Skocz do zawartości
pawelkielce

średnica rury a ilość spływającej wody

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy posiada ktoś dane o ilości wody spływającej przez daną średnicę rury np;

-rura 16" 800l/h

-rura 20" 1750 l/h

dane są przykładowe.

A teraz powiem dlaczego mnie to gryzie byłem dziś u znajomego który posiada pompę powrotną red dragona 10 000 wszystko pięknie wielkie akwarium . no ale jest zonk w postaci hydrauliki 40" która jest na spływie i rewizji

(spływ nie wyrabia zawór otwarty na maxa ,a woda rewizją ucieka i to sporo co nie daje wyciszyć spływu ) biorąc to na uwagę w jego przypadku gdy już ma wszystko zalane albo bardzo zdusic pompę albo wymienić na słabszą co w obu przypadkach jest sporą stratą

sam przymierzam sie do zmiany i zastanawiam czy spływ i rewizja 32" nie zrobia mi takiego samego kuku przy planowanej pompie laguna 4500

jeśli ktoś posiada takie dane prosił bym o taką wykresówkę pozdrawiam


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jeśli ktoś posiada takie dane ...

Kiedyś były mi potrzebne takie dane dla fi 32mm (nie 32", bo to oznacza 32 cale, czyli 32 x 2,54cm) - na angielsko języcznej stronie znalazłem, że po przeliczeniu z galonów będzie to 2190 l/h. U siebie, dla pompy o wydajności 5000 litrów mam na powrocie i przelewie fi25, a na spływie fi32.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bardzo bo przeliczyłem 10 000 l/h to 2199,69 galonów (uk)

rezultat : tłumaczenie w google chrome

Za pomocą następujących parametrów

Galonach na godzinę = 2199,69

Odsączyć i rozmiary upustowe są obliczane jako

Zalecana minimalna średnica rury drenażu = 1,94 m

Zalecana minimalna liniowy rozmiar overflow = 33 cali

a tak 2641,72 galonów (us)

Za pomocą następujących parametrów

Galonach na godzinę = 2641,72

Odsączyć i rozmiary upustowe są obliczane jako

Zalecana minimalna średnica rury drenażu = 2,12 m

Zalecana minimalna liniowy rozmiar overflow = 40 cali

Edytowane przez pawelkielce (wyświetl historię edycji)

6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były mi potrzebne takie dane dla fi 32mm (nie 32", bo to oznacza 32 cale, czyli 32 x 2,54cm) - na angielsko języcznej stronie znalazłem, że po przeliczeniu z galonów będzie to 2190 l/h. U siebie, dla pompy o wydajności 5000 litrów mam na powrocie i przelewie fi25, a na spływie fi32.

no fakt mój błąd całe szczęście i tak wszyscy wiedzą o co chodzi :)


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest raczej prosta, bo producent pompy zwykle podaje jaka powinna być średnica podłączonej do niej rury (zwykle taka, jak na wyjściu pompy lub o rozmiar większa), a spływ dajesz od niej o kolejny rozmiar większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego tak nie szufladkował bo było by to zbyt piękne a i nie zawsze by się sprawdzało szczególnie w wielkich przepływach takie ja mam zdanie ale mogę być w błędzie


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wysokosc slupa wody nad przelewem rury? O tego wszystko zalezy. Skrocic rure w kominie by byla z 30 cm ponizej grzebienia. Podniesie sie poziom wody i wtedy ta nie bedzie splywac grawitacyjnie a zasda roznic poziomow naczyn polaczonych. Masy wody mozna puscici taka srednica

Ponizej linka do postu gdzie w zalczniku tabelka

http://nano-reef.pl/topic/43278-alternatywa-dla-komina/#entry417193

Sent from my ASUS Transformer using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.