Skocz do zawartości
atrawa

Kilka pytań o kalkreaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

spłodziłem sobie kalkreaktor taki jak był na stronie (http://www.minirafa.neostrada.pl) ale strona już znikneła :) i mam do was kilka pytań. Mam lajona i elektrozawór, czy potrzebny mi jest licznik bąbelków?? Jak długo powinien działać kalkreaktor na dobe?? Jaki przepływ ustawić?? Może są jakieś istotne sztuczki o któych powinno się wiedzieć przed odpaleniem układu?? Czy można go zasilać wodą z obiegu czy musi być z RO??

Czy może być dostęp powietrza do wkładu??

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik babli dobrze zeby byl - lajon moze otwierac i zamykac doplyw co2 ale to co2 musi byc tez w miare powoli dozowane zeby Ci nie rozerwalo tego cuda :) ale niekoniecznie - mozesz tez ustawic ilosc baniek "na sucho" przy uzyciu np. szklanki z woda a potem od czasu do czasu kontrolowac. co do czasu dzialania to rozne sa szkoly, jedni maja puszczony cala dobe z co2, inni (ja miedzy innymi) maja tak ustawione ze w nocy wyalcza sie co2 i reaktor chodzi na jalowym biegu.wylaczac calkiem pompy osobisnie nie polecam, lepiej zeby ta woda tam nie kisla. TRZEBA go zasilac woda z obiegu - wylatuje z baniaka, przeplywa przez reaktor, nasyca sie ca i kh i wraca drugim wezem do baniaka. jak chciales go zasilac RO ? podlaczyc do baniaka z woda na podmiane ? wklad jak siedzi w pracujacym reaktorze to jest caly zanurzony w wodzie i powietrze nie ma do niego dostepu. natomiast suchy moze sobie lezec latami na powietrzu, to mu nic nie szkodzi

sztuczki ? wylot wody kropelkowo, ph w reaktorze na okolo 6.8, co2 30 - 60 baniek na minute, w zaleznosci od zapotrzebowania baniaka


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odpowiedź.

POzdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.