Skocz do zawartości
Greg87

Alveopora tizardi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś z was posiada alveopore bo moja zaczyna umierać i nie wiem co robić zaczyna Bielec wszystkie parametry sa w porządku wiec nie wiem co jes proszę o pomoc

post-16312-0-31814000-1371309169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie zaczyna ,ona już kończy umierć !To koral raczej dla bardzo ,bardzo doświadczonych i a i tak potrafi zejść, napisz coś o zbiorniku bo inaczej tylko do wróżki iść możesz,


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wystartował w listopadzie 165l + panel 20l odpieniacz reef octopus światło maxspect r420r 160w cyrkulacyjna 2 coralia 2300l/h podmiany co tydzień 10l obsada 4 rybki 2 krewetki pare slimaki i jeden krab korale miękkie twarde i grzybki parametry sprawdzane codziennie i sa zachowane w normie koral ten trafił do mnie niedawno i odrazu nie był za zbytnio zadowolony bo sie nie chciał do końca otwierać także szkoda ze go stracę ale cóż nie pierwszy i pewnie nie ostatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pada z głodu, raczej jej nie odratujesz niestety. Jak miałem pierwszą gonioporę to podobnie skonczyła teraz karmię dosć dużo i kolejna rośnie, rozlewa się na skałce, nawet uszkodzenie czyścikiem jej nie zaszkodziło, zagoiła rane. Jest to dość czuły koral na wachania parametrów, jak kh skoczyło mi o 2 w ciągu 2 tygodni to nie polipował przez dobych pare dni.

Edytowane przez LukaSS (wyświetl historię edycji)

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ja zaraz po dostawie moze i faktycznie padła z głodu :( będę miał nauczka aby bardziej dobierać korale bo nie jestem jeszcze na poziomie zaawansowanym dzięki za wyjaśnienia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś ją taka jak na zdjęciu? Tam jest praktycznie sam szkielet przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż tak to nie w każdym miejscu miała polipy ale zastanawiali mnie to dlaczego nie wychodzą 2 dni po kupnie zbierała cała jedyny plus z całej tej sytuacji ze zwrócili mi pieniądze dziś w sklepie za koralia i przeprosili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sklepie miała wystawione polipy? Miejsca w którym teraz widać biały szkielet była tkanka? Jeżeli nie to koral już konał.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były wszędzie polipy po 2 dniach zniknęły polipy gdzieś prawie połowa a następne 24h juz cała:( naszczescie manager sklepu okazał serce i mi zwrócił kasę i przeprosił za to ze ktoś co sie nie zna na koralach mi go sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.