Skocz do zawartości
Witkacy

Co zjada moje korale ?

Rekomendowane odpowiedzi

Coś zjada moje korale. Niestety pomimo wielokrotnych prób nocnych podchodów z latarką nigdy nie widziałem intruza. Przypuszczam że jest to krab przywieziony ze skałą. Nigdy go nie widziałem ale na pewno takowy jest bo kilka miesięcy temu zrzucił pancerz wielkości około 5zł Zaczęło się od zielonej Acry . Miałem dwie takie same w zbiorniku. Obie pięknie rosły gdy nagle zauważyłem że po nocy jedna traci polipy tak jak by ktoś je odłamywał. Odłamany (obcięty ) polip do białego szkieletu. Koral był dość spory więc całkowite zniszczenie troszkę trwało ale bronił się i puszczał NOWE POLIPY . Gdy stracił już wszystkie odszedł w zapomnienie. Po jakimś czasie intruz przeniósł się na ten drugi i sytuacja się powtórzyła. Teraz dobrał się do następnej Acry fioletowej i naprawdę tracę już cierpliwość.

Co robić? A może w ogóle się mylę i to nie krab ?( ale kiedyś słyszałem że to ich sprawka )

Jakiś pomysł ?

Nie opisuję zbiornika bo oprócz tego nie mam żadnych problemów wszystkie parametry są OK. Wszystko ładnie rośnie nie mam żadnych plag. Żadna z ryb ani skorupiaków w zbiorniku ( oczywiście mowa o tych których wiem że celowo zasiedliłem zbiornik) nie zjada korali .

W załączniku foto jak to wygląda.

post-10402-0-51503700-1369661589_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krab szukaj z latarką w nocy na pewno znajdziesz dziada


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby są bardzo szybkie i jeżeli używasz zwykłej latarki w nocy to możesz nawet nie zauważyc jak krab ucieka w jakąś norkę, najlepiej użyj czerwonego światła które jest nie widoczne dla morskich zwierząt (najlepsza jest myszka optyczna :) ) i oglądaj korale. Powodzenia w polowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej wyglda na popalone tipy a nie obgryzione, z boku i w srodku akra jest cała, dziwne żeby był ten krab tak wybredy i od koncówek zaczynał.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie żeruje krab, możesz spróbować pułapki ze słoika, ja tak złapałem swojego, te same objawy miałem.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . No właśnie jak drania złapać ? Możesz coś więcej na temat tej pułapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz jakieś głębokie szklane naczynie np. wysoka szklanka, opierasz o skałę pod kątem 45 stopni,do środka wkładasz kawałek jakiegoś jedzenia i czekasz czy coś sie skusi na łatwe jedzonko, jeżeli krab tam wejdzie to juz raczej nie wyjdzie bo będzie ześlizgiwać sie na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.