Skocz do zawartości
SunRose

Seachem i filtr co i jak

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Seachem De nitrate 2000 ml Adsorber azotanów i zakupiłem taki FILTR PRZEPLYWOWY

jaka mam pompe zastosowac do tego mam pompe 250 moze byc ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi jak wół stoi "Tempo przepływu nie powinno przekraczać 200l/h."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem to ;) ale to brzmi dwojako nie powinno co nie znaczy ze nie moze po ponizej 200 l/h zachodza jakies procesy tlenowe a powyzej 400 tlenowe i beztlenowe jak dobrze pamietam i tak w ogole gdzie taka pompe znajde teraz co ma 200 l /h ?

Eheim Compact 300 taka moze byc ?

Edytowane przez SkoczekPL (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdławisz tą pompę którą masz zaworem to powinno być dobrze. Ten adsorber powinien się bardzo lekko kręcić w filtrze, bardzo lekko, ustawisz zaworem i gitara, niema sensu kupować innej pompy, zdławienie 250 do 170-180 nie będzie problemem :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem to ;) ale to brzmi dwojako nie powinno co nie znaczy ze nie moze po ponizej 200 l/h zachodza jakies procesy tlenowe a powyzej 400 tlenowe i beztlenowe jak dobrze pamietam i tak w ogole gdzie taka pompe znajde teraz co ma 200 l /h ?

Eheim Compact 300 taka moze byc ?

Przepływ do 200l/h

podpinasz pompę, wrzucasz absorber i na wylocie zbierasz wodę do naczynka np przez 10 sekund

następnie mierzysz ile jej wypłynęło, przeliczasz na godzinę i sprawdzasz czy jest przepływ ok.

podejrzewam, że pompa minimum 400 l/h-800l/h, bo trzeba wziąć pod uwagę opór jakie bedzie wytwarzać samo złoże.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo widziasz Gaber podobnie myślałem :) jak ty ale kolega wyzej mnie zbil z tropu :) ale absorber dopiero bede mial w poniedzialek :) wiec wtedy sprawdze :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz SunRose, oczywiście Gaber ma rację, mój wpis nie ma sensu, pisałem jednocześnie na innym forum i pomyliłem okienka :wallbash:, dotyczyło pellets.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz jeszcze absorbera to go nie kupuj, a filtr wykozystaj na inny wklad

uważaj na gwint w tym filtrze lubi się zacinać

masz 60 kg skały poco Ci de Nitrate ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mam duzo ryb


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem efekt marny?

dużo ryb to nie powód, powodem mogą być tylko nie stabilne bądź pogarszające sie parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to co proponujesz biopellets / wegiel ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a jezeli zastosuje mniej seachemu niz jest zalecane ?jak to wyglada w praktyce pozniej ? Brak efektow ? ( okazalo sie ze ten filtr to "szambo" najpierw uszczelka nie trzymala a na koniec pękł plastikowy wylot do weza :) dostalem odrazu "piany" -nie warto oszczedzac :) wygotuje filtr i dam dzieciak sie bedzie bawil teraz heheh :]


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.