Skocz do zawartości
Przemek78

Przyszła kolej i na mnie- skromne 64 litry

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem dzisiaj na żywo akwarium i przydała by się aktualizacja wątku. Akwarium wygląda bardzo dobrze, znacznie lepiej niż na zamieszczonych tutaj zdjęciach.

Dziękuję za wodę z podmianki, na pewno może pomóc w ożywianiu mojej już mokrej suchej skały.

Parametry wody potwierdziły się moimi moimi testami:

PO4 0 (Salifert),

NO3 10 (Salifert),

Zasolenie 35 ppt (MA887).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony miłymi słowami Mateusza, zgodnie z życzeniem aktualizuję. Niestety jak zwykle problemem jest zrobienie dobrego zdjęcia

http://imageshack.us/a/img713/2792/f4s7.jpg[/img]"]f4s7.jpg

xl1m.jpg

9mx5.jpg

aqc8.jpg

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera sporo ryb masz w 64L :)

Bardzo ładnie wszystko wygląda :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryb dużo ale jak za bardzo urosną to skombinujesz nowe i zawsze będzie jakaś zmiana w zbiorniku:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Minęło trochę czasu, ryby i korale podrosły.... Dla odmiany jako aktualizację załączam filmik

http://youtu.be/I7Aeklmk5VU

i jeszcze jeden, widać jak Pterapogony rozpoczynają harce :)

http://youtu.be/oTZLqAbI3f8

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne masz akwarium.

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Xenię. A ta Twoja jest wprost idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa..

Michał też uwielbiam Xenię, miałem spory krzak ale nagle w ciągu tygodnia wszystko poooszło bez wyraźnego powodu, jest w tej kwestii mój osobny temat. Niestety mimo burzy mózgów nie udało się znaleźć pewnej przyczyny. To o czym napisałeś to Clavularia :)- filmiki słabej jakości można było się pomylić.

Wczoraj Petrapogony się "miziały" a dzisiaj jeden ma ikrę w pysku :). Jak uda mi się zrobić jakieś dobre ujęcie to zamieszczę fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że moje dopominanie sie o aktualizację zostało wysłuchane. ;)

Świetnie wygląda to wysepkowate ułożenie skał. :)

Edytowane przez Nemo7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim ostatnim poście pisałem, że samiec Petrapogon Kauderni trzyma w pysku ikrę, minęło około 30 dni i dziś wypuścił 18 maluchów :).

Poniżej zdjęcia i krótki filmik, co prawda na razie są w kotniku ale już kombinuję coś innego.

http://youtu.be/OOLzxv42Ehk

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne maluszki:) oby rosły bez niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

No i popełniłem gdzieś błąd... wszystkie maluchy padły w ciągu nocy, ale po kolei. Ponieważ kotnik oprócz oczywistych wad to dodatkowo co 3-4 dni zachodził bardzo mocnym brązowym nalotem, postanowiłem przenieść młode do osobnego akwarium. Zbiornik zalałem wodą z głównego akwarium, wyposażyłem w niezbędny sprzęt i zadowolony poszedłem spać. Rano była zupa rybna...

Ma ktoś jakiś pomysł co się stało? Poniżej kilka danych dla pełnego obrazu

- maluchy karmiłem koral fluidem JBL i ikrą homara

- w kotniku 4 sztuki żyły 5 dni (wypuszczone wcześniej przez samca)

- reszta czyli 14 szt w kotniku były 1 dzień

- akwarium 30l

- filtr wew z deszczownią (cyrkulacja była widoczna i dobre napowietrzenie wody)

- oczywiście grzałka z termostatem

- temp. 25,5 (jak w głównym)

- oświetlenie 11W, 10000K (kompakt aquael)

- zasolenie 1024 jak w głównym

Mam jedna teorię, mianowicie taką, że te ryby nie jadły wymienionego pokarmu. Tylko czy te 4 szt, które były 4 dni wcześniej wypuszczone też nic przez ten czas nie jadły? Nie wiem, możliwe, że jak pozostałe (pozostające jeszcze w pysku) żywiły się jeszcze zapasami z ikry.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu Kraków zbudowano, następnym razem będzie lepiej. Ja nie widzę byś popełnił jakiś rażący błąd. Może warto następnym razem zrobić wylęg artemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy juz wykarmiłem te piekne rybcie. Po pierwsze żadnej zmiany akwarium, po drugie dawałem na poczatku żywy solowiec a pózniej mieszałem z mrożonką, po trzecie od spodu dałem szybke w kotniku bo inne rybu mogły przez siatkę skubnąć, a po czwarte dałem do kotnika mały koral co sie w nim chowały lub coś innego co przypomina jeżowca!! :) a wlaśnie nosi samiec ikre ale nie ma czasu na zabawę.

Pozdrawiam i sukcesu życze!!

Edytowane przez ireck (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim akwarium zaszły pewne zmiany, tj. nowe oświetlenie DIY 54W led + 11W 20000K + 2x 11W 10000K, odpieniacz Tunze 9001. Zlikwidowałem filtr kaskadowy, zniknąła pokrywa a na jej miejsce pojawiła się korona. Zmieniłem równiez ustawienie skał. Obsada ta sama- 2 błazny, dwa petrapogony i percnon gibbesi.

1964f184bdba5f43m.jpg b390b7a2272f3eb9m.jpg 937116d2719e1407m.jpg 5b1be54b48f59b6fm.jpg

bf14ab6e6a5e5bcdm.jpg bb2f732d2bf22eabm.jpg a4caf4a581c2a70cm.jpg 8eb729d10d0e6dc4m.jpg

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny temat, w prosty sposób można bardzo ładne akwarium morskie prowadzić

jaki, że jestem z Opola to będę szukał inspiracji do mojej pierwszej 'solniczki'


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.