Skocz do zawartości
oliwer21

czy taki zestaw zadziała?[64L]

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie, a to konfiguracja:

1.akwarium 40x40x40

2.sump 35x25x30

3.oświetlenie tu jest problembo niewiem co wbrać, planuję power compact 4x18w (1xactinic,1x50/50,2xwhite 10.000K)

4.odpieniacz DIY

5.cyrkulacja haeila HX6520(1000lh i musi podnieść wodę z sumpa na max 1.2m)

6.grzałka max 100W i do lata planuję dodać 2 wiatraczki do chłodzenia

PS. wyjście z pompy ma być "wielo-źródłowe", wezmę pod uwagę wszelkie modyfikacje szczególnie jeśli chodzi o oświettlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najsłabszym punktem tego zestawu będzie pompa. Przy objętości brutto zestawu ok. 80 litrow pompa o wydajnosci 1000 l/h po podniesieniu wody na 120cm bedzie troche za słaba. Szacuję, że po podniesieniu wydajnosc spadnie do jakichs 600 l/h a każde kolanko dodatkowo ją zmniejszy. Jezeli chcesz jeszcze rozgałęzic powrot z pompy to cyrkulacja będzie stanowczo za słaba. (Tak mi się wydaje).


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja nie da rady. Żebyś na 1.2 metra uzyskał 1000 l/h z rozgałęzieniem to musisz mieć coś pokroju AM OR2500, lub AquaBee3000 lub AquaBee2000/1. Nie wiem czy Hailea ma takie podnoszenie

I z własnego doświadczenia: zbiornik główny min. 100litrów. Mam teraz 60 i jest go bardzo łatwo rozchwiać. Takie mam zdanie. Im więcej wody tym lepiej.

Pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy powerheda sa dosc wydajne i mocne

Polecam i pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, akwa kolo 100l bez sumpa wyniesie cie tyle samo, lub nawet mniej, a bedzie stabilniejsze i wiecej zwierzakow mozesz chodowac.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem sensowny setup, dodalbym jeszcze jedna mala pompe cyrkulacyjna i bedzie git :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

I z własnego doświadczenia: zbiornik główny min. 100litrów. Mam teraz 60 i jest go bardzo łatwo rozchwiać. Takie mam zdanie. Im więcej wody tym lepiej.

Tego nie rozumiem, chyba lepiej mieć taką samą ilość wody z sumpem(niż w samym akwa), ponieważ zasiedlając oba akwaria (przy identycznym zagęszczeniu koralowców na powierzchnię skały)bufor wody będzie większy w zbiorniku z sumpem. Czyli teoretycznie w mniejszym akwa z sumpem łatwiej jest utrzymać parametry niż w większym bez sumpa.

PS. Oświetlenie jest odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie IMO jest odpowiednie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Oswietlenie IMO jest odpowiednie.

A ja bym zminił jedną swietlówkę :)

z tej Aktynicznej 18W zrezygnował bym i dał bym 24W

ta 18W kosztuje około 42 zł a 24W Osrama 35 zł

światła by było 33W aktyniki a zwykłądego 10kK 45W

Dawało by ładne niebieskawe światło.

Aktyniczna 24W mogła by sie zapalać 1h wcześniej niż pozostałe (są stateczniki na 3 lub 4 swietlówki )

To jest moje zdanie

JA miałem 24W aktynicznej + 8W 10000k i 8W 6500K

Bardzo ładnie wybarwiało i nie było za niebiesko (moze było widac więcej niebieskiego ale przyzwyczaiłem sie)

1144-male 30l.jpg


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Oli!

Tak jak czesc piszacych zwrocila tu juz uwage - mysle, ze ta 1000 l/h pompa bedzie po podniesieniu wody na 1,2 m ledwo siurpala nie mowiac o jakimkolwiek pradzie wody gdy glowny strumien jeszcze rozgalezisz.

Moze jednak zdecydowalbys sie na akwa 50x50x50 ?

Jesli chodzi o odpieniacz : nie niedoceniaj jego roli. On musi naprawde dobrze dzialac szczegolnie jesli wpuscisz do tak malej ilosci wody kilka rybek.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompa New-Jet 1700(1700Lh + podnoszenie 2,1 moc 35W) da sama radę. Wie ktoś czy jest ona cicha bo ma stać u mnie w sypialni i nie chciał bym mieć szumu fal podczas snu:wink. Akwarium nie może być większe bo ma stać docelowo na biurku(i tak zmieniłem już zdanie bo miało być 60x30x30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEw-Jet w sklepie mówili mi że jest głośna jak traktor, natomiast miałem jedną taka przez jakiś czas i była cicha:)

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup aquabee 2000l/h wat 18

zamknietej w szafce nie slychac :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.