Skocz do zawartości
bleq

Wypompowane ukwiały :(

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z moimi ukwiałami

na wstepie zaznacze ze nigdy nie bylo z nimi problemu

napompowane do granic mozliwosci , rosly jak na drożdzach i dzielily sie co miesiac

obecnie mam ich 5

czerwone quadricolory

w poniedzialek z powodu plagi glonow bylem zmuszony rozmontowac cala skale , odpiac korale i wyszorowac skale....

tak wiec ogolnie mega rewolucja w akwa

teraz swiece tylko 4 godziny dziennie

niestety ukwialy chyba to odczuly bo wszystkie 5 sa totalnie wypompowane

wygladaja jak same stopki z czerwomnym makaronem ......

przemieszczaja sie, wiec żyja ale ich stan mnie totalnie martwi

zwlaszcza ze nawet w nocy potrafily byc napompowane

po calej tej operacji czyszczenia skaly wlalem sporą ilosc świeżej solanki

ok 20% objetosci akwa

czy jest szansa ze przez to tak zareagowaly ???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabrałeś się do demontażu skały trzeba było z terapią alkoholową spróbować , nawet parametrów nie zmierzyłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , zanim podejmiesz jakiekolwiek drastyczne działanie w swoim baniaku to skonsultuj to wpierw z morszczakami , którzy nie jedno już przeszli. Ja osobiście mam kolegę ra 345 Piotra z Pabianic, który mi w każdej sytuacji trudnej pomaga..

Korzystając z okazji wielki szacun Piotrze dla Ciebie....... :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj jeden tez sobie tak lazil cos mu nie pasowalo co chwile gdzie indziej byl az w koncu wskoczyl w pompe cyrkulacyjna wiec uwazaj aby jakis tam ci sie nie wkrecil. teraz musisz doprowadzic parametry i swiecenie do normy moze w koncu przestana byc takie jakie sa teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A tak nawiązując do tematu. Stale się pisze o wskakiwaniu w cyrkulator. A przecież jest prosty sposób na to: trochę siatki tynkarskiej otulić na osłonie i raczej nie ma szans by coś większego niż 3-4 mm przez takie zabezpieczenie przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

I tu się mylisz :D , jeśli zabezpieczysz cyrkulator siatką a ukwiał zostanie przyssany do niej to gwarantuje że wessie go przez tą siatkę chociaż w części i poszatkuje wirnik.Ukwiał jest strasznie "galaretowaty" i potrafi wcisnąć się w małe szczeliny jeśli jeszcze wypompuje się z wody.Może i siatka w pewnym stopniu zabezpieczy ale to nie jest 100% zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie ukwialy nigdy nie wchodzily do cyrkulacji poniewaz mam tylko jedna pompe cyrk i jest ona w takim miejscu ze musialby ukwial przejsc do nie go kawal drogi a od roku siedza wszystkie na jednej skale bo tam im dobrze o to nie ma sie co martwuc

co do parametrow... sek w tym ze w moim akwa sa sabilne jak w szwajcarskim zegarku

zmiena sie jedynie kh/ph o jakies sladowe ilosci w momentach podmianek

glony nie pojawily sie nagle

powoli i systematycznie zarastaly cale akwa

w trakcie czego z numi walczylem w naturalny sposob

niestety ani zmiejszenie swiatla ani szorowanie skaly ani mitrax ani jeżowce sobie z tym nie poradzily

Musi byc jeszcze jakis parametr ktorego nie sprawdzam ktory to wywolal.....

wszystkie ryby w znakomiej kondycji

korale rowniez w niezmiennej od dluzszego czasu aczkolwiek zauwazylem ze

Duncanopsammia jak zawsze byla w pelni otwarta i napompowana tak od kilku tygodni siedzi w szkielecie i troszke tylko skie pokazuje

:(


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec wracajac do tematu.. co z moimi ukwialkami?? :(


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te glony puściły jakieś substancje do wody? bo takim szorowaniu skały, to pewnie woda była zielona... U mnie ukwiały nie reagowały za dobrze na walkę z glonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze parametry sa stabilnie sprzyjajace wzrostowi glonow ? Niestety, nikt ich nie zna... :no


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne parametry... pierdoły. Jeszcze nie widziałem zbiornika który nie zareagowałby skokiem parametrów przy wyjmowaniu zywej skały i przy okazji ruszeniu dna. Dunka może ci się teraz nie ptwierać nawet ze dwa miesiące, ukwiały dojdą do siebie jak się system ustabilizuje od nowa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po takiej rewolucji zaczął chodzić.. z tym że ja skałę czyściłem w osobnym zbiorniku. Łazi już od tygodnia, siedzi góra 2-3 dni w jednym miejscu i dalej na wycieczkę.. Ale mam nadzieję że w końcu się usadowi gdzieś i zacznie się normalnie pompować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.