Skocz do zawartości

Historia edycji

Jacek56

Jacek56

1 godzinę temu, sewer napisał:

Czy widzisz jakieś potencjalne objawy podwyzszonego poziomu baru u siebie w zbiorniku ?
Z tego co obserwujemy bar nie jest jakimś szkodliwym pierwiastkiem w takich stezeniach choć 370mikro to już sporo. Do 200 w ogóle bym się nie przejmował.
Możesz robić podmiany z solą o niskiej zawartości (Aquaforest Reef Salt ma do okolo 10mikrog/l ).
Zeolity raczej nie powinny oddawać baru.AF Zeomix nawet absorbuje bar. Phosphate Minus absorbuje Fosforany ale też Ba (Zn Cu, Si , Ar , Pb i inne Metale ciezkie).
Są sole na rynku , która mają wysokie poziomy baru (nawet ponad 300mikrog/l)

Sent from Galaxy far far away
 

Dzięki. 

A jaki poziom baru ma AF sea salt? W listopadzie i grudniu przerobiłem 75kg tej soli i przerabiam kolejne opakowanie?

Spojrzałem w wyniki Damiana (system wzorcowy), z września,  i też ma przekroczoną normę aczkolwiek nie tak jak my. 

Tak pokrótce, popatrzyłem na Twoje wyniki i poziom tego pierwiastka systematycznie rośnie w Twoim systemie. 

Fajnie byłoby wyjaśnić tajemnicę tego tajemniczego pierwiastka.

Jacek56

Jacek56

1 godzinę temu, sewer napisał:

Czy widzisz jakieś potencjalne objawy podwyzszonego poziomu baru u siebie w zbiorniku ?
Z tego co obserwujemy bar nie jest jakimś szkodliwym pierwiastkiem w takich stezeniach choć 370mikro to już sporo. Do 200 w ogóle bym się nie przejmował.
Możesz robić podmiany z solą o niskiej zawartości (Aquaforest Reef Salt ma do okolo 10mikrog/l ).
Zeolity raczej nie powinny oddawać baru.AF Zeomix nawet absorbuje bar. Phosphate Minus absorbuje Fosforany ale też Ba (Zn Cu, Si , Ar , Pb i inne Metale ciezkie).
Są sole na rynku , która mają wysokie poziomy baru (nawet ponad 300mikrog/l)

Sent from Galaxy far far away
 

Dzięki. 

A jaki poziom baru ma AF sea salt? W listopadzie i grudniu przerobiłem 75kg tej soli i przerabiam kolejne opakowanie?

Spojrzałem w wyniki Damiana, z września,  i też ma przekroczoną normę aczkolwiek nie tak jak my.

Jacek56

Jacek56

1 godzinę temu, sewer napisał:

Czy widzisz jakieś potencjalne objawy podwyzszonego poziomu baru u siebie w zbiorniku ?
Z tego co obserwujemy bar nie jest jakimś szkodliwym pierwiastkiem w takich stezeniach choć 370mikro to już sporo. Do 200 w ogóle bym się nie przejmował.
Możesz robić podmiany z solą o niskiej zawartości (Aquaforest Reef Salt ma do okolo 10mikrog/l ).
Zeolity raczej nie powinny oddawać baru.AF Zeomix nawet absorbuje bar. Phosphate Minus absorbuje Fosforany ale też Ba (Zn Cu, Si , Ar , Pb i inne Metale ciezkie).
Są sole na rynku , która mają wysokie poziomy baru (nawet ponad 300mikrog/l)

Sent from Galaxy far far away
 

Dzięki. 

A jaki poziom baru ma AF sea salt? W listopadzie i grudniu przerobiłem 75kg tej soli i przerabiam kolejne opakowanie?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.