Skocz do zawartości
MMirekJ

"Sposoby "mocowania" skalki na szybie"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Troche pokrecone pytanie ale jak otworzycie ponizszy link bedziecie wiedzieli o co chodzi :):):)
Ale do rzeczy, Znacie ,Macie jakies tansze,lepsze,bezpieczniejsze i prosciejsze metody i wykoanie takiej rzeczy metodami domowymi czyli tzw. DIY ?



http://www.aqua-medic.de/deu/produkte/specials/reef_holder.htm






Pozdrawiam.


:lampka:lampka:lampka:lampka:lampka


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno poxipol, nie stosowalem wiec nie wiem. Super glu nie jest szkodliwy, ale raczej skalek sie nie sklei...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś używałem właśnie reefholdera. nawierciłem 4 otwory, nałożyłem skałkę, wypełniłem dzurki reefconstructem o na szybę. Za skałką była schowana pompka. Wyszło super


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie typu reefholder to chyba jedyny sposób przymocowania skałki do szyby. Silikon nie będzie trzymał, poxipol itp po pewnym czasie mogą odklepiś się od skałki (przetestowałem poxilinę którą skleiłem kilka kawałków suchej skały, po pół roku w akwarium konstrukcja się rozpadła). Ewentualnie możesz zrobić rusztowanie z rurek PCV, ewentualnie prętów z plexi, do mocowania można też użyć opasek kablowych (nawet było fajne akwa zrobione w ten sposób w lutowym reefkeeping)


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz jakis link jak to wyglada Pawle2000 lub fotke,chetnie zobacze? :):):)

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi juz o te rurki z PCV to jest jakas konkretna wielkosci sposob mocowania czy jak :/...bo nie bardzo jarze :/ moze Macie jakies "surowe" ,konkretne fotki z takiego rozwiazania ? Dzieki

:)

Bo jedyne co znalazlem to

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=49489#49489

i jestem ciekaw ja przebiega ten sposob,chyba 1 punkt ,na te szybko zlaczki,to jakies specjalne szybko zlaczki czy jak? :?


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurek PCV możesz użyć do usztywnienia konstrukcji ze skały (ale która stoi na dnie zbiornika), z tym że w skale muszą być wywiercone otwory pod rurki PCV. Ewentualnie możesz przymocować kawałki skały do konstrukcji z PCV opaskami kablowymi (np z przodu masz skałkę, za nią stelaż z PCV, mocujesz jedno z drugim przeciągając przez otwory w skale - wywiercone - opaskę i zaciskasz na rurce). Kwestia pokombinowania.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sprobuje...

...a co kto nie kombinuje...Ten ..................

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MMirekj pogadaj z dr Witem on ma tak zrobione u siebie tzn na opaski kablowe sam widziałem nawet fajnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piona chyba nie takie rozwiazanie ma dr Witt.Wczoraj pytalem i dzis dostalem odpowiedz ze... pudlo :Dozingoff

Moze jakies inne namiary Ci sie przypomna?

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.