Skocz do zawartości
Arik

Kupie żywą skałe i błazenki-Poznań-

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej kupie żywą skałe oraz ryby błazenki i podobne ryby w Poznaniu lub okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arik@

zaczynasz od złego ogłoszenia:dontgetit,

pierwsze powinno być;

np. "Kupię dobrą książkę o akwarystyce morskiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dałem to ogłoszenie z wyprzedzeniem ,musze jeszcze oświetlenie skompletować.To i czasu na czytanie też mi troche jeszcze zostało. Z koralami ruszam za ok tydzien a z rybami za ok 6 do 8 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do Bogucina sie wybiore we wtorek. Był ktoś z was tam? Ta siedziba AquaMedic jest k. Swarzędza? Troche trudno sie z nimi skontaktować wiec musze sie pofatygować osobiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz problemy zeby sie skontaktowac ?dzwoniles zawsze odbieraja telefony

a co do kolejnosci to pierwsze co kupisz to musza byc ksiazki !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kolejności nie wspominając o tym, że jak włożysz skałę to nie ładuj razem z nią ryb Odczekaj min. 1,5 miesiaca

Nic co dobre dla akwarium nie dzieje sie szybko!!!

POWOLI CHłOPIE

Pozdrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez nigdzie nie wspomniał ze się spieszy ,,,,, czemu zawsze starsi (starzem) próbuja zbić z tropu młodszych ?????


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to sie na priw odezwij bo mam gotowe aqwa , jakięś 4 kd skału i 12ożywianego tufu i chce za to kolo 200zeta


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jerzol_kominiarz :

przeciez nigdzie nie wspomniał ze się spieszy ,,,,, czemu zawsze starsi (starzem) próbuja zbić z tropu młodszych ?????

No jak nie wspominał? A to to co znaczy? "Z koralami ruszam za ok tydzien a z rybami za ok 6 do 8 tyg."

A jeszcze oświetlenie musi skompletować i się nauczyć o co w tej akwarystyce biega.. ale co tam - cały tydzień jest jeszcze na lekturę...

Arik - poczytaj forum...


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja naprawde nie rozumiem po co te osobiste wycieczki pod moim adresem ( : przecież napisałem ,że poszukuje skały a nie porad. Ale za porady dziękuje aczkolwiek słyszałem ,że można wrzyucić do wody różne środki ,które znacznie skracają ten okres.I spokojnie odczekam i zanim tam ryby wpuszcze to wszystko będzie na tip-top. :kma:kma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arik trochę więcej pokory proponuję, bo z takim podejściem spodziewam się postów za 2-3 miesiące typu "pomocy nie mogę dać sobie rady z glonami i/lub cyjano, a moje korale znajdują się już w koralowym raju."

Te środki o których wspomniałeś to startery zawierające kultury odpowiednich bakterii nitryfikacyjnych, ale nie ma bata, potrzeba czasu żeby przejęły rolę filtra biologicznego.

To forum jest niesamowitą skarbnicą wiedzy wartą niż wszystkie książki wydane na naszym rynku (w sumie 4 :)) Korzystaj z tego.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jerzol_kominiarz :

przeciez nigdzie nie wspomniał ze się spieszy ,,,,, czemu zawsze starsi (starzem) próbuja zbić z tropu młodszych ?????

czy to naprawdę tak odbierasz? Czasem od razu warto zareagować jeżeli ktoś od początku obiera błędną drogę. Jeżeli taka osoba będzie otwrta na argumenty bardziej doświadczonych (starszych stażem) prędzej czy później to zrozumie. Według mnie to przysługa nie zbijanie z tropu.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pisałem to w sumie dla jaj i sie nie gniewajcie.Ogólnie dziś mam ciężki dzień.... Błażej jak ta twoja skała jest aktualna to sie skontaktuj.Bo ja już pisałem ci na gg.A to forum jest naprawde fajne i w sumie dzienki niemu sie zainteresowałem morska akwarystyką. Wszystkich urażonych morszczaków przepraszam..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę też dodać ,że mam kolege który ma akwa 120L i trzyma w nim żywą skałe i 2 błazenki.Ogólnie to akwa wyglonda fatalnie a cały osprzęt to 4 stare świetlówki,sump który jest wklejony do środka akwarium (projekt i wyk mojego kolegi)pompy do supa są zrobione z 2 pomp od pralki+ odpieniacz a sól morską miesza z solą kuchenną ale nie jodowaną.I całe to akwa mimo tego ,że wygl fatalnie a kolega nie przejawia nim żadnego zainteresowania żyje i trzyma sie dzielnie już ze 2 lata.Tak więc wiedze fachową i technika nieraz może zastąpić odrobina szczęścia bo jak nazwać to ,że to wszystko żyje skoro on nawet reguralnie nie karmi tych żyjątek??? Za ortografy przepraszam mam dysgrafie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po takim wstepie juz raczej nie masz co liczyc ze ktos Ci tu odstapi szczepke czy sprzeda rybke :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to żeby kogokolwiek obrażać ale ja dałem ogł,że szukam skały a tu posypały sie posty ,że nie douczony jestem.... Co do mojego kumpla ( nie stawiam go nikomu za wzór) to on nawet niema filtra RO tylko leje wode ze zwykłego domowego filtra i jak na razie wszystko u niego gra.Podczas gdy 99% forumowiczów by dostało zawału jeżeli by miała wlac taką wode czy zastosować jakieś jażeniówy sprzed 10 lat do rafy.Mam taką sugestie żebyśmy nie popadali w przesade zarówno w jedna jak i w drógą strone. Bo akwarium to nie labolatorium NASA.Ja nie mam za dużego pojęcia o morskiej akwarystyce ale kumpel niema żadnego. A na to forum nawet nie zajrzał nigdy.A 2 x Nemo sobie pływają u niego w akwa i mają sie dobrze.A wode w akwa mam właśnie od ziomka z filterka w baniaczkach tydzień nosiłem na raty bo mam akwa 700L.... :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym świstakiem? Kolega ma filtr za 800zł jego matka kupiła do wody pitnej. A moje akwa ma wymiary 130 x 100 x 60 i sam je sklejałem żeby było taniej. A kształty ma troche niezbyt ,bo wolałbym długie a wąskie ale mi rozkład mebli w pokoju nie pozwalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jak wsadze skałe do śrdka to pokaże wam fotke mojego akwa i pewno niejeden z was sie zdziwi.A skałe mi załatwia juz jeden koles z łodzi i bieże za kilo 28 zł+ przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że pewno was dziwi wielkość mojego akwa ,bo tu co 2 koles odstawia kozaka a ma szklanke 80l ,ale ja gdybym nie zasalał mojego akwa to miałem w planie budowe w piwnicy akwa na 1500L dla pawiookich i paku.Ale wole nowe doznania i doświadczania z morskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arik, jeśli będziesz tak arogancki jak teraz, to wątpie aby ktokolwiek chciał Ci w przyszłości pomóc, a wierz mi, problemy będą się pojawiać.

Jeśli myślisz, że akwarystyka morska to sklejenie zbiornika, posolenie wody, wsadzenie żywej skały i 2 błaznów to się grubo mylisz. Jest na tym forum dzieciak Adi, który swoim podejściem zabił wszystko co miał w zbiorniku - wieloszety, grzyby itp. i też pisał, że wie wszystko najlepiej.

Życzę powodzenia bo będzie Ci potrzebne:)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.