Skocz do zawartości
Safemod

Co to za kolega? Czy jest groźny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj znalazłem takiego osobnika w akwarium. Nie wygląda to na wieloszczepa (bo mam kilka osobników). Zamieszczam kilka zdjęć, może ktoś z was się z takim kimś spotkał :) (ja go nie kupiłem) :D

Znikną mi dzisiaj błazenek (nie ma ciała ani nic), czy to on może być odpowiedzialny za to lub moje wieloszczepy?

kolega2.jpg

kolega1.jpg

post-17858-0-13476700-1369583650_thumb.jpg

post-17858-0-60641900-1369583651_thumb.jpg

post-17858-0-78571600-1369584202_thumb.jpg

post-17858-0-54547300-1369584204_thumb.jpg

Edytowane przez Safemod (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to coś ciemnego chodzi?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś rurówki na pierwszym planie a jeśli chodzi o to ciemne to ciężko powiedzieć bo mało widać :)

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 2 szt to owszem rurówki tylko ja myślę że autorowi chodzi o to coś ciemnego na lewo od rurówek


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o to ciemnego :p Dodałem jeszcze 2 zdjęcia. To coś ma jakby jakieś łapki w środku siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rurówki tylko ślimaki osiadłe :) . Tam w głębi widzę wieloszczeta.

Właśnie to nie wygląda na wieloszczepa :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się jakoś rusza?otwiera może małż


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skumałem dopiero :( . Ślimole odłup śrubokrętem bo Ci zaczną sieć wypuszczać i stresować korale.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się jakoś rusza?otwiera może małż

Tylko wychyla do poziomu tego co na zdjęciach a jak dam światło na niego to chowa się do środka. Najdziwniejsze jest to, że jak dłużej jest pokazany to się otwiera i jakieś macki wydać. (a wieloszczep ma takie nóżki i bym go rozpoznał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to według mnie małż jesli jest cały czas w tym samym miejscu a błazenka na pewno nie zjadł


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne u siebie mysle ze to małż nie idzie tego oderwac od skały jest wielkosci orzecha włoskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to według mnie małż jesli jest cały czas w tym samym miejscu a błazenka na pewno nie zjadł

Dopiero dzisiaj go znalazłem i reaguje na światło (chowa się do skały) właśnie nie mogę nigdzie znaleźć jego odpowiednik na necie :/ Nie wiem co to, średnio na małż mi to wygląda (bo małż by się do skały nie schowała). Trochę wyżej nad nim mam wychodzące nóżki (jakby mała wężownica), czyżby to było ze sobą powiązane? 3cm od tego czego są te nóżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabe zdjęcie aby nóżki dojrzec :)

http://pl.reeflex.net/kategorie/64.html


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na zdjęciu Nr 4 widać lapke tego czegos ? Podobna lapy maja niektóre jaszczurki np. gekony :| Ale to taka abstrakcja ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może krewetka modliszkowa? miałem coś podobnego kiedyś, mieszkało w norce i również reagowało na światło. stawiałem na wieloszczeta, ale jak to wygoniłem z jamki to okazało się krewetką.


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3 focie widać jak jest wtedy małż otwarty

może autor spróbuje to czymś dotknąć i jeśli ucieka całkowicie gdzieś w dziurę to nie małż a jeśli się trocge chowa i zamyka to małż :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może krewetka modliszkowa? miałem coś podobnego kiedyś, mieszkało w norce i również reagowało na światło. stawiałem na wieloszczeta, ale jak to wygoniłem z jamki to okazało się krewetką.

\

Ale ja nic takiego nie kupowałem :p Mogło to się samo rozmnożyć jakoś ? (te skały mam u siebie już od ponad 6 miesięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.