Skocz do zawartości
harnas

Tunze multicontroler oraz falownik AM

Rekomendowane odpowiedzi

chyba zaryzykuje ze swoja i tak zamierzam kupic TS 24

no ale bylo by jej szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak jest na gwarancji... to czekamy na test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a swoja droga wiekszosc ludzi z forum wiekszosc lepszego sprzetu kupuje w germani lub jeszcze dalej dlaczego tak jest przeciez jesli jakas firma u nas bierze wieksza ilosc sprzetu to dostaje rabaty od producenta to skad ta roznica w cenie miedzy nimi a nami kto az tyle zarabia ?:)

no chyba ze sie myle i tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temat stary jak swiat, podobny walkowano chyba wszedzie gdzie ma sie do czynienia z drogim sprzetem - ja doswiadczylem tego na forach paintballowych. Przedsiebiorca musi oplacic koszty interesu, podatki, pensje, transporty, telefony, itd, itd, itd - duzo tego i mysle, ze stad biora sie te roznice.

Pozostaje placic, albo bawic sie w import prywatny :)

Pozdrawiam.

btw. @thcskiba : zacny spliff i przystepuj do testowania :)


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Chlopaki, popoludniu szperalem po forach amerykanskich i rzeczywiscie nie polecaja 6060/6080 do falownikow...

Ja wiec chyba zaczne od kupna 6080 i z czasem doloze TS14...choc jak sie zsumuje te ceny to juz sam nie iwem czy nie lepiej kupic waveboxa.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thcskiba :

dlaczego tak jest przeciez jesli jakas firma u nas bierze wieksza ilosc sprzetu to dostaje rabaty od producenta to skad ta roznica w cenie miedzy nimi a nami kto az tyle zarabia ?:)

Obilo mi sie o uszy, ze firma Siren z Gdyni zrobila sobie wylaczne przedstawicielstwo na Polske.

A nie od dzis wiadomo, jakie sa efekty monopolu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu się przyznam, że w temacie pomp cyrkulacyjnych jestem zupełnie czeski.

Chciałbym jednak podejśc do tematu na chłopski rozum:

czy to będzie pompa tunze, czy marea czy coś innego to ich działanie w 99% oparte jest na tej samej zasadzie - w zmiennym polu magnetycznym generowanym przez stojan obraca się oś magnetyczna (rotor) do której przymocowane są łopatki wirnika. Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jakie prawo matematyczno/fizyczno/mechaniczno/elektryczno/elektroniczne determinuje włączanie tej pompy 12, 24 czy ileś tam razy na dobę? Na zdrowy rozsądek takiej pompy nie da się spalić/zepsuć. W czym jest problem z tymi cyklami?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od potora roku testuje wylanczanie i wlanczanie atmanow co 15 min:), chodza na przemian

i chociaz producent nie zalecal tego, nie ma to na nie zadnego negatywnego wplywu, nie chodza glosniej , nie zawieszaja sie.

atman do orlow nie nalezy wiec mysle , ze z lepszym sprzetem nie bedzie gorzej.

teraz stawiam 570l i tez stoje przed problemem cyrkulacji wiec proponuje- testowac Panowie , testowac:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan

podczas startu wirnik i/lub rotor potrafi uderzyc od srodka w obudowe. Stad ten halas przy starcie.

Gdy sie juz wszystko rozpedzi, sily elektromagnetyczne sie zrownowaza, przeplyw wody sie ustabilizuje to wszystko jest OK.

Podczas startu nie zawsze jest OK.

Bardzo podobnie jest z lozyskami hydrodynamicznymi w HDD komputerow.

Na zywotnosc dyskow znacznie wiekszy wplyw ma ilosc wlaczen i wylaczen, niz sam czas pracy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak cos w tych pompach jest:) ze nie każda wytrzymuje coś takiego. wg własnego doświadczenia wiem ze dobre są MJ( z wyjątkiem 750 bo hałasuje), aquael:)(wytrzymały pół roku i nadal działają ale w normalnych warunkach) nie nadają sie Rio, Project (step2,3) nie wytrzymują 1 dnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak abstrachując od tematu to zainteresowało mnie " łożyska hydrodynamiczne" w HDD bo to akurat mój "konik" i prosze o rozwinięcie . Wiem z racji tego że się tym zajmuję (test, naprawa, diagnoza, odzyskiwanie danych itp) o elektromagnetycznych, olejowych, magnetycznych, żelowych, ceramicznych ale je śli chodzi o (Fluid Dynamic Bearing - FDB) czyli łożyska hydrodynamiczne to prosze mi wierzyć że najmniejszy wpływ na FDB ma włączanie i wyłaczanie dysku ...to tak na marginesie ...heheh


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jerzol_kominiarz :

łożyska hydrodynamiczne (..) najmniejszy wpływ (..) ma włączanie i wyłaczanie dysku

Łożyska hydrodynamiczne (aerodynamiczne) są to łożyska , w których warstwa nośna smaru (gazu) powstaje na skutek ruchu obrotowego czopa względem panwi i wzajemnego poślizgu między ich powierzchniami ślizgowymi.

To tyle definicji.

