Skocz do zawartości
Mario94

Podniesienie Twardości wody KH

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakiś "domowy" sposób na podniesienie twardości wody?

Mam obecnie twardość na poziomie 6,8-6,9 więc trochę za mało.Jak to można podnieść?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nic by nie podnosił,ale jeśli chcesz to kup w sklepie sodę i rozrób w 1L wody ro 85gram lub proporcjonalnie mniej


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nic by nie podnosił,ale jeśli chcesz to kup w sklepie sodę i rozrób w 1L wody ro 85gram lub proporcjonalnie mniej

A czemu byś nic nie podnosił?Takie KH wystarczy?Nie jest za niskie?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie tabletki do podnoszenia kH firmy aqua medic nazywa się to "aqua +KH". KH podnosiło mi się też jak zbyt dużo miałem odcieku z reaktora wapnia więc jeśli masz reaktor to też można spróbować. To takie moje dwie sprawdzone sposoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH 6,8-6,9 jest super, takze jesli akwarium dobrze sie trzyma, to lepiej w nim nie mieszaj.

Kiedys, gdy korale twarde zaczna budowac szkielet i zuzycie kH bedzie duze, to sobie podozujesz, ale teraz tylko rozbujasz parametry.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że się wtrącam, ale wszyscy się zastanawiają jak podnieść kH

a ja mam pytanie: jak obniżyć?

jestem na etapie ustawiania odcieku reaktora

i Ca jest ok, ale kH ponad 13

zmniejszę odciek to spada Ca

może trzeba czasu aż się odpowiednio wysyci roztwór?

Edytowane przez tmag (wyświetl historię edycji)

220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tmag ja miałem taki problem z reaktorem i pierwsze co zrobiłem to zmniejszyłem odciek z reaktora tak by sobie po kropelce dozował a później dwutlenek obniżyłem bo za dużo mi go ładowało i pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani na ciebie zawsze można liczyć ;) Dziękuję.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam,ja dziś zmierzyłam KH i mam 5. Podnosze preparatem tetry pH/kH plus. Mam nadzieję,że poskutkuje. Zna ktoś z Was może ten środek? Ca też mi spadło do 360 z 460 ale mam nadzieję,że podnosząc kH podniosę również i wapń. Proszę o wypowiedź doświadczonych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja dziś zmierzyłam KH i mam 5. Podnosze preparatem tetry pH/kH plus. Mam nadzieję,że poskutkuje. Zna ktoś z Was może ten środek? Ca też mi spadło do 360 z 460 ale mam nadzieję,że podnosząc kH podniosę również i wapń. Proszę o wypowiedź doświadczonych użytkowników.

Preparatem na KH. Z tetry nigdy nie podnieszesz Ca. Swego czasu jak pracowalem w zoologiku to troche to posprzedawalem. Znam to

bombsheep pozdrawia mobilnie ;)


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wildlife, chyba nie tędy droga. Nie mogłem znaleźć ulotki (składu) tego preparatu, ale podejrzewam, że jest to NaHCO3 i tyle. Możesz tym podnieść KH i pH, ale wapnia nie ruszysz, a nawet może Ci spaść.

Proponuję poczytać o Ballingu i kilka wcześniejszych tematów o podnoszeniu niskiego KH. Spadek KH w nowym akwarium, dojrzewającym jest w pewnym sensie normą, co wyczytałem na tym forum i też to przechodziłem (sam mam akwarium od 6mies). Zalecam: spokój, lektura i Balling ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.