Skocz do zawartości
kresia00

ReefMAX PŁOCK

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie odczepił się rurek doprowadzający powietrze do regulacji podawania powietrza która jest w kubku, należu go albo podłączyć albo lepiej kupić złączkę, kawałek rurki i zaworek regulacyjny i przedłużyć poza akwarium. Jak to zrobić jest w podwieszonym poście o modyfikacji odpieniacza.

Edytowane przez lostdhar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjęliśmy odpieniacz z komory i umylismy w wannie<zakorkowany odpływ>

wyleciała nam końcówka która scala wężyk odpieniacza z obudową do której wylatuje piana

teraz wszystko jest na sowim miejscu i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie ten wężyk na silikonowy o tym samym przekroju bo on z czasem stwardnieje i będzie nieszczelny. Warto na końcówki wężyka w odpieniaczu na dole i przy zaworze regulacyjnym dać zaciski, najlepiej się sprawdzają taśmy plastikowe samozaciskowe takie ząbkowane.

edit: zawartość kubka odpieniacza najlepiej usuwać strzykawką zamiast za każdym razem zdejmować pojemnik.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam ReefMax'a więc nie wiem jak tam jest, ale wyciąganie brudu z kubka strzykawką jest nie do końca dobre. W swoich odpieniaczach zauważyłem, że jak się co jakiś czas nie umyje stożka gdzie formuje się piana, to odpieniacz słabo pieni. Mimo, że zrobiłem odpływ syfu do 5l baniaka, co ok. 3 dni zdejmuję kubek i go myję. "Piana na dwa palce" ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

Długo mnie nie było ale w końcu jestem. W akwa dużo się zmieniło między innymi dzięki pomocy Włodka ( dzięki wielkie - mamy dla Ciebie piasek :) ) Za to coś dziwnego pojawiło się w akwarium pod skałą, na której stoi jeden ze zwierzaczków nazwy nie pamiętam :p mam nadzieje że to nie Aiptasia ;/ zabarwia się na jasno różowo. Zdjęcie niżej:

post-22001-0-13467000-1389209834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie dość słabej ostrości, ale z kształtu przypomina aiptasie (choć ciężko jednoznacznie ocenić). Osobiście bym to wywalił gdyż rurówka to raczej nie jest.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze krewetka się tym zainteresuje, zwłaszcza jedna. Nie będzie reakcji, to się rozsieje po skale i to będzie problem


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli usuwamy :D a taka ładna poczwara jest:) pytanie teraz czym najlepiej poza krewetkami bo jak na razie widzę tylko jedną więc krewetki za dużo żarła mieć nie będą, nie wiem czy jest sens je męczyć w związku z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym usunąć to coś? Najlepiej zeskrobać nożykiem razem z podłożem, jednym szybkim "ciach" i spłukać wodą. Byle nie do akwarium :p


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było szybkie ciach i płukanie no i chyba poszło dobrze, jak to nazwał mój chłopak "palpitacja" poszła precz. Podejrzewam że dostaliśmy taki prezent w gruzie od erybki bo wcześniej nic takiego się nie działo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To mój pierwszy post i jestem totalnym laikiem w temacie "solniczek" "solanek" itp. %29.gif

Jestem ogólnie z Gostyninia i przymierzam się do akwarium morskiego pytanie czy na start ten ReefMax jest wart uwagi mam budżet trochę okrojony +/- 3 tys na start.

Dlatego Was pytam drodzy sąsiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

To mój pierwszy post i jestem totalnym laikiem w temacie "solniczek" "solanek" itp. :)

Jestem ogólnie z Gostyninia i przymierzam się do akwarium morskiego pytanie czy na start ten ReefMax jest wart uwagi mam budżet trochę okrojony +/- 3 tys na start.

Dlatego Was pytam drodzy sąsiedzi :)

Czesc :).

1)Powitac sie mozna w temacie,jak sama nazwa wskazuje powitalnym.

2)Nie zasmiecajmy komus tematu - zaloz wlasny,albo pisz w jakims juz istniejacym,gdzie pojawiaja sie podobne pytania.

3)W odpowiedzi na Twoje pytanie - Reefmax to na poczatek fajny zestaw,aczkolwiek jak bedziesz kupowal wszystko nowe,to jeszcze kilka stowek bedziesz potrzebowal. A jesli masz smykalke,zeby cos samemu wyprodukowac (stelaz,szafka,oswietlenie,ewentualnie odpieniacz),to zamow tylko szklo i zrob akwarium z sumpem - zupelnie inna bajka. Jesli ze zdolnosciami manualnymi jest u Ciebie podobnie jak u mnie (umowmy sie,delikatnie mowiac - calkiem srednio:D),to za te pieniadze mozesz tez skompletowac na targowisku jakis zestaw z sumpem.

4)Fajnie,ze w okolicy pojawil sie nastepny posolony,Gostynin zaczyna byc lokalnym zaglebiem akwarystyki morskiej :).

Tapniete z notka.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gratis salarias, żyje?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było szybkie ciach i płukanie no i chyba poszło dobrze, jak to nazwał mój chłopak "palpitacja" poszła precz. Podejrzewam że dostaliśmy taki prezent w gruzie od erybki bo wcześniej nic takiego się nie działo. :D

Witam

Takie gratisy często się zdarzają. Akwarium zakładałem kilka lat temu a pierwszą "Palpitację" :) zauważyłem rok temu. Tego nie unikniesz.

Jeśli aqua jest świeże to krewetki odpadają, tym bardziej jedna. Wundermani jest krewetka stadną czyli na RM wypadało by włożyć 3,4 . Jeśli nie ma Aiptasii to krewetka będzie podjadała wszystko.

A tak na prawdę dla krewetek Aiptasia jest tylko pokarmem dodatkowym a nie właściwym, u mnie jak zabrakło polipów Aiptasii to zabrały sie za SPS-y ale tylko Montipory, po mimo że jadły to samo co ryby i cała reszta.

Aiptasię można przynieść do akwarium nawet z wodą w której jest ryba zapakowana więc zapewne na dłuższą metę tego paskudztwa nie unikniesz.

Jak zauważysz niszcz, jest masa sposobów ale żaden nie jest doskonały. Mechanicznie w akwarium każde jej rozerwanie grozi plagą bo z najmniejszej drobiny będzie nowa, tak więc na dłuższą metę jak akwarium dojrzeje zafunduj sobie 3 Wundermani i powoli zniszczą to co jest i nie będą przybywały nowe różyczki

Powodzenia G>S


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać więcej Aiptasi :turned:

Niestety Salarias padł :crybaby: no i mamy plagę glonów, ale walczymy z tym.

Poniżej zdjęcie jak obecnie to wygląda. Jeszcze długa droga przed nami.

post-22001-0-53046200-1391453478_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze plagi nie widziałaś :evil: Nie jest źle, nie panikuj.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phiii...Ja tez po rozmowie telefonicznej myslalem,ze macie niezly (jak to mawiala babka Kiepska) "armagiedon",troche Cie faktycznie ponioslo...

I ja bym radzil,jak juz zreszta ktos pisal,dolozyc drugi cyrkulator.

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie dino przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syfek, detrytus, bakterie, muł....... Zrób coś z cyrkulacją, to go zmiecie i pójdzie w odpieniacz. Możesz też od czasu do czasu przedmuchać skałę, ale ostrożnie, żeby zbyt dużej zadymy w akwarium nie zrobić jednorazowo.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.