Skocz do zawartości
demondemon

Diody UV i czerwone w naszych lampach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się co zrobić, aby wyeksponować kolor czerowny i poprawić wygląd moich nielicznych narazie koralowców. Posiadam lampę led w proporcji 20W CW i 40W RB. Przy samym niebieskim świetle kolory są ok, lecz przy włączeniu białego kolor czerwony w szczególności widać to na zoa traci się. Mam zamiar dołożyć jeszcze jeden pasek diód niebieskich XT-E i przy okazji zastanawiam się czy nie dołożyć przynajmniej po 1 diodzie UV i czerownej. Przeszukałem forum, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy to zmieni coś w kolorach.

Pozdrawiam

Arek


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie diody czerwone powiedzmy przy lampie LED 180W potrafią zasadniczo zmienić odcień oświetlenia i widać to wyraźnie, akwarium nabiera ciepłej barwy i wpływa na wybarwienie. Te diody powinny być sterowane bardzo łatwo wtedy dobrać odpowiedni kolor. Przy twojej mocy rzeczywiście jedna dioda czerwona da radę. A UV - mimo, że mam nie wiem czy wpływają na życie w akwarium, kiedyś na dłuższy okres je wyłączyłem i nie widziałem jakichś zasadniczych zmian być może to był za krótki okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To UV sobie odpuszczę pozostanę przy 1 sztuce czerwonej.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona podkresli kolor w zbiorniku. Uv mam w nocy, bo wszystko "swieci" co swiecic ma. Jak kolega pisze, czy uv cokolwiek daje? Trudno powiedziec. .


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona podkresli kolor w zbiorniku. Uv mam w nocy, bo wszystko "swieci" co swiecic ma. Jak kolega pisze, czy uv cokolwiek daje? Trudno powiedziec. .

Tez nie wiem czy cos daje ale w najnowszych radionach ktorymi na zachodzie sie wszyscy zachwycaja zostaly dodane wlasnie LEDy czerwone i uv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.