Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Śledzę to forum już od jakiegoś czasu ale jestem jakoś skromny w wypowiedziach i dyskusjach co widać po ilości postów :), raczej pochłania mnie przeglądanie tematów zwłaszcza z pięknymi zdjęciami baniaków. Akwarium prowadzę od około 2 lat. Obecne akwarium ma rok.

Wymiary to 150X70X60h+ sump 120X40X50

Lampa blau T5 8x80watt

Odpieniacz ATI Power Cone 250

Baling

Postaram się wrzócić kilka fotek ale robię to pierwszy raz i mam nadzieję że się uda.

Pozdrawiam wszystkich i oczekuję komentarzy jak to wygląda waszym okiem. :)

post-13193-0-81515700-1368100342_thumb.jpg

post-13193-0-66761800-1368100365_thumb.jpg

post-13193-0-88316700-1368100383_thumb.jpg

post-13193-0-12177500-1368100526_thumb.jpg

Edytowane przez peyo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Akwarium bardzo ładne , przestronne ,czyściutko tylko pogratulować :thumbup: .Widać że nie należysz do osób które biją setki postów tylko po to by pokazać jaką mają "wiedzę".

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Miło że się podoba, akwarium jest dla mnie i nie poświęcam tej tematyce całego życia,ale nie ukrywam że jestem uzalężniony od niego. Codzennie trzeba rączkę umoczyć i coś przesunąc :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap:

bardzo ładne akwarium


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka fotek...

post-13193-0-29653000-1368102433_thumb.jpg

post-13193-0-47790800-1368102447_thumb.jpg

post-13193-0-42578400-1368102461_thumb.jpg

post-13193-0-36426900-1368102473_thumb.jpg

post-13193-0-46378900-1368102496_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie pięknie ! Będę tam musiał wpaść do Ciebie ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie powiedz czy szorstnik długo siedzi ci w tym miejscu

od 4 miesiecy jak go mam ciagle w tym samym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie pięknie ! Będę tam musiał wpaść do Ciebie ;)

Wystarczy dac znac i jakos sie spykniemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 4 miesiecy jak go mam ciagle w tym samym miejscu

szczęściarz mnie cholera wlazła za skałę


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę robiłem podmiankę wody i przy tej okazji uruchomiłem nową pompę w odpieniaczu. Jak wcześniej wspominałem mam odpieniacz ATI power cone 250. Odpieniacz działał na przeznaczonej do niego pompie również ATI ( pompa nówka sztuka ). W przeciągu pół roku spaliłem 3 szt. tych pomp ( wydaje się niemożliwe a jednak, dodatkowo cały pozostały sprzęt pracuje na tej samej sieci i nie ma z nim żadnych problemów ). W końcu doszedłem do wniosku że pora na zmianę tej pompy i dogadałem się z Łukaszem z Acropory i wymieniłem pompę Ati na Buble King 1500 no i muszę powiedzieć że teraz rozumiem dlaczego ten sprzęt ma taką cenę. Po włączeniu niemal dekiel mi wywaliło od odpieniacza taką ma moc. Pompa jest super po ustawieniu pracuje bez zarzutów. Dla jasności dodam że wszystkie wymiany pompy odbyły się w ramach gwarancji także z tego miejsca sredeczne dzięki dla Acropory. Pozdrawiam.

Ps: fotki z karmienia i nie tylko, mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś dzielił korala ze zdjęcia pierwszego bo jego rozmiar jest już za duży.

