Skocz do zawartości
harnas

Dlaczego morskie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyscie napisac jednym zdaniem dlaczego macie/planujecie akwarium morskie ? Co jest w nim takiego, ze odroznia je od akwarystkich slodkowodnej czy innych hobby ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby ??

E tego mam sporo

A czemu nie słodkie bo juz miałem około 3 lat.

A czemu tylko 3 lata ? bo słodkiego nie miało być

tylko odrazu morskie.

Jednak kiedyś były tylko 3 sklepy w internecie ,gdzie można było kupić osprzęt do morskiego we Wrocku nie było sklepu ani jednego.

Zywa skała kosztowała full kasy (około 65-75 zł/kg)

Nie byłem dobry w opiekowaniu sie zbiornikiem i na poczatek poszły rybki słodkowodne.

Nastepnym powodem to jest moje dziecko.

Bardzo je kocham a ono powinno mieć jakiegoś zwierzaka (na psa sie nie zgodze bo to ja będe wychodzić)

W zastepstwie ma akwarium morskie gdzie moze sie patrzeć i obserwować jak sie zachowują zwierzaki że to też jest stworzenie które trzeba szanować i pielegnować.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

moge miec 1000 innych rzeczy do zrobienia,a czasa na gapienie sie w akwa zawsze znajde.godzina za godzina...zawsze jest co obserwowac.wszedzie cos sie dzieje.akwarystyka towarzyszy mi od 7 urodzin i musze przyznac,ze jestem emocjonalnie zwiazany z akwarium.choroba... co tu wiecej mowic :)

pocieszam sie,ze jest wiecej Takich jak ja. :) :) :)

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ W morskim się dużo dzieje - w słodkim dużo mniej

2/ Ilość barw w morskim powala z nóg

3/ Przy morskim jest co robić - nie znudzi się


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie morskie to co ?????????? .:)


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo jak każda kobieta-lubię solić, niekoniecznie przesalać...:)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mosisz jechac nad morze zeby skosztowac słonej wody heheheheh:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie egzotyke.

Dlatego oprocz akwa tez

622-img_0049.jpg

oraz

622-img_0047.jpg

P.S. Na razie jeeszcze sa male


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tesz lunie gady, mam legwana i przymieżąm sie do kameleona:P oprucz 2 morskich i 3 500(nie zalanej) ma słodkowodne 240l.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje ludziom, ktorzy nie maja hobby, nie wiem, co bym robil, gdyby nie akwarystyka:) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to odjazd..........

wystarczy przykleic w rogu nalepke nationalgeografic

i telewizor za okno:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spelnienie marzenia z dziecinstwa. Jestem maniakiem wszystkiego co jest z woda zwiazane a z morzem juz szczegolnie. No i odjazd wizualny, i uspokaja, i nigdy sie nie konczy, itd....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najfajniejsze jest budowanie i przygotowywanie wszystkiego :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - mnie najbardziej rajcuje faza kreacji... Pozniej jak juz stoi to rozgladam sie czy by nie zacząć majstrować następnego... tylko juz miejsca zaczyna brakowac. mam jeszcze miejsce w łazience :)

A poza tym: dlaczego morskie? To chyba naturalna ewolucja hobby. Zaczynalem 21 lat temu od "gupikowni" ktora stała na biurku (na szachownicy) i systematycznie akwaria się powiększały. Zmieniały się biotopy na coraz ciekawsze i chyba naturalną rzeczą jest że na morskim trzeba skończyć (?).

A co po morskim?

Chyba pozostaną ryby z zimnych wód albo jakieś głębinowe.. Ale poczekamy na jakiś nowy sprzęt który pozwoliłby symulować warunki jakie panują na kilku kilometrach :) Do tego jeszcze jakieś wytrzymałe szkło i noktowizor :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

Chyba pozostaną ryby z zimnych wód albo jakieś głębinowe..

Zrezygnowalabys z tej calej palty zycia jaka jest w morskim, na rzecz jakies "zimnej" ryby? :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...coś w tym parciu do wody musi być...w końcu ewoluowaliśmy przez dłuuuuugi czas w wodzie, w wodzie spędzaliśmy pierwsze 9m-cy życia... Woda w ogóle jest niezbędna do życia i wszechobecna, wydawało by się, że powinniśmy mieć jej po dziurki w nosie, a tu jest wręcz przeciwnie..."czym skorupka za młodu nasiąknie..." :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

Zrezygnowalabys z tej calej palty zycia jaka jest w morskim, na rzecz jakies "zimnej" ryby? :)

Nie, nie... chodzi mi o zimnowodne ryby morskie. Oglądałem na discovery czy nationalu program o faunie i florze wód arktyki. Jednak poza pingwinami coś tam jeszcze żyje... Owszem nie jest to rafa koralowa, ale tez sporo, ciekawych i kolorowych stworów. Akwarium z wodą o temperaturze minus 3 stopnie musi robić wrażenie :)

Albo (również na discovery) podobny program o "rafie" wód gorących.-jeszcze niedawno założyłbym się, że nic nie przeżyje w wodzie o temp 85 stC. Tymaczsem tam jest taka rafa że oczy z orbit wychodzą... Organizmy potrzebujące do życia siarki i żyjące gdzieś w przepaściach oceanu na głębokościach kilku kilometrów. Założe się ze nikt na świecie takiego akwarium nie ma :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze w jednym ostatnich numerow Newsweek'a jest kilka stron fotografi podwodnego swiata okolic podbiegunowych. Polecam bo :szok


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Kraszan,

...."założe się ze nikt na świecie takiego akwarium nie ma..." - bo nikt nie chce w domu oddychać siarką :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ha, ja mam mniej wyszukane marzenia, cały czas kombinuję jakby tu założyć jeszcze morską stajenkę...:) A tak właściwie to ile osób z forum hoduje koniki???


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morszczyzna mnie pociąga, bo to jest prawie wiedza tajmna :) łączy ze sobą wiele dziedzin. To nie tylko biologia ale i hydraulika (mechanika płynów :)), elektryka, majstrkowanie, fotografia,....i co tam jeszcze. To jest jak niekończąca się historia... zawsze coś nowego, zaskakującego - mi jakoś sie nie nudzi.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sasiad nie ma morskiego....

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.