Skocz do zawartości
smk

Nurkowanie Malediwy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo mam czas wrzucić zdjęcia z malediwów teraz a nie chce was trzymać w niepewności za długo więc wrzucam jako marchewkę kilka fotek :) Reszta i opisiki w weekend. Na razie określe malediwy 3 słowami - "RAJ NA ZIEMI"!!!

widoczki2.jpg

Jeśli na ziemi jest raj to właśnie tu :) No comments :)

widoczki.jpg

aaaachhhhh :)

widoczki3.jpg

Cieżka harówa na malediwach hehe

bialobrody.jpg

Plywalem za tą ławicą ze 15min. Mam to na filmie. Jak się obrobie to wrzuce filmik. Chyba nie musze mówić bo widać że to COŚ NIESAMOWITEGO!

snappers.jpg

Jedna z niezliczonych ławic rybek

featherstar.jpg

Jak widać nawet featherstars występują tu "ławicami" :)

To na razie na tyle.Obiecuje że jak się obrobe z robotą zaległą w pracy to wrzuce całe fotostory i świetne filmiki z nurkowania.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos pieknego!

Napisz czy zauwazyles jakies zmiany po tsunami?

Mialem kiedys z zona bungalow na Kandoma Fuschi (Poludnie Malediwow) i byl on ok.1m nad powierzchnia oceanu. Szczyt wyspy byl 1,2m nad poziomem morza a tam przeszla 2 metrowa fala.. Czy sa jakies slady?

Pamietam, ze pod woda bylo widac na jakies 50m a na Sri Lance na metr. Tam wpadaja duze rzeki do Indyjskiego i niosa duzo mulu stad mniej korali.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stani - co do widocznosci to na Malediwach było ok 30-40m widoczności. Na sri lance było od 7-20m.

Co do tsunami to rozmawaiałem z lokalnymi i mimo że o tym nie było słychać w mediach to były spore zniszczenia. Zgineło 80 osób z 200tyś mieszkańców malediwów. Wyspa na której byłem (Club Med Faru) była tak zniszczona że dopiero w grudniu 2005 została otwarta. Poznani tam lokale zgrali mi na fotobank zdjęcia z tsunami. Wygląda na nich że niektóre wyspy dosłownie zmyło. Mimo że fala była naprawdę mocno osłabiona bo impet udeżenia rozlał się po licznych atolach.

tsunami.jpg

widać jak piasek z atoli i wysepek został rozmyty na sporym obszarze

tsunami1.jpg

tsunami2.jpg

tu lotnisko a obok widać stolicę - Male, najmniejsza stolica świata. Jak widać lotniko zaraz po ataku tsunami dostało nieźle w dupe

tsunami3.jpg

Tak po tsunami wyglądała część budynków na wyspie Faru gdzie spędzałem wakacje - oczywiście teraz było już wszystko tak jakby nigdy się nic nie stało :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk, jak się zmęczysz, albo nie dasz rady odwiedzić wszystkich miejsc, to daj znać, koledzy z nano-reef pomogą

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjecia. Jak zobaczylem te z tsunami to dostalem gesiej skory. Tak jak wszyscy ladowalem na tym lotnisku. Bardzo zadziwiajace sa takie male straty w ludnosci.To chyba tylko dzieki koralom - lagunie. Za to powinnismy o nie jeszcze lepiej dbac.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze to lotnisko (a wlasciwie pas startowy) jest z zywej skaly zbudowane? :) Tzn. teraz juz martwej ale tak je budowali: skale prosto z morza i walec to potem wyrownal, na to wylewke i mamy pas startowy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - obiecywałem obiecywałem i w końcu się zebrałem do wstawienia fotek. Ale w nagrode na czekanie macie prawie setke fotek. Smacznego :)

Najpierw widoczki...

male2.jpg

male3.jpg

male4.jpg

male5.jpg

male6.jpg

male7.jpg

male8.jpg

male9.jpg

male10.jpg

male11.jpg

male12.jpg

male13.jpg

male14.jpg

male15.jpg

male16.jpg

male17.jpg

male18.jpg

male19.jpg

male20.jpg

male21.jpg

male22.jpg

male23.jpg

male24.jpg

male25.jpg

male26.jpg

No i "trochę" nurkowych fotek

image1.jpg

image2.jpg

image3.jpg

image4.jpg

image5.jpg

image6.jpg

image7.jpg

image8.jpg

image9.jpg

image10.jpg

image11.jpg

image12.jpg

image13.jpg

image14.jpg

image15.jpg

image16.jpg

image17.jpg

image18.jpg

image19.jpg

image20.jpg

image21.jpg

image22.jpg

image23.jpg

image24.jpg

image25.jpg

image26.jpg

image27.jpg

image28.jpg

image29.jpg

image30.jpg

image31.jpg

image32.jpg

image33.jpg

image34.jpg

image38.jpg

image39.jpg

image41.jpg

image42.jpg

image43.jpg

image44.jpg

image45.jpg

image46.jpg

image48.jpg

image49.jpg

image50.jpg

image52.jpg

image53.jpg

image54.jpg

image55.jpg

image56.jpg

image57.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni tam podlaczyc DI za RO bo widac okrzemki!

Poza tym - niezle. Ile litrow ma zbiornik?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk napisz mi na prosze priv za ile można polecieć na malediwy itp.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.