Skocz do zawartości
ShrekPL

Cała prawda o filtrach RO.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace filtrow RO. Wiele, najczesciej sprzecznych ze soba opinii mowi, ze :

1. NIE mozna odcinac zaworem ujscia z filtra RO bo spowoduje to uszkodzenie membrany. Odciecia mozna dokonac PRZED filtrem - co za tym idzie membrana po pewnym czasie wysycha i tu pytanie 2.

2. Po kazdym dluzszym (jak dlugim ?) "przestoju" filtra powinno sie zlac przefiltrowana wode do scieku... w kazdym razie nie nadaje sie ona do uzytku akwarystycznego.

Jak naprawde z tym jest ? Jakie rozwiazanie jest najlepsze dla jakosci wody RO, a co za tym idzie dla naszego zwierzynca.

Z technicznego punktu widzenia latwiej mi przymykac dostawe RO przy akwa (czyli za filtrem RO) niz w oddalonej lazience (czyli przed filtrem RO).

Pozdrawiam.

Marcin.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Paintballowca to nie jestem sam , amoże są jeszcze jacyś jeszcze morscy paintballowcy :DD


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze gdy zamkniesz zawor za RO na wodzie destylowanej to nadal bedzie cieklo ze szlauchu sciekow. Poza tym moze jest zwiekszone niebezpieczenstwo pekniecia instalacji bedacej stale pod cisnieniem.

Jezeli np: po robieniu wody destylowanej odlozysz obydwa szlauchy wyzej niz jest membrana to bedzie ona stale mokra.

Slyszalem, ze niektorzy odlewaja pierwszy litr czy dwa i dopiero potem zbieraja wode. Osobiscie uzywam RO raz w tygodniu i nic nie wylewam choc to moze i nie jest takie super. Gdy RO bylo np:3 tygodnie nieuzywane to tez zlalem kilka pierwszych litrow.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Add 1.

Odciecie za mebrana powoduje, ze woda bedzie caly czas leciala do scieku.

Membrana jest w obudowie w ksztalcie walca z wyprowadzneiem wody na gorze (gdy jest zawieszona).

IMHO, trzeba byloby specjalnie wylac wode z filtra, aby membrana miala sposobnosc wyschnac.

Albo tak ustawic filtr, aby aby woda grawitacyjnie miala mozliwosc wycieknac. Inaczej nie wyschnie.

Jak sie boisz, to wloz koniec wezyka do wody - nie pociagnie powietrza.

Add 2.

Jak membrana jest regularnie uzywana do dolewek wody, to IMO nie ma powodu zlewac paru litrow do scieku. Co innego jakby stala nie uzywanqa miesiac czy dwa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy,

przetestuj.

Odetnij doplyw wody, i zobacz ile wody wyleci z filtra.

Jak wyleci pare kropel i koniec, to OK. Jak po trochu leci caly czas, to NIE OK.

Czyli ze gdzies zaciaga powietrze, skoro w innym miejscu leci woda. Ew. woda ma gdzies mozliwosc swobodnego splywu grawitacyjnego.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zamknąć ujście za membraną tylko wówczas należy zastosować zawór czterodrogowy http://www.allegro.pl/item87384548_wklady_filtry_osmoza_zawor_czterodrogowy.html. Taki zaworek montuje się przed i po membranie. Wówczas jeżeli za membraną odetnie się przepływ zaworek automatycznie zamyka przepływ przed membraną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmaj :

można zamknąć ujście za membraną tylko wówczas należy zastosować zawór czterodrogowy http://www.allegro.pl/item87384548_wklady_filtry_osmoza_zawor_czterodrogowy.html. Taki zaworek montuje się przed i po membranie. Wówczas jeżeli za membraną odetnie się przepływ zaworek automatycznie zamyka przepływ przed membraną.

O to to. I ja tak właśnie mam :-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna zalozyc na koncu wylewki z RO zaworek jednokierunkowy wystarczy taki zwykly akwarystyczny i nic nie wyleci samoczynnie ja tak mam i jest ok

montaz RO w pozycji pionowej juz sam w sobie ze wzgledu na budowe filtra nie pozwala na wyschniecie membrany

ja uzywa swojego raz niekiedy dwa w tygodniu i nie zlewam nic owszem po dluzszym postoju pewno bym zlal ale to raczej sie nie zdarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.