Przy braku ruchu czop i panwia stykaja sie. Od momentu startu do momentu uzyskania predkosci obrotowej potrzebnej do powstania warstwy nosnej, miedzy czopem i panwia wystepuje tarcie cial stalych, ktore ma wplyw na zywotnosc lozyska.

Po uzyskaniu nominalnej predkosci obrotowej obracajace elementy nie stykaja sie, a tarcie zalezy jedynie od lepkosci plynu (gaz to tez plyn) wypelniajacego przestrzen miedzy czopem a panwia.

Nie zajmuje sie odzyskiwaniem danych - powtarzam informacje uslyszane na wykladzie prowadzonym na wydziele MEL PW.

Ale prof.dr hab. tez czlowiek, byc moze sie nie zna.

Dzieki @jerzol_kominiarz, przy okazji przekaze wykladowcy, ze trwa w bledzie i nieswiadomosci co do lozysk hydrodynamicznych.

:)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) he dobre

a robisz cos w akwa niezgodnego z opisem i definicjami:)

sorki jakos tak sie napisalo:)

pare razy na studiach mialem przyklad ,ze prof.doc.dr.hab. pare razy przelozony cytowal zywcem stare i nieaktualne ksiazki:), ale mimo wszystko fajnie ze masz idoli:)

Ps. wybaczcie mi chwile slabosci i zart (szklo to tez plyn - nie zart)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze słowo o AM Wave - widziałem jak pracował u nich w salonie i nie było to on/off , tylko on, trochę mocy - trochę wiecej mocy - jeszce więcej mocy - off - najwięcej mocy - mniej mocy off i tak dalej.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

a robisz cos w akwa niezgodnego z opisem i definicjami:)

pare rzy na studiach mialem przyklad ,ze prof.doc.dr.hab. pare rzy przelozony cytowal zywcem stare i nieaktualne ksiazki:), ale mimo wszystko fajnie ze masz idoli:)

Osobiscie nie widze zwiazku miedzy akwa a lozyskiem (jakimkolwiek)

Jezeli Ty widzisz taki zwiazek, to zapewne masz wieksza wiedze niz ja.

Nie sadzilem, ze zjawiska i prawa fizyczne moga sie zdeaktualizowac :) wraz z nowym wydaniem ksiazki. :)

Zaciekawiles mnie - powiedz, z jakich przeslanek uzyskales wniosek, ze wykladowca akademicki jest moim idolem? :)

Jezeli chodzi o mnie, to koncze dygresje.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ,moze po tym skrupulatnym wymienieniu tytulow naukowych:), jeszcze raz przepraszam za zart - ponioslo mnie:), (studiowalem bardzo pokrewny kierunek i nie pisalem , ze cytowal prawa fizyczne)

Krewetka , czyli juz mamy wieksza jasnosc co do AM Vave, nie jest tylko zwyklym wylacznikiem czasowym.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie widziales z jakimi pompami pracuje ten sterownik

zadna z oferowanych pomp AM nie posiada tej funkcji co pompy tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma off on jest to tylko zmiana czasu zalaczania pompy w odpowiednich odstepach czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo juz kumam, wiec jest to on off tylko, ze w roznych odstepach czasu

a nie ma zmiany mocy pracy pomp?


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czestotliwosc pomp jest regulowana a do tego posiada on 8 stalych programow czyli rozne rodzaje cykli zalaczania sie poszczegolnych pomp w roznych czasach a napewno nie poosiada on zadnej regulacji wydajnosci tych pomp jest to poprostu losowo wybierany cykl of on w roznych odstepach czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:), teraz mam jasnosc, czyli za co tyle kasy:)

400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwa cyrkulacja wody we współczesnym zbiorniku rafowym to praktycznie warunek. Aqua Medic wave to oparte na mikroprocesorze urządzenie, które steruje 3 pompami cyrkulacyjnymi i jedną pompą zwrotną. Zastosowanie tego urządzenia gwarantuje odtworzenie naturalnych ruchów wody. Wave może pracować w 8 programach, które w różny sposób odtwarzają naturalne prądy i fale.

W jednej chwili może pracować od jednej do trzech pomp. Częstotliwość załączania się pomp może być regulowana.

Kanał czwarty, do którego podłączona jest główna pompa zwrotna, pracuje bez przerwy, chyba że urządzenie zostało wstrzymane przyciskiem PAUSE - jest to użyteczna funkcja, która zatrzymuje wszystkie cztery pompy na okres karmienia zwierząt. Urządzenie powróci do normalnego trybu pracy po około 10 minutach.

Zintegrowany czujnik zmierzchniowy zapewni, że w czasie nocy falowanie będzie delikatniejsze - jednocześnie będzie pracowała tylko jedna pompa.

Do każdego kanału można podłączyć pompę o mocy do 100W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za firme przeczytaj dokladnie opis a bedziesz wiedzial ze napewno nie ma tam mowy o zmianie wydatku pomp jedyna zmiana to to ze w cyklu nocnym pracuje tylko jedna pompa

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki efekt zrobie sobie czasowkami za pare groszy:)(zreszta juz robie:)), tylko , ze mecze biedne atmany

ale do wiekszego akwa mysle o czyms z szerokim strumieniem


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.