niewyjaśnionych przyczyn pozostała muszelka.

Calcinus też zniknął ;) Albo szuka nowego domku.

@Carolin krabik trafił z kawałkiem skały do sumpa, ciężko jest go podejrzeć bo skubany ma dobry słuch i jak tylko otwieram szafke i światło zapalam to już go nie ma, mam nadzieje że daje dare.

Jutro postaram się o fotki krewetek.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może jakaś aktualizacja? Fajne alwarium tylko temat coś ucichł...


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do poprzednika z prośba o aktualizację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem w pierwszym poście nie jestem wylewny ;) ... ale będzie update na życzenie w takim razie.

Generalnie okres wakacyjny był zastojem jeśli chodzi o życie i defacto od połowy sierpnia zapełniamy życiem.

Niestety poniższa galeria była trochę żałobną bo dzień wcześniej z niewiadomych przyczyn spłynął do stacji sedes-porcelis jeden z pterapogonów :( [ do godziny 16:00 zdrów, od 16:00 wpłynął pomiędzy lobophytona i w przeciągu 2 godzin odszedł z przyczyn kompletnie nie znanych, najgorsze jest to że drugi od tego czasu nie chce nic jeść ].

Generalnie jak u większości były problemy natury technicznej, naturalnej itp itd ale jakoś udaje się przetrwać. Plagi przeszły różne, długie zielone na szybie, wysyp na piasku, a na dzień dzisiejszy pozostała mi walka z makroglonami które dość ostro obrosły skały ale z tego co obserwuje zaczynają się pomału cofać .. albo mi się tak wydaje bo żyje nadzieją ;)

Korale które trafiają w postaci małych szczepek rosną jak dzikie ( PS. Peniek, nie wiem czemu ale te zoa od ciebie nie maja chyba chęci zmieniać rozmiaru :) ale w nocy świecą przebosko )

Co w baniaku:

4 ( i więcej bo już nie ogarniam ) - turbo

1 x wunderwafe

2 x debelius

1 x mitrax

1 x tripneustes gratilla

2 x ocellaris

1 x valenciennea longipinnis

4 x chromis

1 x pterapogon

... i kilka korali

Poniżej zdjęcia z dnia dzisiejszego.

1.jpg

Żłobek odosobniony dla małych zoa

2.jpg

Lobophyton .. który wczoraj stał się sanktuarium pogona. Poniżej kawałki gorgoni wyrastające ze skały. Oryginalna gorgonia tu stała i sie wczepiła w skałę.

3.jpg

Przez domowników nazywany ratrakiem ... pirzgnik robi niemiłosierny ;)

4.jpg

Powszechnie uważana za plagę ... u mnie odosobniona xenia

5.jpg

Z braku ukwiała ulubieniec błaznów

6.jpg

Nowa szczepka

7.jpg

8.jpg

Ulubieniec mitraxa .. często w nim bytuje niestety w trakcie focenia zwinął się i tyle go widzielim9.jpg

10.jpg

Smutny samotnik ... narazie pokarmów nie chce przyjmować, mam nadzieje że mu się poprawi

11.jpg

Jeżowiec

12.jpg

13.jpg

A na koniec błazen machnął płetwą

14.jpg

W najbliższych planach pozostało tylko sadzanie korali na skałkach i pielęgnacja tego ogródka.

PS. zdjęcia jakie są takie są ... robić dobre foty solniczek też się trzeba nauczyć.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz 1 pterapogona,to bedzie im razniej bo u mnie tez jeden pływa samotnie?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duży ? i Ile ?

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5 cm ma,za 50zl.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.