Skocz do zawartości
remkowski

Problem z oświetleniem T5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki zestaw:

Świetlówka Blau Actinic 80W

Świetlówka Blau Reef day 15000K 80W

Świetlówka Blau Reef day 17000K 80W

Świetlówka Blau Color Extrem 80W

Świetlówka Blau High Blue 22000K

Stateczniki Blau (3 stateczniki 1x80W i jeden statecznik 2x80W)

Oprawy bryzgoszczlene - http://erybka.pl/product-pol-985-Oprawy-bryzgoszczelne-T5.html

Lampa DIY

Świetlówka Actinic zaczeła mrugać więc ją wypiołem i zauważyłem, że pali mi oprawę bryzgoszczelną. Takie coś to chyba nawet grozi pożarem więc się trochę wystraszyłem. Zauważyłem,że te cycki w świtlówce są troche zagięte do siebie więc je wyprostowałem wsadziłem spowrotem do lampy i po dwóch dniach znowu to samo mruganie. Tym razem tak się sfajczyło, że przy próbie wyjęcia świetlówki końcówka świtlówki z tymi cyckami została w oprawie.

Świtlówka Reef day 17000K po zapaleniu lekko świeciła i dopiero po paru minutach zaczynała normalnie świecić. Teraz nie świeci wcale. Kupiłem nową i po powrocie ta nowa nie świeci. Podpinałem ją w miejsca gdzie świecą pozostałe i też d*pa. Teraz mam działające tylko 3 szt.

Co się dzieje? Czy ja coś źle robię? Czy ma ktoś takie ptoblemy? Może te oprawki są do d*py i może zakupić inne? Pomocy.

Jeszcze nie próbowałem reklamować świetlówki mam nadzieje, że nie będzie z tym kłopotu.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ze statecznikami wszystko jest w porządku, ja bym tam szukał przyczyny.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą mrugająca dałem w miejsce gdzie działały dobrze i tam też się fajczyła i mrugała.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle łączy na stykach i dlatego się grzeje i pali. Dodatkowo może oprawka już nie jest szczelna i tez będą takie historie.

Edytowane przez tomaszpro (wyświetl historię edycji)

7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo przy mniejszych świetlówkach , wymienilem końcówki i czar prysł :)


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to w słodkim.

Oprawki " wciskane" bryzgoszczelne.

T5 szybko siadał, mrugały.

Sprawdziłem stateczniki, poprawiłem okablowanie.

Nic.

Wymieniłem oprawki na nowe - ustało.

One chyba nie do końca są takie szczelne. Poza tym " kleiły" mi się do rur- przy zdejmowaniu T5 oderwałem koncówkę.

Lepsze są zakręcane- z nimi nie miałem żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.