Skocz do zawartości
Marcin22

Kto wie skad te glony.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w Gliwicach jest sklep w którym jest baniak(okolo 500l)"rafowy".Korale w wiekszosci miekkie nawet w dobrej kondycji a skala zaloba.W wiekszosci pokryta wstretnym zielonym glonem nitkowatym,dodam tylko ze baniak ma okolo 5 lat.Parametry wody niby idealne,tak twierdzi sprzedawca.Sam widzialem ze wisi tam reduktor azotanow na elektronice i jest sporo innego sprzetu np lampa uv itd.Jak myslicie co jest powodem tych glonow??Musialem zadac te pytanie bo mnie dreczy.Jakos nie chce mi sie wiezyc ze tak stary zbiornik jest tak zaglonialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ktorym miejscu jest ten baniak ?

tez mialem problem z tymi glonami, starzy wyjadacze doradzili mi ze mam wywalic wszelkie gabki filtracyjne i systematycznie odsysac suptrat z dna, moze w tym tkwi problem, mi ten glon prawie zeszedl po takich zabiegach,

pozdrawiam


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jak Ci podano woda jest idealnie czysta to moga to byc glony wystepujace w najczystszej wodzie i pobierajace pokarm ze skaly w akwarium w ktorym przez dluzszy czas wytracane bylo PO4 przez np.dodawanie kalkwasser.

Jezeli NO3 = 0 to moglby troche je podwyzszyc . Spowodowaloby to rownowage miedzy PO4 i NO3. Wtedy na skalach zaczelyby rosnac rozowe glony wapienne zabierajac powierzchnie tym zielonym.

Jeszcze niewiadomo co w tym sklepie uwaza sie za idealna wode...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.