Skocz do zawartości
harnas

Tunze multicontroler oraz falownik AM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do multikontrolera Tunze moza podlaczyc rownoczesnie rozne modele pomp, np 6000 i 6100 ?

Czy pompy Tunze 6060 i 6080 maja glosny start ? Czy mozna je stosowac z falownikiem AM Wave ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

multicontroler moze obslugiwac glowice 6000 6100 6200 7200/2 7300/2 7400/2 jesli zalozysz specjalny adapter to takze glowice 2002 4002 ogolnie obsluguje wszystkie glowice wyposazone w naped 7240.26 i 7240.27

co do 6060 6080 maja funkce miekiego startu takze sa bardzo ciche na bank bo sam je posiadam tyle ze zapomnij o regulacji wydajnosci

z falownikiem AM beda chodzily jak chcesz sie pobawic i zaoszczedzic to zrob sobie samemu falownik taniej wyjdzie

http://www.nordelektronik.com/index.php?uklad=138

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ma taki falownik ? cena zachecajaca tylko zanim kupie wolalbym poznac opinie uzytownikow.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji od tunze 6060 jest napisane że można je max włączać/wyłączać 12 razy na dobę. Więc z falownikiem mogą długo nie pożyć.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, niepomyslna wiadomosc :)

Czy ktos ma podlaczone 6060 do falownika ?


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 12 razy uu:( ciekawe czy napisali tylko dlatego aby kupować droższe modele czy faktycznie są słabsze?

@harnas@ja mam dwa jeden cyfrowy drugi z pokrętłami oba sa ok.(były bo w cyfrowym podpiąłem odwrotnie procesor i już jest po nim:()

jeden z nich to coś takiego http://www.nordelektronik.com/index.php?uklad=54

(jedyne co przeszkadza to tykanie stycznika :/)

sa to włączniki cykliczne w których ustawia się czas pracy i czas przerwy( czas przerwy może oznaczać czas pracy drugiej pompy jeśli wykorzystamy drygi kanał w styczniku)

nie wiem o ile lepszy ( chyba tylko o zegar czasu rzeczywistego) jest ten sterownik akwarystyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY: czy pod falowanikem masz podpiete wlasnie 6060 albo 6080 ?

@thcskiba: a u Ciebie tez pompy sa podfalowanikiem ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, miałem podpięte zwykłe pompy MJ1200 i aquael ,bo te akurat nie hałasowały przy załączaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ... nie do konca rozumiem. O jakim wlaczaniu/wylaczaniu jest mowa?

Falownik (w ogolnym rozumieniu tego slowa) to urzadzenie do generowania pradu przemiennego o roznej - zmiennej czestotliwosci.

Wiele silnikow pradu przemiennego zmienia obroty w funkcji czstotliwosci zasilania, a nie napiecia - i wtedy pompa podpieta pod falownik zmienia wydajnosc w pewnych granicach.

/tak swoja droga, to cos za tanie - jak na falownik, to urzedenie za 159zl/

A nie ma wylaczania do zera i ponownego startu od zera.

Chyba ze ten "falownik" za 159,90zl to zwyklu zegar z funkcja wlacz/wylacz.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale "falownik" AM dziala na takiej samej zasadzie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o bosze Ten znowu...:) (@PJR)

w ogólnym tego słowa znaczeniu akwarystycznym:) falownik będzie to cos co będzie robiło fale w baniaku , IMO może to być nawet patyk , byle robił to dobrze:D

to oczym piszesz jest jak najbardziej dobre ale w znaczeniu hmm? powiedzmy elektryczno/prądowym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

nie jestem pewien ale "falownik" AM dziala na takiej samej zasadzie.

Naprawde??????????????????

Jesoo ... tyle kasy bierze AM za takie prymitywne urzadzenie?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartY ... w zdecydowanej wiekszosci pompek akwarystycznych newralgicznym momentem jest moment wlaczenia. Pompka wlaczana i wylaczana iles tam razy na dobe dlugo nie pociagnie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec gdybysmy chcieli uscislic - 6060 moze sobie spokojnie chodzic na tym wynalazku za 159 albo innym o ile mowa o zmianie czestotliwosci, a nie wlaczaniu / wylaczniu napiecia ?

