Skocz do zawartości
Bartłomiej

oświetlenie nocne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniewaz mam juz oswietlenie prawie w komplecie (oprocz osw nocnego) mam pytanie w zwiazku z tym. Jakie polecacie , stosujecie u siebie oswietlenie na noc. Akwa ma 300l wym 120x50x50 ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

Tez zastanawiam sie nad oswietleniem nocnym i chyba kupie sobie to:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=90054412


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qquxad.jpg

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wzialem TE TUTAJ. jak zadzwonicie do goscia to mozna sie z nim ugadac ile dokladnie tych diod, jakie dlugie kable maja byc, czy chcecie wszystkie w jednym kolorze czy moze mieszane (ja wzialem 4 blue i 3 uv, ladnie wygladaja) no i wodoszczelne sa


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom a na jak duze akwa te 7 diod i jak sa rozmieszczone ???


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom z tego co pamietam juz pisales kiedy na ten temat no i fotka miala byc:):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ledow daje kilka punktow swiatla. Wyglada to moim zdaniem nie najlepiej. Jak kilka ksiezycy:D Ja uzywam lapki neonowej dla dzieci takiej niebieskiej 1W. Zuzywa mniej pradu i kosztuje cale 7zeta:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ile trzeba takich lampek na 120 długosci i czy to daje ładny efekt ??, jki ma kolor taka lampka ???


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o te 1w?? Kolory sa rozne, ale na nocne to tylko niebieska, ewentualnie biala lub czerwona. Jak wlaczam ja przy akwa to oswietla caly pokoj...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,ja mam panel z 6LED w moim 112l morszczaku.

Efekt jest bardzo dobry,swiatlo rozprasza sie po całym akwarium.Efekt naprawde robi wrażenie.

Polecam.

P.S moj znajomy do akwa 200l o dł.100cm kupil panel z 12 LED i jest również zadowolony:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rafal, Bartlomiej

z diodami zabawa wymaga kombinowania - dziady swieca punktowo, ale ja moje przymocowalem odwrotnie, "w sufit" tak ze te skupione wiazki trafiaja w odblysniki swietlowek i bardzo ladnie sie rozprasza to swiatlo po calym baniaku. za to uv skierowalem sobie bezposrednio w dol i swieca mi na furcate. co do fotki to pislaem juz w tamtym poscie ze niestety tak ustawione swiatlo jest za slabe na moj aparat - w realu widac tylko blekitnawa poswiate i delikatnie kontury skal. na fotce za to nie wychodzi nic :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba b.dobrze, ze nocne oswietlenie jest tak slabe, ze prawie go nie widac. Chodzi tylko o slaba poswiate w akwa gdzie zyja stworki zerujace w ciemnosci.

Moje 0,5 W daje tyle swiatla, ze w sypialni bylo za jasno. Akwa oswietla na tyle, ze z odleglosci kilku metrow wiem gdzie akwarium stoi. Dopiero po kilku sekundach patrzenia moge cos w srodku rozroznic.

Uzywam takiej malej lampki do oswietlania np.schodow itp. Wyglada jak wtyczka z zarowka. Mozna ten reflektorek krecic na wszystkie strony i ma czujke ktora go wlacza o wylacza w zaleznosci od ilosci swiatla w pomieszczeniu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne diody. Jedne świecą punktowo inne dają światło bardziej rozproszone. Ja zrobiłem nocne z 10 niebieskich ledów i efekt jest imho dobry.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom W jakiej kolejności masz ustawione te diody uv. na przemian z niebieskimi czy jak ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam nie wiem. w sumie to obojetnie bo uv swieci w dol w baniak a blue swieca do gory w odblysniki wiec dla mnie kolejnosc byla dowolna. jak pogadasz z facetem to zrobi Ci je w takiej kolejnosci jak chcesz


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wezme 7 led 4 niebieskie i 3 uv zobaczymy jak zrobie to dam foto Pozdrawiam


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.