Skocz do zawartości
heniutek

Chłodziarka Aqua Medic Titan 1500 problem z chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Posiadam chłodziarkę Aqua Medic Titan 1500,po okresie zimowym dałem na przegląd do serwisu klimatyzacji,tam fahowcy stwierdzili,że trzeba dobić czynnika chłodzącego.Teraz mam problem ponieważ nie bardzo mi schładza wodę w moim akwarium (w obiegu ok.1000 litrów),różnica między wlotem a wylotem wody wynosi ok.1 stopnia Celsiusza.

Proszę o radę co może być nie tak,ile stopni powinno być różnicy między wlotem a wylotem,jaka ilość czynnika,ewentualnie do kogo zgłosić się z problemem.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam heniutek


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperaturę to znalazłem takie parametry: moc chłodzenia 190W, przy różnicy temp. 10 stopni – do zbiorników 700 litrów, przy różnicy temp. 5 stopni - do zbiorników 1500 litrów. Myślę że powodem może być za dużo czynnika chłodzącego po prostu źle nabili chłodziarkę ale mogę się mylić niech wypowiedzą się inni. Ja na twoim miejscu pojechałbym do serwisu i zgłosił problem.


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem serwisantem urządzeń chłodniczych. Z Twojego opisu wynika ,że w układzie chłodniczy jest nieszczelność. Chłodziarka chyba będzie na czynnik R 134a jeśli tak to zobacz jaki wsad ( ile gram czynnika w układzie).

Na jaką najniższą temperaturę można ustawić chłodziarkę??

Edytowane przez r2robert (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem ponieważ już kiedyś spotkałem się z taką sytuacją gdzie było za dużo czynnika i chłodzenia prawie wcale nie było po spuszczeniu do odpowiedniej ilości wszystko było ok. Twój przypadek może być oczywiście inny dlatego może warto posłuchać r2roberta.


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Posiadam chłodziarkę Aqua Medic Titan 1500,po okresie zimowym dałem na przegląd do serwisu klimatyzacji,tam fahowcy stwierdzili,że trzeba dobić czynnika chłodzącego.Teraz mam problem ponieważ nie bardzo mi schładza wodę w moim akwarium (w obiegu ok.1000 litrów),różnica między wlotem a wylotem wody wynosi ok.1 stopnia Celsiusza.

Proszę o radę co może być nie tak,ile stopni powinno być różnicy między wlotem a wylotem,jaka ilość czynnika,ewentualnie do kogo zgłosić się z problemem.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam heniutek

Spokojnie, a kto powiedział, że różnica na wyjściu ma być 10 stopni?!. Wszystko zależy również od mocy pompy zasilającej czyli szybkości przepływu wody przez chłodziarkę. Moja chłodziarka (Teco TR 15) również daje na wyjściu ok 1 stopnia różnicy, a chłodzi dosyć sprawnie. W godzinę potrafi schłodzić wodę o 2 stopnie (ok. 800l w obiegu). Najważniejsze, że schładza wodę do wartości podanej przez producenta przy założeniu określonej temperatury otoczenia.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha a czynnik na pewno tak jak pisze r2robert R 134A.


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem serwisantem urządzeń chłodniczych. Z Twojego opisu wynika ,że w układzie chłodniczy jest nieszczelność. Chłodziarka chyba będzie na czynnik R 134a jeśli tak to zobacz jaki wsad ( ile gram czynnika w układzie).

Na jaką najniższą temperaturę można ustawić chłodziarkę??

chodzi o to,że fachowcy nie wiedzą ile ma być tego czynnika i jakie ma być ciśnienie w układzie,byłem u nich na reklamacji ale stwierdzili,że powinno być dobrze.

przed serwisem schładzało wodę o wiele szybciej,teraz cała chłodziarka bardzo mocno się grzeje a agregat chodzi o wiele głośniej


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro fachowcy nie wiedzą ile ma być czynnika to po co się wogóle biorą za naprawę urządzenia


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro fachowcy nie wiedzą ile ma być czynnika to po co się wogóle biorą za naprawę urządzenia

i właśnie o to chodzi,że nie wiem po jaką cholerę pchali łapy do czynnika,mieli tylko przedmuchać chłodnicę i przesmarować silnik wentylatora,a jednak zrobili inaczej,teraz rozkładają ręce,proponują nawet zwrot pieniędzy,ale co z tego jak chłodziarka jest do bani,a nadchodzą ciepłe dni i akwarium mi się zagotuje


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodziarka jest prawdopodobnie przeładowana gazem lub jest zablokowana na odwadniaczu.Twój opis na to wskazuje Nie przypuszczam żeby była na Freon R 134A chyba że jest bardzo stara. Jeżeli nie ma na niej tabliczki znamionowej to na sprężarce jest napisane na jaki jest gaz a co do ilości czynnika chłodniczego to prosta sprawa wystarczy napełnić na manometr. Zmień serwis bo to jakieś cieniasy :chris: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodziarka jest prawdopodobnie przeładowana gazem lub jest zablokowana na odwadniaczu.Twój opis na to wskazuje Nie przypuszczam żeby była na Freon R 134A chyba że jest bardzo stara. Jeżeli nie ma na niej tabliczki znamionowej to na sprężarce jest napisane na jaki jest gaz a co do ilości czynnika chłodniczego to prosta sprawa wystarczy napełnić na manometr. Zmień serwis bo to jakieś cieniasy :chris: .

chłodziarka jest na czynnik chłodzący r134a,jeśli chodzi o serwis to już teraz wiem,że nie mają pojęcia co robią,nabić czynnik na manometr to chyba nie problem tylko niewiem do jakiej wartości


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manometr powinien pokazywać trochę powyżej 0 a rurka powrotna sprężarki nie może zamarzać. No i obowiązkowo przed napełnieniem czynnikiem wymiana odwadniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manometr powinien pokazywać trochę powyżej 0 a rurka powrotna sprężarki nie może zamarzać. No i obowiązkowo przed napełnieniem czynnikiem wymiana odwadniacza.

Manometr przy odparowaniu 0 stopni celsjusza powinien mieć 2 bary po stronie ssącej.

Sprawdź pobór prądu czy nie przekracza normy z tabliczki znamionowej ,jeśli będzie znacznie je przekraczać to układ może być przeładowany a co następstwem może być że siądzie sprężarka.

Edytowane przez r2robert (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi,

teraz muszę pomęczyć fachowców z serwisu żeby doprowadzić chłodziarkę do ładu


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega r2robert ma jakieś pojęcie ale nie do końca o chłodnictwie tylko o klimatyzacji. Ja siedzę w chłodnictwie od 19 lat i mnie uczono że ma być tak jak napisałem robię tak i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega r2robert ma jakieś pojęcie ale nie do końca o chłodnictwie tylko o klimatyzacji. Ja siedzę w chłodnictwie od 19 lat i mnie uczono że ma być tak jak napisałem robię tak i działa.

Także zajmuję się chłodnictwem przemysłowym od 7 lat ,ale nie będę się licytował tutaj z kolegą. Pozdrawiam :-)

Układ musi mieć tzw zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.