Skocz do zawartości
Greg_L

Błazen wampir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy Wasze Clarkii też są wyposażone w takie szczęki jak moje, a szczególnie moja samiczka?

Niestety robią z nich użytek za każdym razem jak włożę rękę do zbiornika, zwłaszcza, że non stop mają ikrę i jej bronią. Jedynym pocieszeniem po ranach które zadają, są młode które ukrywają się w skałach i sumpie, i co najciekawsze żyją i rosną.

post-14492-0-92600000-1366745486_thumb.jpg


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice z jeziora Malawi z rodzaju mbuna "gryzący kamienie" też mają takie zębiska i służą im one do obgryzania glonów z kamieni. Co prawda Błazny nie specjalnie są glonożercami ale może coś jest na rzeczy ;).

Kiedyś miałem piękne akwarium z pyszczakami i niejednokrotnie mnie kąsały ale nigdy śladu nawet nie było a co dopiero rany. Poza tym moja samica jak broni ikry to tłucze ogonem a nie pyskiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy blazny nie nalezą do okoniowatych ? To by wyjaśniało kły.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice z jeziora Malawi z rodzaju mbuna "gryzący kamienie" też mają takie zębiska i służą im one do obgryzania glonów z kamieni.

Na potwierdzenie mój samczyk P. saulosi, wtedy jeszcze młody, świeżo wybarwiony.

a6a0a0d8e5f51264med.jpg

Pełny format: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a6a0a0d8e5f51264.html

Edytowane przez Dominik.kdp (wyświetl historię edycji)

>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mają zęby. To są niezłe zbóje. W do datku zdarza im się całkiem głośno warczeć.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki to faktycznie dosyć głośne wydają, trzaskają szczęka o szczękę- takie klikanie specyficzne, szczególnie jak gonią jakąś rybę.

Jeżeli chodzi o obronę ikry to moje ogona używają tylko do wietrzenia ikry, bronią jej zębami tak, że ślady mam od kilku dni (przecinają skórę w cieńszych miejscach). Mają tyle siły, że w pyskach przenoszą kawałki skały dużo większe od siebie jak im postawię niezgodnie z ich "planem zagospodarowania przestrzeni".

Edytowane przez Greg_L (wyświetl historię edycji)

325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.