Skocz do zawartości
Mario94

Dziwna Xenia

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj rana zauważyłem ,że moja xenia wcale się nie pompuje i zrobiła się jakaś tak blado popielata?

Od czego to może być?Nic w akwarium nie zmieniałem więc nie wiem od czego to.

post-20339-0-56669000-1367247831_thumb.jpg

post-20339-0-81434800-1367247839_thumb.jpg

post-20339-0-76830800-1367247845_thumb.jpg


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia co mogło się stać

ale się nie martw ten koral to chyba największy twardziel

podniesie się daj mu troczę czasu


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodu dolej


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianę robiłem ostatnio w czwartek.Nie dokarmiam algami.Dostają solowca i lasonogi.A czemu pytasz?Jaki to ma związek z xenią?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak by była wybidzona ,kiedyś u mnie tak całe łączki xeni wyglądały po podanie alg z nowej paczki,a może wyżej do większego światła ją dać ? albo odczekać kilka dni co dalej będzie :on2long: masz strasznie zarośnięte skały :shock:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do wczoraj wieczora było ok.Ładnie się pompowała i kolory też miała ładne..Dzisiaj rano zapalam światło a ona taka dziwna.

Nie wiem od czego?

Tak sobie przypomniałem,że wczoraj pierwszy raz dałem rybom oczlik.Czy to może mieć z tym jakiś związek?

Edytowane przez Mario94 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ją nadgryzł?? miałem tak jak mi jeżowiec przycinał regularnie szczepki to też tak bladła i wyraźnie słabła... ale za kilka dni wróci do siebie jak jej nie będzie ktoś nadgryzał regularnie... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz NO3 i PO4? Miekkie nie za bardzo przepadaja za zerowymi parametrami. Ponadto jak napisal kolega wyzej, jodu im daj :) Swoja droga, za pol roku przestaniesz sie nia przejmowac :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dodawaj, jak była podmianka to wszystko zostało uzupełnione. Ja mam obecnie ten sam problem z moimi całymi łąkami xenii, nie wiem co jest przyczyną ale już parę razy tak miałem i tak nagle jak się zaczęło - tak zniknęło.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie dodawaj, jak była podmianka to wszystko zostało uzupełnione. Ja mam obecnie ten sam problem z moimi całymi łąkami xenii, nie wiem co jest przyczyną ale już parę razy tak miałem i tak nagle jak się zaczęło - tak zniknęło.

pozdrawiam

Nawet nie masz pojecia na jakiej soli była podmiana a juz wiesz co zostało uzupełnione, ciekawe...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda sol ma podstawowe skladniki dla zwierzakow wiec to nie o to chodzi. obserwuj xenie. NIE PCHAJ RĄK do akwarium, mierz no3, po4, mg, ca i kh i podaj te parametry.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda sol ma podstawowe skladniki dla zwierzakow wiec to nie o to chodzi. obserwuj xenie. NIE PCHAJ RĄK do akwarium, mierz no3, po4, mg, ca i kh i podaj te parametry.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie masz pojecia na jakiej soli była podmiana a juz wiesz co zostało uzupełnione, ciekawe...

Tak jak kolega wyżej napisał, każda sól ma wszystkie potrzebne składniki, a skoro xenia jeszcze niedawno miała się dobrze, to jednak ta sól jej starczała. Podmianka - ewentualne uzupelnienie tego, co już zużyła. Ponadto, ja mam akwarium "zawalone" xenią, niektórzy by powiedzieli że mam plagę, mimo nie robienia podmianek (niejednokrotnie) 1, 2, nawet lekko ponad 2 miesiące, nie było w tym okresie żadnych zmian w jej zachowaniu, nie narzekała na brak czegokolwiek. Sam kiedyś zasięgnąłem porady, i doradzono mi dolać jód - co się okazało błędnym strzałem. Zgodziłbym się z dolaniem jodu jakby kolega miał dużo xenii w akwarium i nie zrobił tej podmianki, a tak to jestem niemalże pewny, że chodzi o coś innego.

pozdrawiam

Edytowane przez jedikk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac mam pewne podejrzenia. akwarium jest swieze, a ta skala z xenia i (tubą?) jest świeża, jak sie polepsza warunki i xenia bedzie miala troche ''błotka'' to problem minie. cierpliwosci.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się z dolaniem jodu jakby kolega miał dużo xenii w akwarium i nie zrobił tej podmianki, a tak to jestem niemalże pewny, że chodzi o coś innego.

pozdrawiam

Wiec jak wybrniesz z tego, ze ja xseni mam jak na lekarstwo a jodu mi ubywa? :) Jesli nie dozuje jodu przez 3-4 dni to duncan zaczyna sie kurczyc, jesli regularnie dozuje jod to ma sie swietnie, podmiany robie regularne na bardzo bogatej soli. :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak, nie zależy mi na tym, ale piszę na podstawie swoich doświadczeń i to moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać. Moglibyśmy się tak droczyć, ale po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i w tym sek, bo slabo odrobiles prace domowa :) jod ubywa nie tylko na wskutek xenii, warto czasem poczytac.

Pozdrawiam


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.