Skocz do zawartości
SoQł

Zwykły ale bardzo cieszący podział ukwiała.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dwa miesiące po wpuszczeniu zwierzaka do mojego zbiornika, dokarmianiu raz w tygodniu mrożonkami nastąpił podział "Snakelocks Anemone" co dla młodego morszczaka, niezbyt ogarniętego w temacie jest wspaniałą nagrodą za trud wsadzony w to hobby. Mam również pytanie czy napotkał ktoś na jakiś ciekawy artykuł o tym gatunku bądź jakieś doświadczenia posiadaczy: jak karmić, czym urozmaicić ich dietę i wszelkie ciekawostki mile widziane.

Pozdrawiam.

post-16868-0-63081700-1369999916_thumb.jpg

post-16868-0-68126000-1369999921_thumb.jpg

post-16868-0-65323400-1369999925_thumb.jpg

post-16868-0-55729500-1369999929_thumb.jpg

post-16868-0-39124000-1369999933_thumb.jpg

post-16868-0-00020200-1369999937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na tego twojego zwierzaczka bo to Anemonia Viridis , który jak zacznie się rozprzestrzeniać jak plaga będzie parzyć wszystko na swojej drodze . Z tego co wiem nie jest on również symbiotyczny.

Pozdrawiam

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gdzieś to wyczytałem dlatego jest na osobnej, gołej skałce dookoła otoczonej piaskiem i nie widziałem aby chciał gdzieś dalej przejść jeśli rozprzestrzeni się bardziej będzie sprzedawany, oddawany w ostateczności usuwany ze zbiornika. Symbiotyczny nie jest na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbiotyczny nie jest, bo klei sie do wszystkiego, przez co mozna go uznac za dosyc agresywnego.

Tez jak zaczynalem z akwarystyka, to przywiozlem kilka z Teneryfy. Po dwoch latach mialem chyba ze 20.

Nie potrzeba ich dokarmiac, jesli karmisz ryby, bo pokarm jest przez nie swobodnie wylapywany. Na poczatku kariery akwarium jest na co popatrzec, bo sa dosyc "fotogeniczne", tylko to klejenie... Gdy dotykalem reka, to polipy juz zostawaly na dloni.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podawaniu jedzenia musiałem odczekać chwilę aby odkleił się od szczypiec, raz zdarzyło się że dwa polipy się nie odkleiły i wyjąłem je ze zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ogólnie to niezłą można z niego otrzymać plagę. U mnie był jak aiptasia , jednak w porę wyrzuciłem go z baniaka.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy jeszcze się nie zdarzyło aby coś złapał obsada od 4 miesięcy czyli od czasu zasiedlania nie zmieniona no chyba ze policzymy ślimaki to nawet przybyło :D Wiem natomiast od kolegi że kiedyś u niego mały błazen przepływał i wplątał się w polipy w miarę szybka reakcja i został odratowany ale kto wie co by było... U mnie błazny od maleńkiego nawet nie podpływają do tego ukwiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ale jeśli jakiś młody pokolec przy szalonej gonitwie wpadłby do niego albo leciwy mandaryn... strach zaryzykować, ale zwierz ładny i dosyć łatwy, pewnie byłby niezłym i jedynym mieszkańcem do nanoakwariów bez koralowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy w takim nano bez korali z kolei też bez ryb aby nie zostały przez niego złapane to tylko kawałek skały na środku zbiorniczka, on siedzący na niej coś z ekipy czyszczącej i to wszystko - więc troszkę nudno. Ładny jest w szczególności pod aktyniką dostaje piękny biały kolor i niebieskie końcówki.u mnie sporo miejsca na dnie więc mogłem sobie poświęcić kawałek skały dla niego w miarę zasiedlania jak już powierzchni przybraknie pewnie do usunięcia w obawie przed koralami i rybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda ze jest nie symbiotyczny blazenki bez problemu sie w nim kapia i to naprawde male nie zdazylo mi sie zeby poparzyl inne korale inne korale , i pozjadal ryby , chyba ze chore :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda ze jest nie symbiotyczny blazenki bez problemu sie w nim kapia i to naprawde male nie zdazylo mi sie zeby poparzyl inne korale inne korale , i pozjadal ryby , chyba ze chore :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie łukaszu. Łapię inne ryby . Widocznie masz inny ukwiał.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo silne klejące polipy którymi łapie małe słabe ryby tak jak u kolegi młodego błazna tak jak pisałem wcześniej u mnie żadne zwierze nawet do niego nie podpływa choć brzydal jako cwaniak przy karmieniu wyjada mu mrożonkę którą zasysa ukwiał do otworu gębowego ale robi to naprawdę delikatnie i jak szybko podpływa to jeszcze szybciej ucieka ze skubniętą porcją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna bestia tylko trochę kłopotliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ukwiały karmię vitabinem takie tabletki lecz nie częściej niż raz na miesiąc


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samym Vitabinem? Czy jeszcze jakoś uzupełniasz np. mrożonki?

Ja ukwiały karmię vitabinem takie tabletki lecz nie częściej niż raz na miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.