Jump to content

Mateusz89

Klubowicz.
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gogolin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobry wieczór, jak coś to mam na sprzedaż Pandore hyperion s 145w + 2x24W T5. Lampa pięknie świeci, można wgrać programy typu hawaje/bali.
 2. Szyby czyszczę tylko czyścikiem ze scraperem, typowo raz w tygodniu. Czyścik daje radę z wapiennymi, których raz więcej, a raz mniej.
 3. Bardzo ładnie i czysto. pozdrawiam
 4. Dziękuję, cieszę się, że Wam się podoba. Chcę dużo jeszcze poprawić. Świetlówki to 5x niebieska, 2x biała 15k, 1x różowa. Ja tam lubię to mleczne tło. Nie widać na nim paprochów tak jak na czarnym i jest głębia. Dłużej też wytrzymuje bez czyszczenia. Maskownicę zrobiłbym teraz też z mlecznej plexi. Tak obecnie piasku jest niewiele. Było go na przykrycie całego dna ale babki zrobiły z niego i z kilku garści grubego grysu koralowego swoją fortecę po prawej z tyłu. Z reszty zrobiłem refugium w środkowej komorze sumpa. Zapraszam jak najbardziej po szczepki, jak jeszcze nie ma warunków to i tak zapraszam na oględziny. Tak jak pewnie zauważasz sporo ma swój początek w Twoim akwarium. Ballinga obecnie w okolicy 300ml na dobę z każdego z płynów.
 5. cześć. Tak to plexi od wewnątrz. sprawdza mi się takie rozwiązanie zamiast grzebienia. pozdrawiam
 6. lampa diy 8x54w 4xniebieska 3xbiała 1xróżowa Świetlówki należałoby już powymieniać. Świecą ponad rok. Pozdrawiam.
 7. Aktualizacja. Zdjęcia nie oddają kolorów jak trzeba ale coś tam widać.
 8. Osobiście nie robiłbym tyle przegród. Moim zdaniem druga i trzecia przegroda powinny być też na 22cm. na siporax od czasu do czasu pewnie dasz wate i przy jej zapchaniu będzie się podnosił poziom wody w komorze odpieniacza. Jak wiadomo grozi to niesyabilna pracą.
 9. cześć. To PO4 0 na hance czy salifert? Przy tym zasoleniu Ca i kH wydaje się być podwyższone. Po co ten balling w takim razie. Lepiej do dolewki dodaj trochę solanki. Pozdrawiam
 10. Ja nie robiłbym tylu przegród. Jedna wystarczy. Nie stracisz tyle miejsca. Pozdrawiam.
 11. Jak pisałem, jak dla mnie oba odpieniacze w swoich obiegach pracują jak dla mnie dobrze. Krótsza rura reakcyjna nie przeszkadza MBK180 ładnie pienić, choć BK250 jest dużo lepszy. Kształt body u Sebastka jest podobny ale pompa jest zupełnie inna i nie produkuje takiej piany, na pewno nie taka z jaką sam miałem do czynienia na bazie pompy DC6000. Pompy u Royala zaciągają powietrze w inny sposób i piana jest "jak śmietana". Jeżeli brałbym wskaźnik cena do jakości to produkty Sebastka są bardzo dobre, jeżeli szuka się produktu bezkompromisowego to Royal jest znacznie lepszy. Pozdrawiam.
 12. Dzień dobry, czy ja gdzieś napisałem by brała (brali) odpieniacz Royal Exclusiv Mini Bubble King 200 VS12, jego potoczny skrót to MBK 200. Napisałem, że jeżeli cena nie jest najważniejsza to chyba najlepszy będzie Royal Exclusiv Bubble King 200 w wersji do wyboru pod skrótem BK200. Mam doświadczenie z dwoma odpieniaczami tej firmy BK DeLuxe internal 250 i MBK180 VS12, oba pracują pięknie i nie uważam by był to szajs za wygórowaną cenę. Wersje mini bierze się jeżeli nie ma miejsca w sumpie na zwykłą i jak każdy kompromis nie pracuje już tak dobrze. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.