Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kompletuje zestaw Reefmax. Proszę o sugestie lub pomoc w doborze całości :-)

1. AquaEl ReefMax + zapasowe wkłady filtracyjne

2. Żywa skała 10kg

3. Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White 9,07kg

4. H2Ocean Refraktometr + płyn kalibracyjny

5. AquaEl Reef Circulator 2600 2szt.

6. Sól Aquarium Systems Reef Crystals 4kg

7. Seachem Chemi-Pure Elite 6,5oz (184g) + Seachem Purigen 100ml + siatki filtracyjne na wkłady

Coś dodać lub zamienić? Proszę o pomoc dla nowicjusza :-)

Ps. Zapomniałem dodać że filtr RO+DI oraz testy już mam :-)

Ilość skały zmieniona. Będzie ok ?

Edytowane przez butrynm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okej. Tylko jeszcze testy i filtr RO/DI. No i skały możesz dać trochę mniej. Jeśli chodzi o sól, to na początek wystarczy Instant Ocean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o grzałce i termometrze.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej pomyslal o chłodzeniu no i jakis czyscik do szyb albo skrobak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałke i termometr mam z poprzedniego akwarium. Czyścik też. Niestety chłodzenia nie posiadam. Pewnie będe musiał coś pomyśleć na ten temat. Na razie jednak nic nie wymyśle gdyż dopiero zamawiam akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałke i termometr mam z poprzedniego akwarium. Czyścik też. Niestety chłodzenia nie posiadam. Pewnie będe musiał coś pomyśleć na ten temat. Na razie jednak nic nie wymyśle gdyż dopiero zamawiam akwarium

A Jaką najwyższą temperaturę wody zanotowałeś latem w poprzednim akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krewetkarium 30l. Temperatura 27 stopni z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież reefmax to gotowiec, ma wszystko w zestawie

http://www.aquael.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=166&Itemid=312〈=pl


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz jeszcze automatyczna dolewke. Bez niej masz dodatkowe codzienne zajecie, gorsza praca odpieniacza, glosniej i na urlop tygodniowy bez opieki nad akwarium nie pojedziesz.

Edytowane przez Pawflo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krewetkarium 30l. Temperatura 27 stopni z tego co pamiętam

Tyle to koralowce wytrzymają. I to z polipem w buźce ;) Chłodziarka zbędna. A za zaoszczędzone pięniądze, wymień oświetlenie na ledowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Więc w poniedziałek zaczynam kompletowanie. O dolewce też pomyśle. Może uda się gdzieś w miare tanio kupić. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • w reefmax'sie jest wszystko w komplecie... grzałka, termometr, sterownik, pompa obiegowa, odpieniacz, światło to po pierwsze, po drugie odpuść sobie pompę aquaela bo u mnie rdzewiał trzpień na którym kręci się śmigło i jest tak skonstruowana że zajmuje sporo miejsca i słabo dmucha (model 2600). O chłodzenie się nie martw, nawet w największe upały dawał radę i nigdy tem nie przekroczyła więcej niż 0.5 stopnia zaprogramowanej temperatury.

  • 9 kg piasku ok

  • odpuść sobie reflaktometr kup zwykły spławik za 35 pln... (odparowuje tyle wody na dobę że osiwiejesz mierząc dokładnie)

  • sól... ja startowałem też na Reef Crystal... potem Instant Ocean... tania ale... wydaje mi się że zaczął bym teraz na soli Tropic marine Bio actif...
  • chemi pure całkiem odpuść...
  • purigen tak ale nie od razu tylko po miesiącu...do tego po miesiącu Rowa...
  • na start co tydzień 1 ampułka biodigestu...

skały troszkę mało bo tylko 10% ale w RM jest bardzo mało miejsca więc powinno być ok (jeżeli będziesz miał purigen i rowe później to tyle skały starczy)

i co najważniejsze musisz zaoszczędzone pieniądze wydać na jakiś normalny odpieniacz... ten który jest w komplecie jest do d*py..

Edytowane przez cepelia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie aquael 2600 to co wybrać?Ciche i wydajne. To dwa priorytety :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coralia 1600 albo tunze 6025... najlepiej kombinacja jedna troszkę mocniejsza od drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tunze 6015 nie 6025, można dać 2 x tunze 6015 lub RC 2600 i tunze 6015, tak mam ja i jestem zadowolony :) co do wkładów filtracyjnych ja wywaliłem i dałem do dwóch pojemników pokruszoną skałę. Jak już wielu młodych morszczako-roczniaków napisało IO jest może fajna bo dojrzewanie mniej odczuwalne ale potem zabawa z ustabilizowaniem parametrów trwa. Absorbery w zasadzie przy dojrzewaniu można dać lub nie, Chemi-Pure Elite to w zasadzie węgiel i żywica i jego magiczne działanie jest takie że woda jest przejrzysta. Pamiętaj żeby wypłukać wcześniej absorbery przed włożeniem do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Używacie tego filtru grzebieniowego czy jest jakaś opcja czymś go zastąpić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień cyrkulatory na tunze 6015 są wydajniejsze od Aquaela i mają większy zakres ustawień.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cyrkulacji,pewnie ilu piszacych,tyle bedzie zdan,wg mnie 2 x Tunze 6015 robily mlyn,wrocilem wiec do Tunze 6015 i RC 2600.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mając na myśli filtr grzebieniowy chodziło o płytkę zraszająca z grzebieniem, to ja ją tak uciąłem żeby pozostał grzebień oraz ten kawałek płytki który trzyma go na szybie. Cyrkulacja zależy od ustawienia skały ale 2x6015 może rzeczywiście za bardzo dmuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te cztery "grzebienie" na które się zakłada "materiał"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji masz kilka. Możesz zostawić i wymieniać włókninę co miesiąc (ja wymieniam jeden tygodniowo przy podmianie - boję się destabilizacji, ponieważ już kiedyś za bardzo "wyczyściłem" akwarium - ale być może to przesada), druga opcja to zostawić grzebienie, ale zdjąć włókninę i trzecia wyjąć wszystko poza płytką do której są przymocowane. Niekiedy w tym miejscu koledzy trzymają siporax. Ja mam siporax w pierwszej komorze na samym dole zamiast biobali. Poukładałem go jeden ma drugim w długie rurki i tak wypełniłem cały dolny koszyk (weszło prawie 1 litr). Mam to tę zaletę, że zanieczyszeczenia się na nim nie osadzają, chociaż wg fachowców siporax powinien być za odpieniaczem.

Opcje znasz - wybór należy do Ciebie. Dodam tylko, że zamiast oryginalnej włókniny może stosować paski zwykłej - wyjdzie Cię taniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.