Skocz do zawartości
moroland

Tunze Osmolator Nano 3152

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem wlasnie na etapie kompletowania sprzętu do akwarium i przegladajac oferte firmy Tunze natrafiłem na ten model

Tunze Osmolator Nano 3152

wiem ze dużo osób korzysta z modelu 3155 i jest zadowolonych

Czy są osoby które używają modelu 3152 ? Ciekawy jestem opini na temat tego modelu.

Pozdrawiam

Szymon

Edytowane przez moroland (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używan Nano Osmolatora, oraz SP3000 Niveaumat i mogę oba urządzenia porównać.

Za Tunze Nano prrzemawia:

+lepsza cena

+plastikowa osłonka na pływaku (mniejsza szansa, że coś wlezie na pływak)

+nie jest tak nerwowa jak AM (jak robisz coś w akwa i tafla wody się porusza to nie przełącza się jak głupia)

Za SP3000 przemawia:

+wolniejsza praca (jak jest więcej do dolania to robi to nie robi tego tak gwałtownie)

+zdecydowanie cichsza praca

+można pobierać wodę z baniaka 5L (końcówka wchodzi przez otwór)

+może pracować na sucho (jak przypadkiem skończy się woda)

Dodam jeszcze, że moja dolewka Tunze (nówka sztuka) raz się zacięła - trzeba było wyjąć wtyczkę 220V i ponownie uruchomić urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam obecnie Tunze nano osmolatora oraz w nowym akwarium model 3155 czyli ten na 2 czujnikach.

W samym działaniu nie widzę różnic, oba jak narazie niezawodne.

Mimo że maja chyba takie same pompki to ta w nano jest u mnie o wiele cichsza.

Nano ma zworkę którą ustawia się jaki litraz ma obsługiwać , decyduje to o maks ilości wody jaką jednorazowo może podać. Nie pamiętam dokładnie ale chyba ustawia się do 80l i potem 200 lub 250L

W nano raz zdażyło mi się przyblokowanie czujnika jakimś glonem, ale zaskutkowało to tym że dolewka nie dolewało wody wcale, więc drugi czujnik i tak nie byłby w tej sytuacji pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również używam modelu nano.

Z minusów muszę wspomnieć, że czasem blokowała się pompka- czujnik ją włącza, a ta jakby nie zasysała wody, choć jest zanurzona. Po jakimś czasie się to uspokoiło, a nie miałem czasu bujać się z gwarancją itp.

W moim 100 litrowym zbiorniku często podczas wkładania rąk gdy wywołam mini falę włącza się czujnik, ale przecież nie jest to w żaden sposób groźne, jeśli jesteśmy przy akwarium.

Też się obawiam pojedynczego czujnika, ale póki co sprawdzam raz na jakiś czas, czy nie jest zabrudzony jakimś glonem i jest OK.

Reasumując ja również polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium powyżej stu litrów z sumpem w ktorym mam czujnik od osmolatora nano 3152 i denerwuje mnie ciagle jego dolewanie co 5minut mi bziuczy po troszku dolewa. Słychać france z wiadra plastikowego i denerwuje. Nie wiem czemu on tak dolewa kurde na poczatku tak nie bylo. Czyżby tak szybko parowala woda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam akwarium powyżej stu litrów z sumpem w ktorym mam czujnik od osmolatora nano 3152 i denerwuje mnie ciagle jego dolewanie co 5minut mi bziuczy po troszku dolewa. Słychać france z wiadra plastikowego i denerwuje. Nie wiem czemu on tak dolewa kurde na poczatku tak nie bylo. Czyżby tak szybko parowala woda ?

a nie możesz ruszyć czujnikiem i sprawdzić ?

ale raczej jak co 5 min i po troszku to coś z histerezą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zobaczysz czy luźno chodzi czy go coś nie blokuje / zawiesza (może się skleił )

jeżeli luźno - to histereza (opóźnienie w reakcji) do .. nosa nie wiem - może spróbuj zresetować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi luźno pływak , resetowałem czyli wyłączyłem i włączyłem dalej to samo. Mierzyłem czas, pompa włącza sie co 3 minuty wiec uwierzcie ze denerwuje

Edytowane przez djbovorta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odłącz pływak i sprawdź miernikiem czy jaką diodą - może się "zużył"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zapomniałeś dopisać - "więc oddam do reklamacji" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok u mnie sprawa dolewania co kilka minut rozwiązana . Co sie okazało ze zasada naczyń połączonych faktycznie działa :-) . Już tłumacze otóż , wężyk od dolewki nie może byc zanurzony w sumpie w wodzie ponieważ poziomy w sumpie i zbiorniku z woda RO sie wyrównują . Osmolator tunze nie posiada zaworka jednostronnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiam sie nad zakupem jakiejs automatycznej dolewki. Obecnie uzywalbym jej tylko na czas wyjazdow w kostce 30l jednak docelowo chce przejsc na kostke okolo 100 litrow ( jeszcze nie postanowilem czy sump czy panel) i chcialbym ta dolewke uzywac rowniez w zbiorniku docelowym. Myslicie, ze ta tunze sprawdzi sie w obu przypadkach? Chyba ze jest cos lepszego w podobnych pieniadzach?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.