Skocz do zawartości
wwdqdw

Pytanie dotyczące pojemników filtracyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam zamiar zbudować filtrację do mojego zbiornika. Całość nie będzie się opierała na systemie otwartym tak jak jest to w przypadku sumpa, lecz będą nimi połączone ze sobą pojemniki filtracyjne z odpowiednimi mediami. system bedzie napędzany pompką o wydajności ok 2000L/h. Początkowym pomysłem jezeli chodzi o pojemniki filtracyjne było kupno filtrów narurowych. Są stosunkowo niedrogie i nie trzeba się martwić o szczelność. Niestety ich pojemność to ok 3-4L, tak więc pozostawia wiele do życzenia. Udało mi się znaleźć owe filtry o pojemności 19L, ale byly pioruńsko drogie, tak więc to również odpada. I tutaj kieruję do was pytanie : Czy znacie jakiś dobry sposób na rozwiązanie tego problemu ? Chodzi mi o coś w rodzaju rury o średnicy 10-15 cm zakręcanej z obydwóch stron, która mogłaby spełniać rolę pojemnika filtracyjnego tak, aby całość była szczelna.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie media filtracyjne chcesz uzyc jesli wolno spytac?

Zebys nie zmajstrowal fabryki azotanow czasem :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem to to ma działać jak prefiltry w RO? Rzeczywiście istnieje niebezpieczeństwo stworzenia fabryki azotanów. Jeżeli będzie to coś w rodzaju gąbki/węgla/grysu/bioballi itp. to może się tam osadzać sporo zanieczyszczeń, odpadków itp, zaczną gnić i wytwarzać azotany/azotyny. W dodatku brak wizaulnej kontroli stopnia zanieczyszczenia oraz (podejrzewam) trudnosci z okresowym czyszczeniem takiego filtra nie wróżą projektowi najlepiej...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan : Całość ma być przeźroczysta, tak więc kontrolę nad zanieczyszczeniem poszczególnych pojemników będę miał. Nie chodzi mi tutaj o prefiltry RO, ale oddzielny system filtracji. Taki jaki jest w niektórych systemach filtracyjnych firmy Aqua Medic, lub innych producentów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co dokladnie chcesz wzucic do tego filtra???

Jezeli myslisz np o nitrareduktorze z biobalami jak w AM to zbedna rzecz,Jak jakies zloze zraszane typu gabka jak w Deltec czy Schuran to zbedna rzecz.

Jak juz chcesz sie bawic to mozna zrobic np phosfatreactor z rury akrylowej, mozna zrobic pojemnik na wegiel jezeli bedziesz go wogole uzywal.

Musisz nam dokladnie powiedziec co w takim filtrze ma sie znajdowac wedlug Ciebie bo mozna przedobrzyc .

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski : Jezeli chodzi o Media to myslalem o bactoballach, multiballach i antiphosie. Zawsze przyda się dodatkowa filtracja poza żywą skałą, Całość będzie pod ścisłą obserwacją, tak więc w razie jakichkolwiek kłopotów szybko zareaguję. Co do rury akrylowej, to z tego co przeszukałem internet nie jest to tanie rozwiązanie, a wręcz przeciwnie. W jednym sklepie za 1m rury akrylowej o średnicy 15 cm zażądali sporo ponad 100zł, tak więc boję się, że z kosztami może być ciężko.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko z kosztami bedzie ciezko...

Po co Ci to? Co te biobale maja wyfiltrowac?

Antiphos, wegiel, Silicarbon O.K. (od czasu do czasu). Ale biobale itp.? Lepiej posluchaj co Ci tu doradzili przedmowcy i nie wydawaj pieniedzy. Kupisz Eheima i masz dyspozycyjny filtr do wszystkiego.

Ciau


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki filtr Eheima w pierwszym zbiorniku 240litrów i niechcę Ci zle doradzić ale ja bym czegoś takiego nie stosował Pozdrawiam


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.