Skocz do zawartości
Mario94

Jak ustawić odpieniacz w ReefMax?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ,że mam to akwarium od niespełna 2 tygodni nie bardzo wiem jak ustawić ten odpieniacz?

Chodzi mi abyście podpowiedzieli co i jak ,żeby był on optymalnie ustawiony.

To ,że jest kiepskiej jakości to już słyszałem ale na razie jest taki jaki jest i chcę go jakoś optymalnie wyregulować.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie darady go ustawić pieni kiedy chce jedynie co możesz zrobic to utrzymywać stały poziom wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to automatyczna dolewka,jak ona ci będzie trzymała stały poziom wody to odpiniacz z czasem zacznie pienić sam


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś komin w kubku o jakiś 1 cm, można to zrobić np z kawałka tubki po aerometrze, co do stałego poziomu wody to swoją drogą, odpieniacz jak go maksymalnie skręcisz w prawo to potem w lewo 2 obroty i pieni całkiem ładnie w każdym razie ja jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podwyzszenie komina idealnie tez nadaje sie tubka po tabletkach musujacych np. multivitamina, jesli nie masz dolewki to wyrob w sobie nawyk codzienny, ja dolewam przed wyjsciem do pracy i po powrocie do domu, co do regulacji to wymien wezyk wloty powietrza (wymien na dluzszy) na jego komiec zaloz regulowany zaworek powietrzny, pienienie powinno sie poprawic, ostatnim etapem jest wymiana pompy na newjet 1200 (latwiej ustawic pisne sucha/mokra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez wegielek doustnie i juz :p. Po 7 miesiacach uzytkowania RM-a dalej nie ogarniam kiedy pieni,a kiedy nie :D. Idzie przywyknac :D. Przy rozsadnej obsadzie i karmieniu daje rade. Obecnie mam dwa grubasne blazny,parasemke i bicolora + 4 krewety,krabika,wezowidlo,3 slimaki + stada dzikiego robactwa,do korytka podaje 3/4 kostki mrozonki raz dziennie (z "cudownych" pochlaniaczy tylko purigen,ktory wg producenta dawno powinien byc juz wymieniony) i parametry do wytrzymania: NO3 - 12,PO4 niewykrywalne (Salifert). Dla miekkich i LPS gitara, a RM nie jest stworzony pod SPS i tego bede sie trzymal :p. A podniesienie kominka w pseudoodpieniacza w zaden sposob nie wplywa na pienienie,mozna tylko uzyskac troche suchsza piane. Idealnie nadaje sie zakretka od pasty do zebow Elmex.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez wegielek doustnie i juz :p. Po 7 miesiacach uzytkowania RM-a dalej nie ogarniam kiedy pieni,a kiedy nie :D. Idzie przywyknac :D. Przy rozsadnej obsadzie i karmieniu daje rade. Obecnie mam dwa grubasne blazny,parasemke i bicolora + 4 krewety,krabika,wezowidlo,3 slimaki + stada dzikiego robactwa,do korytka podaje 3/4 kostki mrozonki raz dziennie (z "cudownych" pochlaniaczy tylko purigen,ktory wg producenta dawno powinien byc juz wymieniony) i parametry do wytrzymania: NO3 - 12,PO4 niewykrywalne (Salifert). Dla miekkich i LPS gitara, a RM nie jest stworzony pod SPS i tego bede sie trzymal :p. A podniesienie kominka w pseudoodpieniacza w zaden sposob nie wplywa na pienienie,mozna tylko uzyskac troche suchsza piane. Idealnie nadaje sie zakretka od pasty do zebow Elmex.

baszurek nadaje mobilnie...

Wpływa na tyle że nie wychlapuje wody jak powietrze na maxa rozkręcisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to takie cudowne urządzenie ,że działa ale nikt nie wie jaki i kiedy :D

Ok dzięki za info będę próbował coś z nim walczyc :)


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy zbiornik jest inny ;) podwyższyć wylot możesz od razu to nie zaszkodzi natomiast potem regulacje to już musisz ustawiać i obserwować efekt, ja u siebie nie wiedzę problemu piana ładnie całkiem wychodzi, natomiast na początku jak ustawiałem to 2 razy osiągnąłem efekt obiegu przez kubek odpieniacz także trzeba obserwować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo dobrze piszą,ale podstawa to ciągła obserwacja. Ja w swoim wydłużyłem komin, podniosłem pudełko,zmieniłem wężyk na dłuższy i zmieniłem w pompie te nie wiem jak sie to zwie "śmigiełko". Jest lepiej , ale i tak bez codziennego kręcenia przy wlocie powietrza się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.