Skocz do zawartości
harnas

Dlaczego morskie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest fajne, świetne, przepiękne, ale często się zastanawiam "po co mi to było?". Czy nie miałem dosyć zajęć? :) Dlatego nie umiem odpowiedzieć, dlaczego morskie? Może przez pomyłkę? I dlaczego jeszcze chcę większe? :) Czyżbym zdurniał do reszty? :)

@Ewa - dla koników to właśnie powstało moje drugie akwarium 165 litrów. Długo jednak interesowałem się tematem, rozmawiałem przez telefon i osobiście z człowiekiem, który uzyskał dobre wyniki hodowlane. Udało mu się dobrać parę, miał młode i je odchowywał. Największy problem to przystosować je do pokarmów mrożonych i do mniejszej ilości karmienia, żeby sobie z tym poradzić. Wymagają bowiem znacznie większej opieki niż inne stworzenia. Twierdził, że wymaga to zakupu kilku, co najmniej pięciu par (które już w sklepie sam sobie dobierał). Potem kilka padnie (po prostu nie będą chciały jeść i po ok. 1 miesiącu padną), no i być może z tej reszty dwa koniki dobiorą się w parę. Jeśli jeden konik z dobranej pary padnie to już też koniec zabawy, bo z innym się nie dobierze. Jeśli już zacząć z konikami to lepiej kupić z hodowli (miał zamiar zacząć znowu, bo wcześniej zlikwidował). Ostatecznie ja zostałem w 80 % :) wyleczony z zajmowania się konikami. Takie uwązanie to już przesada. Gdybym jednak miał okazję kupić już rozmnożone w zbiorniku to kto wie, może się zainteresuję? :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah- no właśnie dlatego na razie koniki pozostają w sferze marzeń, no i obiecałam, że nie będę nalegała na trzecie akwarium w kawalerce :) Ale w przyszłości zaszleję, bo w konikach lubię to, poza ich psychodelicznym wyglądem, że to faceci koniki męczą się z ciążą :) Jeśli chodzi o karmienie, to rzeczywiście koniki z odłowu wolą skazać się na śmierć niż jeść mrożone zwłoki, natomiast w aquariusie była dość ładna para koników przywieziona podobno od jakiegoś francuskiego hodowcy i jest to trzecie pokolenie wychowane w niewoli, sama widziałam jak wciągają jak głupie mrożoną artemię, jednak cena 400PLN/sztukę też robi wrażenie, choć w sumie wyjdzie na to samo co kupić kilka par z czego jedna może przeżyje...W każdym razie na razie marzę i rozplanowuję system automatycznego podkarmiania, bo inaczej rzeczywiście można się zaziajać...:)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa to nie nasza wina, że to wy kobiety zachodzicie w ciążę :) a my w tym czasie możemy robić inne rzeczy.

Wszelkie skargi i zażalenia prosimy kierować do Matki Natury tel. 555 XXX XXX :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Moj sasiad nie ma morskiego....

Pozdrawiam

heheheh. dokladnie:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex-no właśnie chyba już ktoś dzwonił, bo z tą ciążą u koników samo by tak nie wyszło. Tylko musieli na infolinii Matki Natury coś pomieszać, że nie wypadło na Was-szczęściarze :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontynuując, dlaczego morskie? BO TAŃSZE od słodkowodnego. Przykład? Proszę uprzejmie http://www.allegro.pl/item86143121_leopardy_snake_skiny_rarytas_dla_konesera_.html


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocne


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z aowana to jak z rekinem - sadyzm trzymać rybę 1 m w akwa.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie morskie jest trochę towarem zastępczym.Zawsze fascynowaała mnie dżungla,egzotyczne moczary itp.Jakieś żabki, owady, motyle i spadające pijawki.Egzotyczne ciekawe rośliny, węże i kameleony Ech, tak kawałek dżungli z całym tym życiem w szklarni no może jeszcze jakiś tygrys do tego.

Niestety w moim mieszkaniu kwiaty doniczkowe nie chcą rosnąć-za ciepło i za ciemno. Tak własny domek...duże wschodnie okno....

Akwarium po prostu da się całkowicie kontrolować.Dlaczego morskie? bo jest dostępne.w przeciwieństwie do słodkowodnego(!)

Stawiam właśnie taką tezę-

Akwarium słodkowodne to rybki i rośliny .Ostatnio dostępne są jeszcze krewetki i ciekawsze ślimaki.

A co z egzotyczną resztą? Słodkowodne gąbki, parzydełkowce i nne robactwo?

Czy na świecie w ciepłych wodach słodkich żyje tylko kilka gatunków ślimaków? Bo ile gatunków ślimaków jest dostępnych dla słodkowodnego akwarysty? 8-10?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a ile gabek i slimakow jest dostepnych dal akwarysy morskiego? Tzn. pare jest ale ile ma szanse pozyc troche w akwarium?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżywalność to w ogóle szeroki temat.Ciekawe jakie kryteria byś przyjął,żeby określić, ze dany gatunek "przeżywa" w akwarium? Kryterium rozmnażania i odchowania potomstwa? Długość życia w akwarium raczej odpada na tym forum, bo większość ma staż nie dłuższy niż dwa lata.

Ja miałam żółtego ogórka morskiego.Pięknie się otwierał i róśł przez ok półtora roku.Kiedy dumnie doszłam do wniosku, że mu się tu podoba-rozmnożył się. Poczułam się specjalistką od ogórków. Zwłaszcza że mniejszy rosł powoli,ale wyrażnie. Niestety po pewnym czasie obydwa przestały się ładnie otwierać i potem dość szybko zmurszały-rozsypały się na proch.No i po dwóch latach pewnie określiła bym,że to łatwe do utrzymania zwierzęta- jedzą, rosną, rozmnażają się. Niestetypo 2,5 roku moja opinia jest zupełnie inna.Zwłaszcza,ze może niektórzy pamiętają jak Pszemol pisał o swoich ogórkach.po ok pół roku po rozmnożeniu zaczęły padać.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogorki ogorkami... pisalem o gabkach i slimakach.

Pytasz o kryterium przezywalnosci? Trudno pisac w tym kontekscie o przezywalnosci skoro przygniatajaca wiekszosc gabek i slimakow nie znajdzie w naszych akwariach pozywienia i umrze z glodu....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.