Skocz do zawartości
markor

jaka pompe cyrkulacyjna wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad dwoma produktami

- Hydor Koralia Nano Evolution 900 ( Wydajność 900l/h )

- Aquarium Systems NeWave 1000 ( Wydajność: 750-1400 l/h )

planuje postawic male co nieco ... mianowicie szklo juz stoi 35 x 35 x 40 i z obsady bym chcial same miekkie korale plus moze jakis lps i niewiem czy koralina nie bedzie ciut za malo "wiac" natomiast newave malo informacji na forach o tej pompie jest . Ma ja moze ktos i moze sie podzielic opinia ?

Myslalem tez o nano 1600 ale wyczytalem ze w takiej malej kostce bedzie zaamocna tymbardziej ze bedzie glownie z miekkimi koralami. Jak myslicie ktory wybor bedzie lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup obie i obie do baniaka,ja bym tak zrobił bo z jedną będzie ciężko ustawić cyrkulacje bez martwych stref.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 2 jak Ci radzi kolega z góry , Koralie 900 są całkiem fajne i malutkie w sam raz do takiej małej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie koraliny czy dwie nawave 1000 czy jedna ta i ta ? aaa dodatkowo co nieco z kaskady bedzie tez dmuchac ( fzn 3 ) .... napewno nie bedzie pralki ? przy tych 2 pompach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 2x900 koralie - mają szerszy strumień od tych NaWave :) A pralki być nie będzie ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawic dwie? Np jedna na gorze droga od doly z drogiej strony ? Tak poprzekatnej by to bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jak masz ustawioną skałę z zbiorniku, bo od tego zależy przeływ/cyrkulacja wody. Nie da się powiedzieć ustaw tak i tak i będzie dobrze - wyjdzie Ci to podczas użytkowania


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pan... Marcin jestem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat by za bardzo nie śmiecić :)

Potrzebuję dokupić do moich jvp (100, 101) trzecią pompę cyrkulacyjną... Jest masę tego na rynku a będzie lepiej jak ktoś doradzi coś co przetestował. Ja mogę odradzić jvp na ceramicznej ośce ( jedna chodziła tydzień a druga już się kończy) Szukam pompy ze zmienna regulacją mocy w ciągu doby. Gdzieś tam doczytałem że niektóre pompy mają w fazie "zmiany biegu" przestój co mi nie pasuje ze względu na możliwość wpłynięcia w tym momencie do niej rybki. Co doradzicie? Mam narożne 225l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.