Skocz do zawartości
bob

biopelletki w filtrze kubelkowym

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osob uzywajacych biopeletow.

Z technicznego punktu widzenia, czy sa jakies przeciwskazania do umieszczenia peletek w filtrze kubelkowym o duzym przeplywie typu fluval 404. Jesli filtr zachowa duzy przepływ wody to peletki beda mocno omywane woda i zasada dzialania filtra przeplywowego bedzie zachowana, tak mi sie wydaje.

Probowal ktos kiedys taki sposob lub myslal o tym ale znalazl przeciwskazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są już pallety "przepływowe". które nie musza buzować w mocnym pradzie wody, nie musza wirować. Osobiście nie polecam kubełków do morskiego.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wiem ze kubelki sa "niezalecane " do morskiego. (przyznaje to zanim ktos bedzie mnie tu linczował:p)

Pytanie jest raczej skierowane na techniczny aspekt.

Czytalem o pelletach i w sumie przeciwskzaniem moze byc ze filtr nie jest przezroczysty i nie wiemy w jakim ruchu sa pellety (eheim przeswituje i cos mozna zobaczyc, we fluwalu juz nic nie zobaczymy).

czytam teraz o duzych peletkach ktore nie musza miec tak zachowanego ruchu i w sumie to moze byc jako jeden z wkladow do szarlatanow z kubelkami:)

Wiem ze wielu osoba nawet nie chce sie odpisywac jesli slysza kubelek i nie mam tego za zle ale wiem ze sa tu ludzie ktorzy posiadaja duza wyobraznie i wiedze techniczna i moze skusza sie na rozmyslanie pod tym wzgledem.

Uprzedzam, ja nie rozmyslam czy miec kubelek lub czy kupic kubelek zamiast reaktora na pelletki.

Mam w jednym zbiormiku sump, w drugim panel, a w trzecim kubel. Wiem jakie sa za i przeciw tych sposobow prowadzenia zbiornika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technicznie to lepsze jednak rozwiązanie podłączyc przepływke nawet pod spust widy i w ten sposób masz problem z głowy. ja mam takie własnie rozwiązanie a wylot z pallet zasila pieniek i w ten sposób no3 mam na baardzo niski poziomie. Oczywiscie kubeł można zastosowa ale po co ? po prostu zajmuje miesce obok sumpa, wiecej kabli i poboru prądu, gdyby to bylo rozwiązanie godne zastosowania ktoś by to stosował. A łatwo przepływkę zrobi chocby z obudowy filtra DI za grosz - patrz you tube, tam są przykłady takiego rozwiązania.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozwiązania z kubelkiem nie stosowal bym w zbiorniku z sumpem bo i po co jak sa lepsze sprawdzone sposoby. Tu chodzi o pelletki w zbiorniku bez sumpa, z kubelkiem gdzie mozna by sie skusic o unikniecie kolejnego urzadzenia. Mozna by sie pokusic o zamontowanie filtra przepływowego na rurze spływu, ale czy nie wyjdzie na jedno jesli by sie dalo to do jednej z komor kubla..? poczekam jeszcze miesiac dwa i zobacze moze ktos jeszcze dolozy swoje 5 groszy do rozmyslań. Wiem ze takich jest niewielu, ale osoby ktore mialy akwaria morskie 10-15 lat temu nie sa tak paralizujaco nastawione do kubełka. Nie twierdze ze sa lepsze, bo sam kolejna kostke robie zonie z sumpem, ale wiem na co mozna sobie pozwolic z kubelkiem a na co nie.

Wiem jak moze wygladac zbiornik z sumpem i jak z kublem, to dwie rozne bajki.(TO jak czarno-bialy reksio(kubeł) i pluto disneya(sump):p

Ktoś stosuje te nowe pelletki grube ktore nie musza "biegac"? jesli ktos ma je we filtrze przeplywowym przezroczystym to najlepiej bedzie wiedzial jak zachowuja sie w srodku, czy sam przeplyw wody wystarcza czy jednak podkręca by byl jakis ruch. Czy niemozliwosc obserwacji ich w srodku by regulowac przeplyw dyskwalifikuje ich uzycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.