Skocz do zawartości
Sebastian1

Led z Chin:)

Rekomendowane odpowiedzi

To wynalazki. Lepszym pomysłem jest zakup z wyprzedazy od Przemka. Cana podobna za to nie będzie niemiłej niespodzianki, bo większość tamtych ofert to oszustwo.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wynalazki. Lepszym pomysłem jest zakup z wyprzedazy od Przemka. Cana podobna za to nie będzie niemiłej niespodzianki, bo większość tamtych ofert to oszustwo.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

No patrz. A sam mam taki wynalazek i nikt mnie nie oszukał.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się wystrzegać tych chińskich ledów.Już lepiej dołożyć i mieć sprawdzone od Przemka czy maxpecty od lufta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba się wystrzegać tych chińskich ledów.Już lepiej dołożyć i mieć sprawdzone od Przemka czy maxpecty od lufta

Poprzyj swoja wypowiedz faktami. Dlaczego trzeba sie wystrzegać?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek cena jakość jest na mizernym poziomie.Weż sobie zmień lampę na hyperiona lub chociaż maxspecta a zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób używa chińskich sprzętów, zresztą co teraz nie robią w chinach. Co do jakości niech się wypowiedzą osoby u których taka lampa wisi nad akwarium po pewnie o takie opinie chodzi autorowi tematu.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chinskie ledy i cena do jakosci jest jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co zaczynać dyskusji bo skończy się to jak w ostatnim podobnym temacie wycieczkami osobistymi .


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosunek cena jakość jest na mizernym poziomie.Weż sobie zmień lampę na hyperiona lub chociaż maxspecta a zobaczysz

Skoro sie nie postaralas aby to sprawdzic to powiem ze mam i chińska i PS Tritona R2. Co Ty na to?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pio7 A sam masz zamiar odpalić akwa na chińskich ledach ?

Tak ale nie na wynalazkach jak z linku który podano w pierwszym poście tylko na sprawdzonych 120w z regulacją ze sprawdzonego zródła. Wiele osób z forum je ma i chwali.

Ja mam teraz tritona r2 razem z 120w z regulacją ściemniania z Chin.

Ale jak piszę nowe szkło będzie tylko na chińskich 120.

Wysane z mojego GT-I9001 za pomoc Tapatalk

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobną lampę zakupiona na alibaba.com, działa blisko rok bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie na wynalazkach jak z linku który podano w pierwszym poście tylko na sprawdzonych 120w z regulacją ze sprawdzonego zródła. Wiele osób z forum je ma i chwali.

I myślisz ze w tej Twojej sprawdzonej lampie ze sprawdzonego źródła masz cos innego poza obudowa?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam chinczyka 196 watt z pelna regulacja i proramowaniem kanalow. Swieci od wrzesnia i ja nie narzekam. Zgadzam cie z 'CNCRob' ze bardzo czesto roznica to tylko obudowy i znaczek firmowy, ktory kosztuje najwiecej w sprzecie.

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zwolennikiem lamp z Chin, co nie zmienia faktu że przy zakupach trzeba bardzo uważać bo w większość ofert to naciągacze i tylko żerują na naiwniaków. I wystrzegać się wynalazków.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w markowych lampach wszystkie bebechy są z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zresztą "markowe " to one się stają dopiero po naklejeniu LOGO , wszystko jest produkowane tak samo tylko logo różne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie zresztą "markowe " to one się stają dopiero po naklejeniu LOGO , wszystko jest produkowane tak samo tylko logo różne

Ciekawe jak wypowie sie na ten temat Przemek :)

Powiedz stary co ty bierzesz ? Naprawdę powiem Ci że jesteś gorszy niż dziecko w piaskownicy, powiedz czy każdy wątek na forum musi mieć Twoje posty ?

Skoczek


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt takiej lampy 200W na akwarium 70x70x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz stary co ty bierzesz ? Naprawdę powiem Ci że jesteś gorszy niż dziecko w piaskownicy, powiedz czy każdy wątek na forum musi mieć Twoje posty ?

Skoczek

To Ty wielmożny Panie lepszy od dziecka w piaskownicy wskaż mi doslownie DZIESIEĆ różnych tematów, w których brałem udział w tym tygodniu. Prosze o linki, tematów powstało duuuuużo wiecej wiec masz w czym wybierać. Jak nie potrafisz to laskawie zajmij sie swoim życiem i daj mi w końcu święty spokój, masz problem to nie wyladowuj się na mnie! Bo w przeciagu ostatniego miesiąca prawie w ogóle sie tu nie wypowiadam.

PS. w dodatku uswiadomie Ciebie jesli nie zauważyłeś, że wiekszość moich ostatnich wypowiedzi to były pomoce lub naprowadzenie kogoś na prawidłowe myślenie jak wyczytałem jakieś bzdury, wiec daj sobie spokój.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma za znaczenie gdzie lampa została wykonana? Ważne jest to jak została wykonana i jakie standardy narzuca firma która zleca produkcję. Przecież większość rzeczy jest składana w Chinach i nie ma się co dziwić skoro płaca minimalna jest na poziomie 150$... Lama którą wcześniej ktoś proponował Maxspect też jest wykonywana w Chinach ale nie jest złą lampą jak za taką cenę i ciężko znaleźć jej konkurenta w tej grupie cenowej. Co do samej lampy to brat kupił takie dwie ale jeszcze ich nie uruchomił ale znam jednego akwarystę z okolicy który używa takich lamp do jakich zostały podane linki w pierwszym poście i bardzo je sobie chwali. Ma 3szt na 1050L i wszystko naprawdę ładnie mu rośnie (korale głównie miękkie). Lampa na pewno sprawdzi się w akwarium z koralami miękkimi ale nie wiem czy będzie tak dobrze sobie radziła z twardymi koralami (tylko białe i niebieskie diody, niepełne spektrum światła).


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie lampy ktore mają led cree swiecą dokladnie tak samo jak lampy najdroższych producentow ponieważ są tam dokladnie te same ledy. Na cene wplywa marketing, logo, sterowanie i dodanie kilku mniej lub bardziej potrzebnych bajerów. Nie wiem o co się oburzac skoro nawet sami producenci opisują jakich ledow używają.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dwa chińczyki 120W no name i na oświetlenie nie narzekam.

Zastanawia mnie tylko jak będzie wyglądała sytuacja "w razie czego", o ile same diody nie problem bo założy się jakieś inne, o tyle z tego co czytałem zasilacze są o bardzo dziwnych parametrach i praktycznie nieosiągalne do kupienia. Widziałem też kilkuletnie "chińczyki" i w każdym obudowa była pokryta rdzą.

Biorąc to pod uwagę i tak uważam, że cena - jakość jest niezła, ale każdy musi sam wyciągnąć wnioski i samemu podjąć decyzję o zakupie. Co do zakupu to swoje kupowałem na allegro i wolałem zapłacić kilka złotych drożej, bo jakoś nie chcę zyskiwać nowych życiowych doświadczeń związanych z odprawami celnymi i oczekiwaniem nie wiadomo ile na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.