Skocz do zawartości
cagen

Wellosophyllia słaba

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam dwa takie koralowce i nie wiem co robię nie tak .

post-11066-0-75921200-1370365633_thumb.jpgpost-11066-0-24854400-1370365666_thumb.jpgpost-11066-0-85012100-1370365698_thumb.jpgpost-11066-0-84207400-1370365729_thumb.jpg

ułożone delikatnie na dnie chuchane , dmuchane i pocałowane przy montażu leżą tak sobie drugi tydzień i wyglądają marnie . parametry wody bliskie ideału Ca jeszcze tylko 390 ale powolutku do góry

nic ich nie drażni , nie wkurza i ja już nie wiem .

innym mieszkańcom wszystko pasuje .

proszę o rady .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koralowce obok je parzą. No favites bądź favia mogą go parzyć w nocy polipy nawet na 20cm mogą wypuścić. Też euphylia może parzyć w nocy. Na dodatek masz blisko Grzyby to masz też wojnę chemiczną a one na pewno ją wygrają z lpsem.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foty są pod złym kontem faktycznie leżą samotnie i daleko od wszystkiego , grzyby spały w nocy i nie dotykają lps zaraz je poprawie .

wydaje mi się że może za dużo światła jak dla nich ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przez dłuższy czas miałem NO3 i PO4 niewykrywalne to niektóre LPS zrobiły się przeźroczyste z jaskrawych kolorów i przestały polipować, najbardziej ten z mojego avatara. Jak masz więc za czysto to może być powód.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być czerwona rura aż dymi . zwiększe dostawy jedzenia


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawiłem je jeszcze bardziej na bok i bardziej w cień . dałem 4 kostki i wyłączyłem falowniki podczas karmienia . wszystkie inne jęzory wywaliły .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podkąpać w glukozie - wygląda na nieźle przegłodzoną, może nie mieć sił aby przyswoić "grubsze" kąski.

Jeśli się nie otwiera to darowałbym sobie mrożonki bo zalegające jedzenie może spowodować gnicie tkanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno kupiłem piękną fluo i po tygodniu został tylko mi na pamiątke szkielet a inne lpsy super się mają ,ponoć jak się trochę tkanke uszkodzi o co nietrudno to lecą do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tkanka raczej nie uszkodzona . obchodziłem się z nią bardzo delikatnie . w sklepie była super a u mnie nie .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana warunków to raz, akurat Welso nadmiar światła raczej nie szkodzi, do tego zdejmij ją z piasku, są całe przypruszone, one nie lubią piasku, w naturze też na nim nie zyją tylko na skałach. Nie karm ich bezpośrednio, nie będą teraz jadły, po prostu zacznij bardziej intensywnie karmić ryby, ewentualnie podawać jakieś pokarmy w płynie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są już zdjęte ale leżą na dnie na podstawkach w cieniu . nie karmie bezpośrednio nie mam dostępu za bardzo . wyłączam falowniki zauważyłem że jak wyłączam to inne korale jeszcze dłuższe jęzory dostają to chyba i tym słabym też niezaszkodzi .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przy mega karmieniu zielona troche drgneła nawet kilka polipów pokazała .

tyle dałem jedzenia że mi odpieniacz wykipił .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aklimatyzacja 4 h


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dlugo była w worku?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie 4,5 h , 30 min jazdy 4 h otwarty worek i dolewana woda powolutku . innym nie zaszkodziła nigdy ta technika . przełożyłem je godzinę temu do refugium trochę im lepiej - już nie widać żeber . ale tylko tyle może ledy im nie służą ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po mega karmieniu No3 walneło pod 30 , Po4 - 0,4 reszta w normie

jak leżą w refugium to się pompują tak na 5 mm to i tak dobrze bo się pompują a nie widać szkieletu ( w głównym wcale się nie pompowały ) . powinny się pompować po 5 cm

czego im brakuje do szczęścia ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie miales przez caly czas NO3 30 i PO4 0,4 , bo by Twoje sps-y nie wygladaly tak ladnie.

Sps-y masz wybarwione, czyli jest czysta woda, ktora niekoniecznie pasuje lps-om. :whistle:

Teraz, z tymi parametrami, to przesada w druga strone :vava:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dogodzisz wszystkim . szkoda bo takie dobre miejsce dla nich miałem . chyba wrócą do sklepu :crybaby:


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie wczoraj niespodzianka spotkała po powrocie do domu

post-11066-0-01463300-1371026573_thumb.jpgpost-11066-0-73530000-1371026579_thumb.jpgpost-11066-0-32867500-1371026587_thumb.jpg

zielona ok bo nowa i może musiała się przyzwyczaić ale czerwona chyba ze wstydu że zielona ruszyła też zaczęła się prężyć . cały czas w refugium poczekam może jeszcze z tydzień i spróbuje przenieść je na górę .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.