Skocz do zawartości
Filavandrel

Spienione PCV na dno akwarium jako oslona ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam i pytam :)

pozniewaz z ogolnych obliczen wyjdzie mi ze zostanie mi plyta 60x30 ze spienionego PCV (bylo urzywane do budowy pokrywy), to pytanie czy moge ja urzyc jako wylozenie dna w akwarium (aby oslonic dno bezposrednio od napou skaly)

Bede mial 2 plyty 3mm niebieska i czarna :) ktora lepsza ?? na dno :) czy te PCV nie bedzie w stalym kontakcie z solanka jakos reagowac ??

w przyszlosci dno bedzie wysypane zywym piachem

czy lepiej kupic jakas plexe ??

pozdr

Filavandrel


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie pcv 4mm na dnie


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam spienione PCV na dno.

Miałem przyklejone super na silikon itd i się odkleiło i brzydko odstawało, jest lżejsze od wody.

Polecam pleke, cięższa od wody. Mam białą na dnie i jest gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :) teraz ktore :)

bo mam 2 niebieskie (z niego jest na zewnatrz wklejone tlo ) i czarne (to co zostalo z budowy pokrywy)

co bedzie dawalo lepszy efekt wizualny ??

przynajmniej na povzatku bo potem to piach to zakryje :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tata :

Miałem przyklejone super na silikon itd i się odkleiło i brzydko odstawało

Zle przykleiles. Woda miala mozliwosc dostac sie pod pcv.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba obojetne czy to bedzie lzejsze czy ciezsze od wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarne odradzam. jak bedziesz mial odsloniety kawalek to bedzie to mocno widoczne,

ja mam u siebie 5mm pvc biale.

plexa jest sliska a pvc duzo bardziej miekie i skalki duzo lepiej "kotwiczą" w dnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, że sie wtrącę ale też jestem zainteresowany zakupem czegoś na dno zbiornika i nie wiem jak to jest. opinie różne jak widać. a jak to jest z rusztami od filtra podżwirowego? napisał mi ktoś, że się nie sprawdzają a ja nie wiem dlaczego. mam właśnie takie... p.s jak przykleić pcv aby się nie odkleiła?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu23 pod rusztem bedzie sie teoretycznie zbieral syf, chcyba ze dasz jakis wymiatacz pompke zeby wydmuchiwalo, dodatkowo przy ruszcie jak dasz piasek to efekt moze byc nijaki - wystajace kawalki plastiku i niemoznosc przekopania przez wieksze zyjatka piachu pod rusztem

co do wklejania pcv trzeba duza powieszchnie posmarowac i rowniutko na krawedziach aby nic nie wlazlo miedzy pcv a szybe

wypadlo wiec u mnie na niebieskie dno :)

bedzie niebiesko :) sciana komina, tylnia scianka i dno :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja u siebie zastosowalem mleczne plexi - i mimo drobnych problemow z jego pocieciem to moge je szczerze polecic. Jak do teraz zadnych problemow.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także polecam spienione PCV jest bardzo estetyczne, wystarczy dobrze przykleić


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj niebieskie tylko pozadnie przylkej zeby syf sie nie zbieral pod spodem a wszystko bedzie gralo bo znam przypadki gdzie pod zle przyklejonym PCV zbieral sie straszny osad i trzebabylo wszystko zrywac..

Pozdro.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napiszcie jak trzeba przykleic żeby sie piach pod spodem nie zbierał


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej normalnie a potem rogi miedzy szyba pionowa a dnem ladnie silikonem objedz na okolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego trzeba jeszcze odtłuścic PCV i szkło ?? jak tak to czym najlepiej


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jagodzianka :) czyli denaturatem :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raffy :

to napiszcie jak trzeba przykleic żeby sie piach pod spodem nie zbierał

Ja przyleilem tak

622-white pcv z blac silikon.jpg

ale caly silikon w srodku w zasadzie mozna sobie darowac.

(ja nalozylem silikon, aby latwiej bylo powietrze wypchnac)

Caly dowcip klejenia polega na tym, aby WZDLUZ KRAWEDZI silikon mial NIEPRZERWANA WARSTWE.

Jak sie to przyklei do dna, a miedzy szklo i pcv NIE DOSTANIE sie woda, to ciezar wody w akwarium raz na zawsze przcisnie pcv do dna. Czy ze skalami, czy bez, to pcv nigdy nie wyplynie.

To samo przy klejenie pcv do scianek.

Ja nalozylem silikon gruba wastwa, zeby przy ew. niedoskonalosciach nakladania silikonu, przy dociskaniu pcv do dna, zeby silikon sie rozplyna i polaczyl.

P.S.

Na dno zastosowalem 2 warstwy pcv, kazda po 3 mm.

Samo 3 mm wydawalo mi sie zbyt cienkie.

622-2pcv_szklo_zblizenie.jpg

Druga warstew pcv zrobilem biala, bo biale pcv bylo tansze :) a i tak go nie widac


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raffy :

do tego trzeba jeszcze odtłuścic PCV i szkło ?? jak tak to czym najlepiej

Bez przesady z tym oddluszczaniem. Mozna przetrzec plynem do zmywania okien i splukac woda i wytrzec do sucha.

Grunt zeby nie bylo kurzu i pylu na szkle i pcv.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.