Skocz do zawartości
Witpol76

Czy to aiptasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy na zdjęciach to aiptasia na pierwszym zdjęciu myślę że na pewno a na drugim nie wiem .Pozdrawiam Witekpost-20705-0-20535200-1369840931_thumb.jpegpost-20705-0-53351000-1369840953_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym na pewno aiptasia, a na drugim chyba majano, ale mało widać


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wywalić jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalić niektórym na początek się podoba ale nie zaleca się hodowania gdyż może powstać plaga.

Również stawiam na majano na 2 zdj. najlepiej zaobserwować czy się przemieszcza u mnie powędrowało w ciągu 2 dni z jednego końca zbiornika (dł. 150cm.) na drugi koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcówki tego majano są grubsze takie jakby serduszka no nic jutro skałę wyciągnę i usunę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.reeflex.ne...a_cfmanjano.htm - ładne zdjęcie z bliska i parę innych poglądowych.

Miałem ok 5-6 sztuk tego dziadostwa widocznych cholera wie ilu nie widziałem ale po zakupie od znajomego sprawdzonego dorosłego brzydala majano znikło w ciągu paru dni, dodatkowo wykarczował zalążki aiptasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za odpowiedz spróbuje usunąć mechanicznie zbiornik dopiero wystartował muszę obyć się bez pomocy zwierzątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj tego narazie niech sobie rośnie :) Jak jest jedna to nic ci się nie stanie ja zaczołem z nią walczyć i teraz mam plagę :( Rozsiały się jak nie powiem co :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

dziękuję wszystkim za odpowiedz spróbuje usunąć mechanicznie zbiornik dopiero wystartował muszę obyć się bez pomocy zwierzątek

Albo dać komuś skałe do usunięcia brzydalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dać komuś skałe do usunięcia brzydalem.

nie no... bez jaj... takiej porady jeszcze nie słyszałem... wyciągnąć skałę? i dać komuś?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

nie no... bez jaj... takiej porady jeszcze nie słyszałem... wyciągnąć skałę? i dać komuś?

No tak. Komuś kto ma brzydala, który zjada majano i apitasię. Oczywiście tylko na czas potrzebny do usunięcia niepożądanych gości. Chyba to najskuteczniejsze co może zrobić. Mnie też tak poradzono tu na forum. Ewentualnie jak masz 1 to zasyp skałę piachem a ukwiał ponoć odczepi się i wtedy go myk i do obiegu wody ale w kanalizacji.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej poprostu wziąć dłutko i z kawałeczkiem skały odłupać ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A nie łatwiej poprostu wziąć dłutko i z kawałeczkiem skały odłupać ;)?

Myślę, że sposób z zasypaniem piaskiem całej skały, którym w moim wątku o apistasiach doradził jeden nasz kolega jest lepszy. Jeśli zrobi to szybko to mu się może dziadostwo nie rozniesie. Po takim dłubaniu rożnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam skałę wyciągnąłem i wąskim śrubokrętem wydłutowałem .Dzięki wszystkim i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.