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shrek, mi sie wydaje, ze ten falownik za 159 to tylko wlacza/wylacza pompe. To nie jest wiec falownik w rozumieniu Piotra Rogalskiego...

Pozostaje wiec pytanie czy uzywa ktos 6060/6080 na takim prostym "falowniku".


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra od poczatku znajomy ma ten niby falownik co dalem ci linka i jest zadowolony ale chodzi u niego na 2 bodajze maxijetach falownik AM to nic innego jak to samo co to za 159 zlotych z norda medikoski ma tylko wiecej wyjsc na wieksza ilosc pompek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis AM wave

wave

4-kanałowe urządzenie oparte na mikroprocesorze do całodobowego sterowania falowaniem w akwarium

Właściwa cyrkulacja wody we współczesnym zbiorniku rafowym to praktycznie warunek. Aqua Medic wave to oparte na mikroprocesorze urządzenie, które steruje 3 pompami cyrkulacyjnymi i jedną pompą zwrotną. Zastosowanie tego urządzenia gwarantuje odtworzenie naturalnych ruchów wody. Wave może pracować w 8 programach, które w różny sposób odtwarzają naturalne prądy i fale. W jednej chwili może pracować od jednej do trzech pomp. Częstotliwość załączania się pomp może być regulowana. Kanał czwarty, do którego podłączona jest główna pompa zwrotna, pracuje bez przerwy, chyba że urządzenie zostało wstrzymane przyciskiem PAUSE - jest to użyteczna funkcja, która zatrzymuje wszystkie cztery pompy na okres karmienia zwierząt. Urządzenie powróci do normalnego trybu pracy po około 10 minutach. Zintegrowany czujnik zmierzchniowy zapewni, że w czasie nocy falowanie będzie delikatniejsze - jednocześnie będzie pracowała tylko jedna pompa. Do każdego kanału można podłączyć pompę o mocy do 100W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harnas co do tej przystawki to dokladnie ta do ktorej dales linka tyle ze musisz dokupic jeszcze single controller i masz calosc jakby co to mam taki zestaw na spylke kupilem taki komplet bo ktos wpuscil mnie w maliny ze mozna bedzie przez to cudo sterowac praca 6060 i 6080

no i wielkie gowno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mozna by regulowac cykl pracy pomp 6060 na tym sterowniku z norda

w sumie chcialem tez tak zrobic :) ja swoje bralem z niemiec i nie mam instrukcji po naszemu :) a z germanskiego jestem raczej noga nie doczytalem tego ze mozna wlaczac je tylko 12 razy na dobe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując bez 1200złociszy cyrkulacja się nie obędzie :)

bo pompa za pmpe 6080 trzeba dać 600zl ale co to za pompa bez regulacji wiec przydałoby się dołożyć 400 na regulacje i mamy wtedy model 6100, ale jak już ma ise do wydania 1000zł za pompę to wypadałoby dołożyć 2 stufy i jest wtedy TS12( 4-12tl/h na singlecontrolerze) :)

bo samą 6080/6060 z jakimś przełącznikiem bałbym się zamontować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel2000 czytam po germansku tak jak nasz papierz po polsku ale jednak doczytalem sie ze pompy 6060 i 6080 moga byc wlaczane 24 razy na dobe a nie 12 ale to tak zadna pociecha

ciekawe co sie stanie jesli zmienimy jej czestotliwosc wlaczania tak jak ma sie to w zwyklych sterownikach przeciez wiekszosc ma je na gwarancj czy beda wstanie udowodnic nam ze tak bylo :)

hm kto pierwszy ryzykuje ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac obecny nasz papierz

barty dokladnie tak jak piszesz jesli jest taka potrzeba lepiej dolozyc i kupic zestaw 6100 bo pozniej z dokladaniem to juz bledne kolo a moze jeszcze dwie stowy itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobimy ściepke na 6060 / damy jej czadu 2/2 sek i zaobaczymy ile wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.