Skocz do zawartości
ocelocik

O cyrkulacji i kaskadzie slow kilka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dzis do Was 2 sprawy:

- mam zbiornik 101 litrow, na krawedzi wiszacy Beast400. Nominalnie jego pompa ma wydajnosc 1000 l/h. Dorzucilem do niego 2x pompki cyrkulacyjne AquaEl'a po 650 l/h kazda. Czyli niby mamy lacznie 2300 l/h "w chodzie". Jak myslicie starczy? Nie trzeba juz chyba nic dodawac? :D

- oczywiscie nie obylo sie bez strat - jedna z pompek AquaEl'a ( jak na porzadny polski produkt) sie "rozpadla". Chwilowo zamiast niej dalem kaskad AquaClear 30 ( cos kolo 600 l/h), a w niej gabke i garsc ceramiki ( retoryka ze jak ma chodzic to niech mi chociaz smieci pozbiera i pofiltruje cos ). Tylko ze to chwilowo trwa juz 2 tygodnie. I teraz pojawia sie kolejne pytanie w zwiazku z czestymi wypowiedziami na forum w stylu "filtracji biobalowo-ceramicznej mowimy nie!" - czy uzywanie tych wkladow w kaskadzie moze miec jakis negatywny wplyw? Nadmieniam ze kaskade mam idealnie na widoku i kontroluje jak sie jakis "smiec" na gabce osadzi, a dokladnie plukanie uprawiam co 3-4 dni. To co w mojej glowce przemawia za pozostawieniem kaskady to, ze ladnie sciaga film z powierzchni akwarium ( moglem wyrzucic zagracajacego miejsce SurfaceSkimmera ) oraz ze w sumie zawsze to jakas filtracja. Jednak do konca pewny korzysci nie jestem wiec zwracam sie do was - co o tym myslicie?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem je?li p?uczesz g?bk? w RO, albo w solance z baniaka - to zaszkodzi? nie powinno, a czy to pomo?e...mo?e i tak.

Co do cyrkulacji, to sam si? zorientuj...wszystko zalezy od ustawienia ska?y i p?pek. Je?eli na ska?kach nie gromadzi si? syf, to IMO powinno yc wystarczaj?co, przynajmniej dla mi?kkich i ryb. Dla twrdych SPS'?w mo?e sie jednak okazac wci?? za ma?o, ale to tylko takie moje gdybania.

Ja w 120 litrach mam cyrkulacj?:

1. NewJet - oko?o 800l/h

2. Beast 400 - oko?o 800l/h

3. Dwa ma?e filterki po 250l/h

A wi?c mniej wi?cej 2 100l/h (oczywi?cie m?wi? o realnej wydajno?ci pomp) Wniosek - za ma?o - na ska?ach wci?? zbiera si? syf. Zam?wie?em wi?c jeszcze dwa Cyrkulatory po 650l/h (to te Aquael'a - mam nadziej?, ze nic si? nie rozpadnie:)) - wi?c powinienem mie? ponad 3 000l/h - zobaczymy czy to b?dzie wystarczaj?co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ocelocik!

Jezeli pluczesz wklad filtra co 3-4 dni to nic sie nie stanie. Wygodniej pewnie byloby bez tej ceramiki. Nie znam tej kaskady ale wydaje mi sie, ze cyrkulacji to ona daje malo. Podobnie z odpieniaczem ktorego wydajnosci w zasadzie sie nie dolicza. Pozostaje pompka 650 l/h. To troche malo. Szczerze mowiac dodalbym chyba taka 1500 l/h pompe i to by robilo prawdziwa cyrkulacje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Skorzystam z okazji i zapytam czy zbyt duza cyrkulacja nie bedzie zle wplywac na ryby bo ja w swoim 240 l akwa mam ok 4000 l/h i chcialbym dołozyc jeszcze z 1200 l/h


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphirion

Jesli zamawiasz te Circulatory AquaEla to przedewszystkim b.dobrze je obejrzyj - u mnie jak kupilem 2 jeden okazal sie wadliwy i musialem wymienic no i dodatkowo jeden sie rozpadl. Ale ten co chodzi chodzi bez problemow. I dzieki za podzielenie sie uwagami.

@Stani

Kaskada to Aqua Clear Hagena o nominalnej wydajnosci prawie 600l. Ale pewnie zrobie jak mowisz i pokombinuje z mocniejsza cyrkulacja. Dosc interesujacy jest pomysl aby dac np tylko jedna porzadna 1500l/h pompke tylko tu mam maly problem - znasz jakies pompki o takiej lub podobnej wydajnosci ktore moznaby zawiesic lub przymocowac na/do szybie/szyby? Jak dotad znajdywalem prawie zawsze tylko ponizej 1000 lub powyzej 2000.

Dziekuje i pozdrawiam,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.