Skocz do zawartości
MR_CUBE

Suchy piasek- jaki najlepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Odn1

Przepraszam faktycznie producent nie napisał na opakowaniu o potrzebie płukania.

Ale skoro wiadomo jakie koralowce są miękkie to można wywnioskować, że po przebyciu drogi w workach jako sypki piach będzie dużo ,,mąki".

Odn2

Tego nie rozumiem o jakim płukaniu mówisz.

U mnie wyglądało to w ten sposób

Przygotowałem około 60l RODI (taką miałem bańkę), wsypałem paczkę (9,07kg) piachu o ziarnistości 0,3-1,2 do dużej plastikowej miski, podwinąłem rękawy i mieszam, dokładnie wylewam i powtarzam czynność(około15 razy) aż woda będzie w miarę czysta. Po pierwszym wlaniu wody do płukania było mleko nie wyobrażam sobie jak można po wsypaniu niepłukanego piasku zlikwidować ten pył.

ad1. Jeżeli nie masz dokładnej instrukcji postępowania to wnioskować możesz do woli i na rózne sposoby ;)

ad2. strasznie słabo płukałeś ;) cYg opisał chyba najlepszą metodę na takie płukanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cYg opisał instrukcję - ok - taki sposób jest ok

Ja płukałam inaczej (nie mam szlaufa i ogródka) ale wydaje mi, się, że porządnie.

Ja nie polecam.

MR_CUBE - dobrze zrobiłeś kupując żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupiłem żywego :D Tylko suchy Nature's Ocean ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady chyba nie chcesz powiedzieć że Ty w 90 minut wypłukałeś piach lepiej niż Mateusz z Deborą przez miesiąc???

To właśnie chcę powiedzieć. Jak już pisałem nie liczy się długość płukania tylko jakość. Po tym co widziałem po przepłukaniu go wężem ogrodowym to nie wyobrażam sobie, że można to dokładnie zrobić w mieszkaniu - ja też nie mam ogrodu, płukałem u teściów. Pył powstaje z tarcia ziarenek o siebie kiedy są suche - jeśli zostaną DOBRZE wypłukane to w akwarium nie ma już co pylić bo są mokre. No chyba, że piasek się rozpuszcza chemicznie, ale to już o wiele grubsza sprawa, która się wydarzyć nie powinna.

Ja w każdym razie ten piasek bardzo polecam.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć ogrodu i węża. Wystarczy prysznic, wiadro i ręka, która miesza piach z wodą podczas płukania. Zawsze tak robiłem w słodkim i było okej. Pół godziny i do baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powstaje z tarcia ziarenek o siebie kiedy s suche - jeli zostan DOBRZE wypukane to w akwarium nie ma ju co pyli栢o s mokre. No chyba, e piasek si꠲ozpuszcza chemicznie, ale to ju o wiele grubsza sprawa, kt�si꠷ydarzy栮ie powinna.

Na podstawie tego co napisałeś można by śmiało postawić teorię że suchy piach po zmoczeniu zmienia właściwości fizyczne i się nie ściera :D

Ja jednak trzymał bym się swojej teorii że trafili syfiastą partie i tyle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że po namoczeniu zmienia właściwości fizyczne. Dziwi Cię to? Dlatego żywy piasek nie pyli bo jest wilgotny. Co rozumiesz po pojęciem wadliwa partia? :-)

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie wiesz jaki syf leci z żywego piachu. :D

A wadliwa myślę ze moze być np z jakaś domieszka niekoniecznie potrzebną albo zwyczajnie baaardzo brodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że po namoczeniu zmienia właściwości fizyczne. Dziwi Cię to? Dlatego żywy piasek nie pyli bo jest wilgotny. Co rozumiesz po pojęciem wadliwa partia? :-)

pisane z telefonu

Jesteś bardzo pewny siebie :-)

Nie będę tworzył teorii ani nie mam zamiaru z nikim wchodzić w dyskusje.

Ale z ciekawości poczytaj skład tego piachu i co on dodatkowo powoduje oraz skąd jest wydobywany. Z moich informacji które już wyczytałem to tona tego piachu kosztuje 300 zł.

Mam nadzieje że wtedy zmienisz zdanie.

Od siebie powiem tylko tyle jak ktoś chce mieć spokój to niech kupi żywy piach .

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że koniecznie chcesz udowodnić że pył w wodzie do wina producenta. Bardzo drobna granulacja nie sprawi ze będzie mleko tylko unoszace się paprochy. Jeśli faktycznie w tej partii była domieszka czegoś to bardzo źle świadczy to o producencie. Ja się upieram przy dokładnym plukaniu bo dwie osoby pisząc jak to robiły pokazują ze robiły to niedokładnie wg mnie. Do tego Snake nie plukal wcale. Ja nie jestem specjalistą od piasku, ale decyzję o zakupie podjąłem znając problemy Snake'a i kilku innych osób z drugiego forum bo doszedlem do wniosku po tym co pisali ze wynikają one z ich winy i eliminując ich błędy jestem z niego bardzo zadowolony.

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snejku moim zdaniem wcale nie ma takiego spokoju z żywym ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.