Skocz do zawartości
adam_s

14 rodzajów węgla kontra fosforany ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest formowany w krotkie preciki o przekroju kola.

Mam do ciebie jeszcze jedna prosbe, a tak naprawde chcialbym naklonic cie do jednej rzeczy. Odwaliles kupe dobrej roboty i moim zdaniem twoje video-opracowanie jest ciekawa podstawa do rozmow ale... no wlasnie jest jedno ale. Ja rozumiem ze uwielbiamy nasz polski jezyk. Jednak przy takiej formie opracowania bardzo ograniczamy grono osob z ktorymi mozna podjac polemike. Mimo iz doceniam nasz polski rynek hobbistow morskich to jednak na swiecie i forach typu rc czy zv jest wiele osob i naukowcow z ktorymi mozna poruszyc te kwestie szerzej. Co za tym idzie chcialbym naklonic cie do dorobinia napisow po angielsku do obu opracowan PO4 i Active Carbon. Angielski jest uniwersalnym jezykiem pozwalajacym przedyskutowac metody badan jak i wyniki na forach zachodnich. Nie musi byc to mega profesjonalne tlumacznie - wystarcza proste zdania opisujace proces i wyniki.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w stanie zrobić tłumaczenia, z przykrością stwierdzam, że posługuję się na razie tylko językiem ojczystym. Jak dostanę odpowiedni plik TXT to podepnę. Ten film z wynikami z Milówki też byłby ciekawy. Napisy mogę podpiąć pod film przez YouTube, lub podłożyć do filmu. Ewentualnie jak ktoś to przetłumaczy symultanicznie to zrobię odpowiednią kompilację i może być nawet wersja kantońska lub mołdawska (wystarczy nagrać mp3 i podesłać lub na FTP.

Widzisz śledzik siła w "kupie", a samemu to się można ze....ć. Ja jestem otwarty na propozycje jak rana postrzałowa, do forumowej dyspozycji.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zrobić ale myślę że optymalnie może to zrobić któryś z kolegów którzy mieszkają w UK jak Tester itp...

Wtedy na pewno będzie poprawnie :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych... w pewnym polskim katalogu torrentów pojawiła się książka

H. Jankowska, A. Świątkowski, J. Choma - Węgiel aktywny

W książce omówiono metody otrzymywania, strukturę i chemiczną

budową węgla aktywnego, a także metody oceny jego własności.

Wiele uwagi poświęcono przedstawieniu teoretycznych podstaw

adsorpcji zachodzącej na powierzchni węgla i technice doświadczalnej

określania struktury adsorbentów. W ostatniej części obszernie

omówiono zastosowanie węgla aktywnego w życiu codziennym

i w poszczególnych gałęziach przemysłu oraz metody jego regeneracji.

Książka jest przeznaczona dla technologów pracujących nad wdrażaniem

do produkcji nowych gatunków węgla aktywnego, pracowników

naukowych zajmujących się problematyką sorpcji, studentów

specjalizujących się w dziedzinie sorpcji i katalizy, a także

specjalistów z dziedziny inżynierii sanitarnej zajmujących się oczyszczaniem

wody pitnej, dimeęzkodliwianiem ścieków czy gazów

przemysłowych.

Edytowane przez marekk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych... w pewnym polskim katalogu torrentów pojawiła się książka

H. Jankowska, A. Świątkowski, J. Choma - Węgiel aktywny

Czemu nie wydaje się wznowień takich książek ... książka super. Marek masz dobrego nosa do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam jak zwykle pochwałka z mojej strony za opracowanie , chciałbym jeszcze temat na obecność krzemianów w badanych przez Ciebie próbkach.Być moze gdzieś przeoczyłem , ale jakby co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.