Skocz do zawartości
MisieKartuzy

Czy chrysiptera żywi się rurówkami???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, czy CHRYSIPTERA HEMICYANEA lub Chrysiptera parasema żywią się wieloszczetami osiadłymi, (rurówkami)??????

Oraz którego polecacie do akwarium.

Dziekuję i pozdrawiam!!!

Misiek


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja parasema napewno nie .Jest małą ale bardzo ładna i spokojną rybką . dokupie jej towarzystwo i polecam. A rurówki to mi moj chelmon wtrynił.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad valenciannea strigata, tylko mi się włosy dęba najerzyły, kiedy przeczytałem na forum jak inna babka wieloszczety włączyła do menu.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera SPOKOJNA ??? Danek, nie chce byc zlym prorokiem ale jak jej dokupisz towarzystwo to sie przekonasz jaka jet "spokojna"

a rurowek nie rusza

@MisieKartuzy

nie polecam zadnej !!wsciejkle terytorialne i maja paskudny charakter


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom

A valenciannea strigata ruszy rurki????

Widzialem tą rybkę na video i muszę przyznać że jest zajefajna, tylko że czuję miętę do korali miękkich i rurówek. A z nich nie chce rezygnować.

POZDRAWIAM!!!


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e, babki nie jadaja takich rzeczy. nie ma obawy. one przesiewaja piasek i lykaja mrozonki a nie ogryzaja korali. tylko lubia wyskakiwac ze zbiornika wiec jak juz to lepiej jakas siatka nakryc


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom spoko, przynajmniej tak mi się wydaje . Obok jednej parasemy mam trzy cyanery .Ustaliły hierarchie między soba , ale nigdy nie ganiały nikogo za wyjątkiem nowo wpuszczonych ryb. Trwało to 2-3 dni bez ofiar i kończyło sie .I jest spokłój a mam 14 ryb. A parasema jest naprawde super spokojna aż zabardzo.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byliśmy z moją kobitką w sklepie zoo gdzie mają garbika. Kiedy przyglądaliśmy się rybie, ta podpłynęła do szyby aby z kolei się nam przyjrzeć. Kiedy już partnerka odchodziła od akwarium skubaniec wziął rozpęd i szturm na szybę za nią.

Oj przydzwoniła rybcia w szybę:)

Ktos kiedys pytał o rybę z charakterem. Ta ma go aż za wiele!

Misiek pozdrawia!


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. garbiki nie maja respektu nawet przed reka ktora karmi. wloz tylko reke do baniaka a momentalnie sie na nia rzucaja


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Chrysiptery jakie do tej pory widzialem to byly jakies nie tego :) Najbardziej mi utkwilo zachowanie jednej sztuki w sklepie: w baniaku bylo cos z 10 sztuk i jedna uwziela sie na druga tj. skubala ja w okolice brzucha, ale tak porzadnie skubala, rybka miala doslownie otwarta rane i brzuch caly spuchniety, ledwie plywala a wlasciwie lezala na boku na dnie, a druga skubala ja tak co 20-30 sek. i odpywala, i za pol minuty znowu, i odplywala i tak w kolko. Sadysta jakis normalnie. Obserwowalem ja z 10 min. i to wystarczylo zebym podjal decyzje: nigdy nie wsadze tego psychopaty do zbiornika.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, u mnie wszsytkie sie uwziely na jedna najmniejsza i tak dlugo meczyly az padla. juz kiedys pislaem ze jakbym mial mozliwosc wylapania tego talatajstwa bez rujnowania polowy baniaka to juz dawno bym im kopa zasadzil do baltyku. NIGDY WIECEJ nie kupie tej ryby (czekam teraz tylko az sie same miedzy soba wykoncza ):)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy inne doświadczenia z tymi rybkami , bo mam je od ponad roku i nikogo jeszcze nie wykonczyły.Owszem dominujący samiec goni konkurenta lecz ten spokojnie mieszka w skalach i na jedzenie wypływa i nie jest wtedy nadmiernie przeganiany. Samica plywa nie atakowana w akwa. A mialem kiedyś dyskowce i niby takie milusie i spokojne a zawsze był ten jeden do bicia. I to niezlego bicia.Ale fakt ze garbiki maja temperament i do małego zbiornika bym ich nie wpuscił. Duży zbiornik daje mozliwośc pewnego rozładowania agresji.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję że wybiliście mi z głowy tę rybę. Zbiornik u mnie skromny, a nie chciał bym żadnego dyktatora w domu:D Na poczatek wpadnie Błazen i Babka strigata, gdyż piach w akwarium wygląda makabrycznie. Zrobił sie brązowy (dojrzewanie akwarium lub cyjano), chyba że ktoś zna inna kolorową babkę co piach przesiewa (nie mam na myśli szarzyzny).

Pozdrawiam! Misiek.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.