Skocz do zawartości
natalia83

Skarpeta a odpieniacz ?!

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że mam dość ciągłego sprzatania sumpa w którym w bardzo szybkim tempie gromadzi się sporo syfu, postanowiłam spróbować ograniczyć ten bałagan filtrają mechaniczną. Wymienianą lub czyszczoną codziennie. Jdnak pojawił się problem, ale nie wiem z czego wynika.

Mianowicie jak tylko włożę coś do sumpa mój odpieniacz w ciągu kilku sekund wypełnia się czystą wodą a w sumpie natychmiast pojawia się masa drobnych pęcherzyków powietrza, tak jakby wszystkie bąbelki z odpieniacza natychmiast ulatywały do sumpa. Pieniek oczywiście pieni jak zwariowany, ale wywala jedynie wodę. Czemu tak się dzieje??? Co się zmienia takiego w sumie? Dzieje sie tak przy zwykłej wacie, akwarystycznej filtracyjnej, skarpecie frotte zakładanej na spływ i takiej cienkiej również, myślałam że chodzi o to że zakładam coś na rurę od spływu, ale jak z 5 litrowego baniaczka zrobiłam taki koszyczek z watą akwarystyczną przez którą spływała woda to też tak jest. Umie ktoś to łopatoligicznie wyjaśnić?

Ps. zapomniałam dodać że po kilku minutach uspokaja się jego praca, ale zdąży wywalić cały kubeł wody.

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo miałem jak założyłem skarpete na spływ przed odpieniaczem, odrazu tona bąbli w sumpie, nie rozgryzłem tego, podejrzewałem ,że poruszyłem połączenie pompy z odpieniaczem i sie rozszczelniło, ale to raczej nie to, także też dołączam się do pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienia sie napiecie powierzchowne wody[po kilku razach uzycia ten efekt mija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak osysałem cyjano to do durszlaka włożyłem wate i gaze, przez nia przepuszczałem wode z powrotem do sumpa, za kazdym razem musiałem wyłączać na ten czas odpieniacz bo wariował.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.