Skocz do zawartości
thomas516

czym sie rozni.swietlowka aktyniczna od blue ?

Rekomendowane odpowiedzi

jaka roznica jest w barwie niebieskiego koloru w swietlowce aktynicznej a blue i czy 3 swietlowki aktyniczne i jedna dzienna 15000k nie dadza.za.mocno niebieskiego swiatla? chcial bym zeby byla przewaga niebieskiego ale nie chce efektu oswietlenia nocnego z niebieskich diod.


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widmem, porównaj wykresy i będziesz wiadomo aktaniczne maja o wiele wyższy pik w obszarze niebieskiego i praktycznie 0 innych barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, na wykresach przy ofertach sprzedazy wygladalo.tak samo dla tego mnie to zastanawialo, musze wymienic swoje i zastanawiam sie nad 2 aktynicznymi,jedna blue i jedna dzienna, ale boje sie zeby za mocno niebiesko nie bylo,teraz mam 2 25000k i 2 10000k ale swiatlo jest biale i brzydko wszystko wyglada


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie miałem świetlówki ATI 2szt Blue Plus jedna Coral Plus i jedna Purple Plus i jak dla mnie światło o niebo lepsze od kombinacji 2 x blue plus i 2 x aquablue.

u siebie miałem świetlówki ATI 2szt Blue Plus jedna Coral Plus i jedna Purple Plus i jak dla mnie światło o niebo lepsze od kombinacji 2 x blue plus i 2 x aquablue.

Pokusiłbym się jeszcze nawet o zmianę jednej blue plus na aktaniczna aby światło było bardziej niebieskie

Edytowane przez morswin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak bym zamienil blue na purple, nie byl by to za duzy mix kolorystyczny ? podoba mi sie swiatlo wlasnie o.takim.fioletowym zabarwieniu, ale jedynie widzialem takie przy oswietleniu led i nie wiem jak mozna by uzyskac za pomoca swietlowek


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezle wygladaja zbiorniki na samych CoralPlus... i korale cos z tego maja. Aktyniczne swiatlo jest raczej do podkreslenia fluorescencji i nie jest konieczne.

Jak dasz 3 aktyniczne i jedna 15oooK to bedzie dosyc ciemno. :on2long:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,to jaka najlepsza kombinacja by byla?


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszej, kazdy sobie cos tam dopasowuje.

Moze 3 Coral Plus i jedna Aquablue lub Purple (choc te Purple trzeba bardzo czesto wymieniac - po 4 miesiacach juz jest do niczego).

Te nowe rury Coral Plus nie musza byc uzupelniane innym swiatlem, takze mozesz tez dac takie wszystkie. Jeden lubi bardziej niebiesko, inny aktynike, jeszcze inny nie moze sie obyc bez Purple - musisz pokombinowac. Juz wiesz, ze Purple jest na 4 miesiace a Aktyniki sa zbedne...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos takiego chcial bym mniej wiecej uzyskac w oswietleniu

post-16501-0-32555000-1369899250_thumb.jpg


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a nie ma w opisie tego akwarium jakich świetlówek używa?

Pozdrawiam!

wysłane z telefonu.


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma, foto jest pogladowe z netu


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob fotke swojego I mi wyslij, to Ci zrobie taki efekt ;)

Mysle, ze sa tam nie tylko t5 I mysle, ze kombinacja z czterema swietlowkami, to nie to samo co np z osmioma up.

Mialem 3 actinic blue I 1 marine od juwela I bylo ok pod lps. Dwie marine juz za jasno dla mnie bylo...

Pozdrawiam

Marcin


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem do nich maila, moze cos sie dowiem :)


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie za ciekawie akwa wyglada,caly czas cyjano ale juz zanika powoli samo, na poczatku walczylem,ale to byla walka z wiatrakami, wiec dalem sobie spokoj i nic nie robilem az w koncu zaczyna ustepowac,glony tez juz nie rosna wcale,a to co bylo pozarl jezowiec, niestety mam nieszczesne swietlowki 10000k i nigdy wiecej,chyba ze glony bede zamiezal chodowac na nowo.

post-16501-0-55257100-1369911550_thumb.jpg


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.