post-13193-0-80924200-1368441758_thumb.jpg

post-13193-0-04315400-1368441772_thumb.jpg

post-13193-0-68728500-1368441800_thumb.jpg

post-13193-0-52873900-1368441848_thumb.jpg

Edytowane przez peyo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę robiłem podmiankę wody i przy tej okazji uruchomiłem nową pompę w odpieniaczu. Jak wcześniej wspominałem mam odpieniacz ATI power cone 250. Odpieniacz działał na przeznaczonej do niego pompie również ATI ( pompa nówka sztuka ). W przeciągu pół roku spaliłem 3 szt. tych pomp ( wydaje się niemożliwe a jednak, dodatkowo cały pozostały sprzęt pracuje na tej samej sieci i nie ma z nim żadnych problemów ). W końcu doszedłem do wniosku że pora na zmianę tej pompy i dogadałem się z Łukaszem z Acropory i wymieniłem pompę Ati na Buble King 1500 no i muszę powiedzieć że teraz rozumiem dlaczego ten sprzęt ma taką cenę. Po włączeniu niemal dekiel mi wywaliło od odpieniacza taką ma moc. Pompa jest super po ustawieniu pracuje bez zarzutów. Dla jasności dodam że wszystkie wymiany pompy odbyły się w ramach gwarancji także z tego miejsca sredeczne dzięki dla Acropory. Pozdrawiam.

Ps: fotki z karmienia i nie tylko, mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś dzielił korala ze zdjęcia pierwszego bo jego rozmiar jest już za duży.

jak się nazywa ta biała rybka?

znalazłem: Coris Aygula :)

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę że się podoba, nie ukrywam to hobby jest jak narkotyk- uzależnia, ale największą przyjemność sprawiają przyrosty korali i ryb wtedy wiemy że robimy dobrą robotę.

Pozdro dla wszystkich uzależnionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twoje akwarium i jeszcze bardziej twoja skromność. Czy ten Coris Aygula jest w tym akwa docelowo , czy czeka na większe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he, gdyby ta rybka osiagnela swoje normalne rozmiary, to pozostanie jej w tym akwarium 15 cm przed pyskiem i 15 za ogonem.

Zawsze sie dziwilem, ze je sie sprowadza i nie informuje o tym, ze dorasta ponad metr.

Poza tym, jak poczuje swa sile, to przekreci w zbiorniku w poszukiwaniu jedzenia kazdy kamien.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twoje akwarium i jeszcze bardziej twoja skromność. Czy ten Coris Aygula jest w tym akwa docelowo , czy czeka na większe ?

Dzięki. Co do rybki to żeczywiście plan jest na większe tylko żona jeszcze tych planów nie zna, a druga strona medalu to tak jak Stani napisał - kupiłem ją bo mi się bardzo podobała a " pan " w sklepie powiedział że spoko się nada moje akwa. Jak w domu przeczytałem na reeflexie do ilu dorasta to się zdziwiłem, narazie mam jeszcze trochę czasu i cieszę się jej zachowaniem bo jest naprawdę piękna i towarzyska - przy jedzeniu pierwsza :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak się prezentuje, mam nadzieje ze kiedyś zobaczę akwarium na żywo jak wpadnę po wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do rybki to żeczywiście plan jest na większe tylko żona jeszcze tych planów nie zna, a druga strona medalu to tak jak Stani napisał - kupiłem ją bo mi się bardzo podobała a " pan " w sklepie powiedział że spoko się nada moje akwa. Jak w domu przeczytałem na reeflexie do ilu dorasta to się zdziwiłem, narazie mam jeszcze trochę czasu i cieszę się jej zachowaniem bo jest naprawdę piękna i towarzyska - przy jedzeniu pierwsza :smiling:

W nowym Sączu w galeri pływa taka juz 2 lata w 800l i nie ma 20cm, w akwarium pewnie karłowacieje i dlatego nie rośnie aż taka. Napewno do metra nie dorośnie. Co najwyżej na wigilie będzie ;D

Edytowane przez LukaSS (wyświetl historię edycji)

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak się prezentuje, mam nadzieje ze kiedyś zobaczę akwarium na żywo jak wpadnę po wodę.

Zapraszam.Przyjedź w końcu po tą wodę i startuj z tym baniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne ładne, szacun


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, czysty i kolorowy baniaczek. Widać ze zadbany i opiekuje sie nim "uzależniona " osoba ;).

Czy widzisz różnice w jakości, gęstości, ilości syfku produkowanego przez stara pompę a nowa BK? Czy widać jakas zmianę przez to w zbiorniku czy parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.