Skocz do zawartości
Kraszan

PowerCompact 6500K w Biedronce

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem od i do kiedy w ofercie Biedronki (oferta jest chyba ogólnopolska) znajduje się żarówka energooszczędna (Power Compact zintegrowany) LUMAX 32W 4U 580lumen 6500K na trzonku E27. Jest to odpowiednik ok 150W konwencjonalnej żarówki i w zasadzie kupiłem ją żeby wydłubać z niej statecznik. Z ciekawości włączyłem ją nad akawarium i zaraz polecę po jeszcze kilka na zapas. Tak już zostanie :). Piękny, silny strumień białego światła, dość energooszczędnie i tanio - żarówka kosztuje 5,98 zł.

Można skrócić świeceni HQI 150W a w zastępstwie palić tym LUMAXEM.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi :)

Pstryknij moze jakies fotki zbiornika pod tym oswietleniem. Ciekaw jestem jak pod tym bedzie wygladalo zycie :)

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej bedzie pasowac koralowcom :)

Fajnie ze jest cos takiego do kupienia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6500k 5400k i 5300k Pasuje koralom nawet bardziej niz zarniki typu 10000 czy 20000k.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy to dosc ryzykowne stwierdzenie, nie wszystkie koralowce zyja na tej samej glebokosci a co za tym idzie nie wszystkie potrzebuja takiego samego swiatla. Korale ktore zyja na 30-40m z pewnoscia potrzebuja bardziej niebieskiego swiatla niz 6500K.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba zgodzicie się, że 6500K to już nie jest barwa która wybitnie karmi glony niższe, może nie jest najlepszym światłem dla koralowców ale świecenie czymś takim jest tanie w zakupie, tanie w utrzymaniu (prąd) i stanowi w miarę sensowne uzupełnienie świecenia HQI o barwach ponad 10KK. Napewno nie da się ZAMIAST, ale OBOK - czemu nie? Z resztą jest dość duża grupa koralowców która właśnie pod takim światłem rośnie najlepiej.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez jak najbardziej da sie "zamiast". Zalezy co sie hoduje. Wiele akwariow stoi na swiatelku 6500K, taka jest barwa swiatla bezposrednio przy powierzchni wody a wiele koralowcow tak rosnie. Dla nano- czy pikorafy jak znalazl, do tego cena jest smieszna, za pare zlotych mozna miec swietne oswietlenie.

Da sie tez to kombinowac z jakas aktynika zeby uzyskac wyzsze temperatury, nie no super sprawa!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o polaczeniu z actinika mowie:) Swego czasu zainteresowaly mnie wlasnie zarniki o nizszych niz ogolnie przyjmuje sie w akwarium morskim barwie. Poszperalem troszke w necie. Znalazlem test oswietlenia. Kilka baniakow, rozne swiatlo, taka sama obsada. Swiatlo 6500k wygralo!! Najlepsze wybarwienie, najlepsze przyrosty. Nastepne akwa, ba jeszcze to, bedzie polaczeniem aktyniki wlasnie z 6500k.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do świetlówek z Biedronki to mają one tylko 580 Lumenów,czyli są bardzo slabe.Podobne produkuje Philips i te mimo,że mają tylko 23W to mają 1400 lumenów ale ich wadą jest to,że są troche droższe od tych Biedronkowych;-)))))Rożnica w świeceniu jest znaczna i to bardzo.

wieslawzabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto robi żarniki HQI w barwie 6500K lub jakiejś bliskiej?

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harnaś: tylko dla mnie osobiście w grę wchodzi tylko żarnik 70W.

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.